TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396202 Teme od strane 25011 Članovi Poslednji član: Milenatcblg

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 16, 2024, 10:59:40 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Sta jos dodati?  (Pročitano 5958 puta)
kicblo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #23 poslato: Februar 26, 2011, 10:34:32 posle podne »

ok hvala :)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Na mreži Na mreži

Poruke: 12811


Never give up!

« Odgovor #22 poslato: Februar 26, 2011, 10:20:30 posle podne »

hocu i bcaa, nego me zanimalo za kreatin da me ne ugoji ili da na nekoj losoj masi...
kakav je uticaj kretina (moze i kre alkalin) u cut fazi?

Moze kreatin jer si sredio ishranu.Pazi na balans sa hidratima i nema razloga za brigu.
Sačuvana
kicblo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #21 poslato: Februar 26, 2011, 10:15:44 posle podne »

hocu i bcaa, nego me zanimalo za kreatin da me ne ugoji ili da na nekoj losoj masi...
kakav je uticaj kretina (moze i kre alkalin) u cut fazi?
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Na mreži Na mreži

Poruke: 12811


Never give up!

« Odgovor #20 poslato: Februar 26, 2011, 10:09:32 posle podne »

pozdrav svima!
zanima me da li je ok uzeti kreatin Ethyl Ester u fazi mrsaveljenja ili mozda  neki drugi?
inace uzimam sagorevace, sredjena ishrana, whey, glt i radim kardio svaki dan, a tegove tri puta nedeljno...

Ok je,mada bih ja ubacio pre BCAA ako nisi jer su mnogo potrebnije od kreatina u tom periodu.
Sačuvana
kicblo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #19 poslato: Februar 26, 2011, 09:08:10 posle podne »

pozdrav svima!
zanima me da li je ok uzeti kreatin Ethyl Ester u fazi mrsaveljenja ili mozda  neki drugi?
inace uzimam sagorevace, sredjena ishrana, whey, glt i radim kardio svaki dan, a tegove tri puta nedeljno...
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #18 poslato: Januar 25, 2011, 10:07:48 pre podne »

LOL
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #17 poslato: Januar 24, 2011, 09:18:58 posle podne »

Ma ništa se ti Danijela ne brini za Poliquina, dobar je on lik i mnogo je pametan, ali imam osećaj da su njegove priče više formatirane za Amere, manje za neke inteligentne ljude.

U svakom slučaju to each it's own, pa kako ko voli, ali ja sam za to da te spalimo na lomači i lagano pijuckamo whey dok goriš zbog ovog bogohula ;) Naravno gledaćemo da ne preĂ°emo ciljani broj otkucaja srca u procesu LOL

Konačno! Sagorevam kalorije dok mirujem! Its a dream come true....
Sačuvana
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #16 poslato: Januar 24, 2011, 08:53:19 pre podne »

Stan bre, nije prosla  testove! Da vidimo dal pluta vezana! Doduse ako ima crnu macku. . . Gotovo!!! Nego, treba nam sibica a ja ostavio cigare .  . . Pu! :D
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #15 poslato: Januar 24, 2011, 08:14:10 pre podne »

Rekoh da nemam uslova za trcanje, tj u teretani nema trake, a ono se otvorila diskusija o trcanju bas :D

Zar whey nece biti dovoljan za ocuvanje misicne mase? Na njemu pise da sadrzi i BCAA. 

Sto se tice trcanja, jos letos sam dobio savet da kada trcim, to radim sto sporije mogu, ako vec nemam uslova za brzi hod. Da idem onim najdosadnijim i najsmorenijim tempom, i tako sam radio po pola sata svako drugo vece.

Da li bi bilo dobro dodati neki neki sagorevac masti sad ili da prvo zavrsim sa kre-alkalyinom i whey ?

Alene, mozes li da mi pojasnis malo ovo

Ja lično svima sa kojima radim skidanje kila dajem da uzimaju BCAA i kreatin izmeĂ°u svakog obroka, naravno pre i posle treninga. Tada sigurno nećeš imati problema sa gubitkom kilaže, pogotovo ako budeš radio sa dovoljno tegova ;)

Ipak zelim da skinem jos neki kilogram :)

Sagorevači su po mom mišljenju poslednja opcija u procesu skidanja sala. Tek kad je dijeta pred kraj i kad treba dodati još malo ulja na vatru. Nikad prva opcija.

Što se tiče BCAA i kreatina moja logika je da se koriste ova dva preparata kad se već doĂ°e u solidan kalorijski deficit. Kad se tek kreće dijeta nema toliko potrebe da se brine o nekim posebnim taktikama, generalno ako se ne planira neki nizak procenat telesne masti ili jako brzo skidanje sala, onda nikad nema potrebe za specijalnim taktikama, ali ako recimo muško hoće da silazi ispod 10% telesne masti onda se može pokazati korisno da se izmeĂ°u obroka uzima kombo BCAA i kreatin.

Razlog za to je što ja ozbiljnim vežbačima koji lakše dobijaju salo dajem max 4 obroka dnevno dok skidaju salo, dakle da jedu na svaka 4 sata minimum. Tako da na svaka dva sata ubacim BCAA i kreatin što doĂ°e na još cca 4 dnevne doze BCAA i kreatina.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Morted
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 69


« Odgovor #14 poslato: Januar 23, 2011, 11:09:28 posle podne »

Rekoh da nemam uslova za trcanje, tj u teretani nema trake, a ono se otvorila diskusija o trcanju bas :D

Zar whey nece biti dovoljan za ocuvanje misicne mase? Na njemu pise da sadrzi i BCAA.  

Sto se tice trcanja, jos letos sam dobio savet da kada trcim, to radim sto sporije mogu, ako vec nemam uslova za brzi hod. Da idem onim najdosadnijim i najsmorenijim tempom, i tako sam radio po pola sata svako drugo vece.

Da li bi bilo dobro dodati neki neki sagorevac masti sad ili da prvo zavrsim sa kre-alkalyinom i whey ?

Alene, mozes li da mi pojasnis malo ovo

Ja lično svima sa kojima radim skidanje kila dajem da uzimaju BCAA i kreatin izmeĂ°u svakog obroka, naravno pre i posle treninga. Tada sigurno nećeš imati problema sa gubitkom kilaže, pogotovo ako budeš radio sa dovoljno tegova ;)

Ipak zelim da skinem jos neki kilogram :)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #13 poslato: Januar 23, 2011, 10:56:36 posle podne »

Ma ništa se ti Danijela ne brini za Poliquina, dobar je on lik i mnogo je pametan, ali imam osećaj da su njegove priče više formatirane za Amere, manje za neke inteligentne ljude.

U svakom slučaju to each it's own, pa kako ko voli, ali ja sam za to da te spalimo na lomači i lagano pijuckamo whey dok goriš zbog ovog bogohula ;) Naravno gledaćemo da ne preĂ°emo ciljani broj otkucaja srca u procesu LOL
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #12 poslato: Januar 23, 2011, 09:43:25 posle podne »

Super je taj Polquin :)
Uvek kad sam trčala sam nosila pulsmetar i pazila na puls. Mislim da je nama (ženama) važniji izgled nogu nego količina mišića pa se možda tu razlikujemo - meni nije smetalo ni ako malo izgubim na mišićnoj masi, što je naravno na ovom forumu bogohul ;)
Sačuvana
oktagon
Hero Member
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2037


« Odgovor #11 poslato: Januar 23, 2011, 07:49:23 posle podne »

Veca je sansa da cardio treningom izgubite misice neglo li salo. Osim toga ako zelite kortizol da drzite pod kontrolom, nije bas najsrecniji izbor. Kao sto Poliquin kaze:
''Humans aren't aerobic animals. We're designed to throw a rock or spear at the prey; not run six miles to get the food''
« Poslednja izmena: Januar 23, 2011, 07:52:07 posle podne od strane oktagon » Sačuvana
I don't give a fuck
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #10 poslato: Januar 23, 2011, 06:24:24 posle podne »

Kao što rekoh nije da neće imati efekta, ali je za sagorevanje sala po mom mišljenju najlošija opcija, jer fakat najviše opterećuje zglobove, najviše diže broj otkucaja srca (o tome je Marko govorio) i ako sagoriš 300kcala trčanjem i isto toliko bržim hodanjem koja je razlika u procesu skidanja sala.

Ako neko baš voli da trči onda je trčanje dobra opcija...ali trčanje na traci je opet loš izbor, jer da bi se radio dobar kardio trening tako visokog intenziteta treba i dosta kiseonika, samim time trčanje u zatvorenoj prostoriji je pogrešan izbor. Ima mnoštvo razloga protiv trčanja kad je skidanje sala u pitanju...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Na mreži Na mreži

Poruke: 12811


Never give up!

« Odgovor #9 poslato: Januar 23, 2011, 05:14:32 posle podne »

Moje iskustvo govori da je kardio najbolja opcija posle rada sa tegovima i to laganim tempom ne duze od 40min.Praktikujem i eukaliptiku,bicikli ali sve lagano.Naravno povecan unos proteina je uvek na zavidnom nivou u tim periodima kao i odlicna ishrana bez koje je sve dzaba.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.082 sekundi sa 18 upita.