TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397081 Teme od strane 25032 Članovi Poslednji član: Aleksandar-Saša

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 20, 2024, 01:48:52 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Hladan tus  (Pročitano 2419 puta)
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 790


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #9 poslato: Januar 17, 2010, 10:10:00 posle podne »

Dobro je za kosu i kozu da se tusiranje zavrsi hladnom vodom. . . Ali treba biti oprezan i postepeno menjati temperaturu vode. . .
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #8 poslato: Januar 17, 2010, 09:52:00 posle podne »

Led se stavi u vodu da bi se ohladila... Nemoz drugacije... Naravno nemozes samo sa ledom, to je vec ekstremno :)
Sačuvana
chiller
Gost
« Odgovor #7 poslato: Januar 17, 2010, 09:48:13 posle podne »

prestigoste me :) secam se da sam negde procitao neki sportisti idu toliko daleko da koriste led :)

meni je barem bilo tesko na pocetku sto boli "muski deo",ali navikne se covek  :)
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #6 poslato: Januar 17, 2010, 09:47:18 posle podne »

Prija, mnogi to radi...

Meni ponekad nakon bazena ujutru zna da prija hladna voda... mada samo ponekad jer je inace u bazenu ne bas toliko toplo, pogotov sada rano ujturu zimi :)

I leti na otvorenom jedino ima hladna, pa se uvek tusiram hladno i bas nekako oporavi...

Ali treba biti oprezan, ne treba na silu
Sačuvana
Powerlifting-92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 134


« Odgovor #5 poslato: Januar 17, 2010, 09:44:32 posle podne »

Ja se kupam na pocetku malo sa toplom vodom ,i posle sa hadnom oko 5 minuta ... uvek tako i leti i zimi , naviko sam , to sam poceo pre 3 godine zato sto volim da se kupam hladnom vodom .. :) :) :)
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #4 poslato: Januar 17, 2010, 09:31:31 posle podne »



http://www.flickr.com/photos/triogy/3674434903/sizes/o/in/set-72157621884559529

Treba izdrzati ali kada znas kakve koristi imas :)...

Konrektno ovako kada bi imali taj bazencic, legde se do vrat i bude par minuta, zatim se ode u obican bazen, gde je voda oko 25 stepeni i malo se prohoda, da procirkulise krv... i tako naizmenicno par puta i zavrsi se sa ledom u tom malom bazencicu... t.j. voda i led... jer mora led da bi bilo oko 10, 11, 12 stepeni...

Ali i kuci se moze praktikovati na tusu, ja noge cesto... mada vama vise treba za ruke a to je zeznuto bas :) moze se lako i prehladiti, valjda, neznam... heh
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1651


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #3 poslato: Januar 17, 2010, 09:25:39 posle podne »

Da gledao sam kako jedan od boraca UFC-a, posle treninga sedi u buretu punom leda i vode par minuta :D
Garant je to u pitanju bilo... Moracu i sam malo da se iscimam posle jaceg treninga ili fudbala kad sve boli :D
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #2 poslato: Januar 17, 2010, 09:16:42 posle podne »

Kombinovanje hladno-toplo (simulacija ice-bath-a http://icoolsport.com/aus/) je nezamenih metod oporavka u sportovima izdrzljivosti... Nema nista bolje za oslobadjanje mlecne kiseline, proklrvljenosti, cirkulacije, snabdevanje kiseonikom misice...

Znaci kombinovanje sa zadrzavanje hladna voda, topla voda (treba sto ekstremnije), malo je teze kuci simulirati jer voda nije dovoljno hladna, treba oko 10 stepeni... i na kraju treba zavrsiti sa hladnom vodom...

Posle ice bath session-a, kao nov :)
Sačuvana
chiller
Gost
« Odgovor #1 poslato: Januar 17, 2010, 09:00:37 posle podne »

secam se da sam da davno procitao clanak u nekim novinama da tusiranje hladnom vodom ima dosta prednosti...

i tako slucajno od pre nekih mesec dana svaki put kad se tusiram na kraju okrenem ventil do kraja na plavo ;D
moram reci da sam se navikao,prvih puta je bilo tesko,sada mi puls ostane isti skoro da i ne drhtim :) mozda se osilim i odem u moravu da plivam :D

sta vi mislite,prakticira li neko?
evo i jedan dobar clanak na temu
http://www.ineedmotivation.com/blog/2008/04/4-reasons-why-you-need-to-take-cold-showers/
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.144 sekundi sa 18 upita.