TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396191 Teme od strane 25011 Članovi Poslednji član: Milenatcblg

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 16, 2024, 02:32:42 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Struja u ruci, pomoc  (Pročitano 3545 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #9 poslato: Januar 04, 2016, 11:21:33 pre podne »

Živac ume da se priklješti, ništa strašno, dešava se. Masiraj malo ruku.
obično se radi o teniskom ili golferskom laktu - sindrom preopterećenja mišića podlaktica (fleksori/ekstenzori šake i prstiju)...
- potrebno je primeniti program - krioterapije, aplikacije gela, program vežbi+istezanja, modifikacija treninga, eventualno fizikoterapija, kinezitejping, instilacija leka....
Sindrom teniskog lakta - teniski lakat je termin koji opisuje zapaljenje pripoja mišića opružača šake na spoljašnjem epikondilu nadlaktice (lateralni epikondil). Iako se ime povrede vezuje za sport u 95% slučajeva ovo stanje se javlja kod nesportista, kod ljudi koji se bave zanimanjima koja iziskuju preterano koriščenje mišića opružača šake (profesionalno oboljenje): automehaničari, kuvari, stomatolozi, hirurzi, ljudi koji rade za kompjuterom i sl. U suštini, teniski lakat najčešće dobijaju osobe koje nemaju veze sa tenisom. U ostalih 5 % slučaja “na udaru” su teniseri, bacači koplja, rukometaši, penjači, hokejaši, kuglaši. Lateralni epikondilitis, odnosno teniski lakat je zastupljen kod oba pola, izmeĂ°u 30. i 50. godine života, najčešće na dominantnoj ruci.
Sindrom golferskog lakta - golferski lakat (medijalni epikondilitis) je stanje kod kojeg dolazi do upale tetiva mišića fleksora šake (pregibači) i pronatora podlaktice (unutrašnja rotacija podlaktice). Bolest se manifestuje pojavom osetljivosti i bola sa unutrašnje strane lakta. Najčešće se pojavljuje kod radnika koji rade s ručnim alatima i golfera, otuda i naziv golferski lakat. Bol se javlja u području medijalnog epikondila (s unutarnje strane lakta). Medijalni epikondil je mesto za koje se pripajaju tetive mišića podlaktice (fleksora i pronatora). Ovi se mišići nalaze s prednje strane podlaktice, aktiviraju se prilikom savijanja i stiska šake, kao i unutrašnje rotacije podlaktice. Bol je obično izraženiji pri savijanju šake, unutrašnje rotacije podlaktice ili prilikom stiska šake. U uznapredovalim slučajevima može doći i do slabljenja stiska šake.
http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/jaanje-podlaktica-spreite-povredu.html
« Poslednja izmena: Januar 04, 2016, 01:19:28 posle podne od strane Ognjen Pedja Tutorov » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #8 poslato: Januar 04, 2016, 11:18:21 pre podne »

koji deo ruke - podlaktica?
od lakta na niže?
trnu prsti?
da li ima osećaj preskakanja u laktu?
Od lakta ka prstima,ne trnu mi prsti
nisi mi odgovorio - da li ima osećaja preskaknja/škljocanja u laktu pri nekim pokretima/vežbama?
----------
koja strana lakta - spoljašnja ili unutrašnja?
Sačuvana
Kalonji
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1294


« Odgovor #7 poslato: Januar 03, 2016, 03:32:32 posle podne »

Živac ume da se priklješti, ništa strašno, dešava se. Masiraj malo ruku.
Sačuvana
Eskobar 1389
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 121

« Odgovor #6 poslato: Januar 01, 2016, 03:46:14 posle podne »

Dakle?
Sačuvana
Eskobar 1389
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 121

« Odgovor #5 poslato: Decembar 31, 2015, 01:47:55 posle podne »

Od lakta ka prstima,ne trnu mi prsti
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #4 poslato: Decembar 31, 2015, 11:33:02 pre podne »

Pozdrav,pre izvesnog vremena sam osetio posle nekoliko serija  s bucicama pocne da mi kao prolazi kroz ruku krv ili struja nzm tacno kako da opisem,o cemu se tacno radi?
koji deo ruke - podlaktica?
od lakta na niže?
trnu prsti?
da li ima osećaj preskakanja u laktu?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #3 poslato: Decembar 31, 2015, 11:31:40 pre podne »

Pumpa mozda?
NO reaktor?
Sačuvana
leevu
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 603


« Odgovor #2 poslato: Decembar 31, 2015, 10:57:38 pre podne »

Pumpa mozda?
Sačuvana
Eskobar 1389
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 121

« Odgovor #1 poslato: Decembar 31, 2015, 10:50:57 pre podne »

Pozdrav,pre izvesnog vremena sam osetio posle nekoliko serija  s bucicama pocne da mi kao prolazi kroz ruku krv ili struja nzm tacno kako da opisem,o cemu se tacno radi?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.084 sekundi sa 18 upita.