TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396739 Teme od strane 25015 Članovi Poslednji član: girevik93

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 01, 2024, 05:38:48 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Zoltan Kozma)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Vase misljenje...?  (Pročitano 2392 puta)
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #14 poslato: Januar 21, 2010, 08:35:31 posle podne »

Lako se uoci sta je pravi savet... Naravno ne treba da se veze za jedan post jednog coveka i da to uzme zdravo za gotovo...

A i mislio sam na ovaj forum, jer nisam clan ni jednog drugog t.j. neznam nista o drugim forumima :)

Ovde uz par tema se uocava poenta, iako naravno svugde ima po koji bzvz savet i slicno... ali i dosta konstruktivnih rasprava gde se moze dosta dobrog izvuci.

Uglavnom poenta je da osnovne stvari za rekreativce bez problema "sljajste" :)... Oko unosa hrane mislim da niko na forumu nije napisao da treba gladovati nego bas suprotno, jesti 5,6 puta dnevno min zbog brzine metabolizma, tako da nema brige  ;)
Sačuvana
Legion
Gost
« Odgovor #13 poslato: Januar 21, 2010, 06:10:10 posle podne »

Ne bih da me pogresno shvatis ali na forumima upravo moze da pokupi najgore moguce gluposti :) jer jednostavno ima previse ljudi koji pricaju gluposti
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #12 poslato: Januar 21, 2010, 03:29:10 posle podne »

Slozio bih se svakako sa poslednjim postom.

Ne treba biti tvrdoglav kod ovakvih stvari, na pravom si mestu tako da te sigurno niko nece preci ovde :) dok to ne mozes ocikekivati na ostalim mestima... (raznorazni casopisi, domaci clanci, saveti prijatelja i prijateljica) svi oni zele dobro, ali ne znaju znanje, nazalost...
Sačuvana
Legion
Gost
« Odgovor #11 poslato: Januar 20, 2010, 11:48:47 posle podne »

Mogucnost organizma i regeneracije da te drzi je velika,ali ogranicena,nazalost ako neces da me poslusas sama srljas u stetu,izdrzaces nedelju -2-3 zbog volje ali na duge staze bice samo jos gore...nazalost organizam ne funkcionise onako kako ti mislis ma koliku volju imala i savetujem ti da malo citas pre nego sto se upustas u takve poduhvate..ovo ti govorim iz najbolje namere
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 12829


Never give up!

« Odgovor #10 poslato: Januar 20, 2010, 01:08:10 posle podne »

Ako ne osecas malaksalost,vrtoglavice itd..onda je dobro.Mada i tada treba paziti jer organizam nije masina i sve treba ici postepeno pogotovu ako je rekreativno bavljenje sportom u pitanju.
Sačuvana
Dajana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #9 poslato: Januar 20, 2010, 12:47:35 pre podne »

,,nazalost kao devojci sa 45kg licno smatram da tebi ne da ne treba redukciona dijeta ,vec naprotiv dijeta za malo popunjavanje''
Ne planiram ja da smrsam, naprotiv jedino sto trebam da skinem je stomak, a noge i ostalo samo da oblikujem.
Sto se tice hrane, mislim da mi ovako odgovara, sto se tice slatkog uopste ne kriziram, a imam i sasvim dovoljno snage i energije sa ovom ishranom, koja se sastoji od proteina kao i uh pre treninga(bareni krompir, pirinac, zitarice...)
Sačuvana
Legion
Gost
« Odgovor #8 poslato: Januar 19, 2010, 06:46:07 posle podne »

Pretreniraces ...imas 45 kg a treniras 5 x nedeljno...to je za zenski organizam ogromno operecenje...da ne pominjem to sto ne bi SMELA da provedes vise od 45 minuta u teretani....kakvih sat ipo...mozda misici i nece ispastati ali nervni sistem hoce..a obzirom da si devojka kda pretreniras upasces u tesku depresiju i poceces da naglo jedes kao luda...poslusaj ovo sto je marko rekao....radi 3x nedeljno celo telo u teretani i 2x trcanje lagano....Mozda ce ti biti tesko i ego ce ti proraditi kad ovo procitas ali veruj mi time samo sebe lisavas metabolicki aktivnog tkiva a to je misic-na racun par grama masti koji ce se tek sa tim lakse vratiti..
To sto si zamenila kolu sokom je mnogo gora varijanta jer svi sokovi su puni obicne glukoze i fruktoze a to ide samo pravo u mast,ako neuzmes eventualno posle treninga...popij ujutru sveze cedjen sok ili mnogo bolja opcija ti je tamno voce tipa borovnice,maline,kupine,jagode,jer nemaju previse fruktoze a pune su antioksidanasa i imaju izuzetno nizak glikemijski index te nece izazvati ogromne skokove insulina,koji moze da ti spreci gubitak masti ili izaziva padove u energiji...Jedi tamnu cokoladu sa 75%+ kakaa i to konzumiraj najbolje u prvom delu dana kada ti se bas jede...do nekih 4 sata....Integralni hleb moze -razeni jedino koji imas u maksiju..sve ostalo su bojene gluposti koje nemaju veze sa stabilnom namirnicom....Slobodno sebe 1-2 nedeljno u razmaku od par dana casti cime god hoces jer se neces ugojiti vec ces samo smiriti mozak,dobiti energije i ubrzati metabolizam..Ovo su samo opste smernice,nazalost kao devojci sa 45kg licno smatram da tebi ne da ne treba redukciona dijeta ,vec naprotiv dijeta za malo popunjavanje :)))
pozdrav
Sačuvana
Dajana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #7 poslato: Januar 19, 2010, 04:42:44 posle podne »

Pa sada sam umesto hleba ubacila na primer crni hleb, umesto cole neki vocni sok bez secera, a kada mi se bas jede cokolada pojedem onu dijetalnu...za sada mi nije tesko, bilo je prvih 2-3 nedelje, ali sam se navikla...
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #6 poslato: Januar 19, 2010, 12:43:47 posle podne »

Nagle oscilacije u rezimu ishrane kasnije mogu da dovedu do jo jo efekta,tako da nikako nije preporucljivo odmah izbaciti sve sto ne valja iz ishrane.Sve treba dozirano i na duze staze,a i psihicki je mnogo lakse,a krajnji rezultat je zadati cilj.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 12829


Never give up!

« Odgovor #5 poslato: Januar 19, 2010, 12:37:29 posle podne »

Mnogo odricanja ipak sa tvoje strane.Mozda malo i suvise rigurozno jer ipak ne spremas se za takmicenje pa ne treba svega bas da se odrices sto posto.probaj ipak lagano sa varijacijama u smislu ako si recimo jela dva parceta hleba prepolovis na jedno parce itd...ne budi rob svoga tela nema potrebe veruj mi.
Sačuvana
Dajana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #4 poslato: Januar 19, 2010, 11:21:51 pre podne »

Odrekla sam se masnog i slatkog skroz.:) Planiram i na bazen jednom nedeljno...
Hvala, ubacicu i to ponekad, pa cemo videti :)
Sačuvana
NikolAS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 98


Train hard, play pro ^^^

« Odgovor #3 poslato: Januar 19, 2010, 09:29:10 pre podne »

               Da, slazem se sa prethodnim... Samo treba da istrajes do kraja, da ne odustajes od treninga, da i dalje pazis sta jedes. I kada su praznici da se sacuvas od svlatkog i preterano masnog.  :) Ako hoces nesto da ubacis u trening ili da menjas, predlazem ti vijacu koja je odlicna za oblikovanje nogu i zadnjeg dela uopsteno.  ;D
Sačuvana
I am who I am :)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 12829


Never give up!

« Odgovor #2 poslato: Januar 19, 2010, 12:13:22 pre podne »

Meni deluje da si bas cvrsto resila da sebe dovedes u red i sada je samo bitna stvar da budes u tome istrajna.Bice tesko,bice kriza ali jakom voljom uspeces.
Sačuvana
Dajana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: Januar 19, 2010, 12:08:34 pre podne »

Krenula sam u teretanu pre 2 i po meseca, sa namerom da oblikujem noge, skinem stomak,kao i da zategnem sve ostale particije. Treniram 5 puta nedeljno, od sat do sat i po. Korigovala sam ishranu, jedem 4 puta dnevno, i izbacila sam slatkise i testo(belo brasno).
Sto se tice treninga sad sam pocela vise da se fokusiram na kardio i trbusnjake, posto sam  kupila sagorevac ( Ultimate nutrition, perfect diet), ali takodje radim vezbe za noge, ledja, biceps, triceps, ramena, grudi.

Svaki savet je dobrodosao. ;)

Visina: 158cm
Tezina: 45kg

Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.05 sekundi sa 15 upita.