TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395993 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: dejanpetrovic99

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 01, 2024, 06:20:09 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Preporuka suplemenata za pocetak  (Pročitano 2952 puta)
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #7 poslato: Januar 16, 2012, 11:56:19 posle podne »

Najvazniji ti je protein, aminokiseline i multivitamini i minerali...mozes uzeti jeftiniju varijantu a opet jako dobar Elite Whey Dymatize protein..I ako imas mogucnost da unosis dovoljnu kolicinu proteina putem hrane, protein mozes piti samo posle treninga...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12798


Never give up!

« Odgovor #6 poslato: Januar 16, 2012, 06:27:55 posle podne »

Ishrana je najvaznija a supsi su samo dodatak a nikako zamena.Odlicno je ako imas mogucnosti da uzimas dosta piletine.Ako to pametno rasporedis u vise obroka tokom dana hranices misice kvalitetnim proteinom.Naravno nije samo to dovoljno ali je dobar deo posla time odradjen.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Januar 16, 2012, 04:40:29 posle podne »

Hvala na dobrodoslici i bolje Vas nasao :)
Ok sto se tice saveta za ishranu to se podrazumeva, preporuke za suplemente su ok ali sta je sa onim sto sam nabrojao? Bitan mi je  oporavak od treninga... Kolko ja vidim Torrent sadrzi i glutamin, bcaa, minerale i protein zajedno.. Vitamine konzumiram preko voca a omega 3 narucujem obavezno samo sto sam zaboravio da stavim na spisak..

Sto se tice iso 100 to mi je za pocetak skupa investicija... racunica mi je oko od 80 do 100e mesecno sto se tice suplementacije ne racunajuci redovnu ishranu... Zato sam i pitao dal moze proteine da zameni veci unos piletine jer mi je lako dostupna :)


ja sam pre za to da napraviš sam kombinaciju suplemenata za oporavak, umesto torrenta.

Mislim da nije dovoljan unos vitamina samo putem voća za jednog sportistu.

Super što ti je piletina dostupna u većoj količini, a od ostalih suplemenata možeš whey protein uzeti, posle treninga sa vodom obavezno jedna merica... i ako možeš dodaj bcaa, glutamin
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #4 poslato: Januar 16, 2012, 02:05:13 posle podne »

Uzmi dobar whey protein,bcaa ,kvalitetna 3 do 4 obroka sa belim mesom 200 g po obroku
Sačuvana
sale2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #3 poslato: Januar 16, 2012, 10:53:58 pre podne »

Hvala na dobrodoslici i bolje Vas nasao :)
Ok sto se tice saveta za ishranu to se podrazumeva, preporuke za suplemente su ok ali sta je sa onim sto sam nabrojao? Bitan mi je  oporavak od treninga... Kolko ja vidim Torrent sadrzi i glutamin, bcaa, minerale i protein zajedno.. Vitamine konzumiram preko voca a omega 3 narucujem obavezno samo sto sam zaboravio da stavim na spisak..

Sto se tice iso 100 to mi je za pocetak skupa investicija... racunica mi je oko od 80 do 100e mesecno sto se tice suplementacije ne racunajuci redovnu ishranu... Zato sam i pitao dal moze proteine da zameni veci unos piletine jer mi je lako dostupna :)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12798


Never give up!

« Odgovor #2 poslato: Januar 16, 2012, 10:21:14 pre podne »

Pozdrav i dobro nam dosao.Za pocetak skrecem ti paznju na ishranu jer je ona najvaznija.Moras je maksimalno srediti ukoliko zelis rezultate.Od suplementacije bih preporucio iso 100,bcaa,glutamin,omega 3,vitamini i minerali.Za neki pocetak to bi bilo dovoljno a posle moze sagorevac.
Sačuvana
sale2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #1 poslato: Januar 16, 2012, 12:33:29 pre podne »

Zdravo forumasi,
Evo mog prvog posta i odmah mi potrebna pomoc...

Situacija je sledeca..

30godina
180cm
74kg

Cilj je od 78 do 80kg ali bez masnih naslaga u nekih 3-5 meseci a posle toga videcemo

Tesko uspevam da nabacim kilazu i kad uspem brzo se vratim na pocetno stanje ako ne pazim...
Intenzivnije sam trenirao pre tri godine i uspeo da nabacim masu sa 72 na 76 kg za nekih 2-3 meseca sa kombinacijom geinera i kreatina ali mi se nije svidelo sto to nije bila cista misicna masa nego je tu bilo i masnih naslaga.. problem je najverovatnije bio u slabim kardio treninzima kji su bili jedva jednom nedeljno...
Posle toga nisam redovno vezbao vec vezbam samo ponekad nekoliko tura sklekova i zgibova mesecno i to je to...

A sad sam opet odlucio da doteram liniju za pred leto i poceo sam ove nedelje sve iz pocetka totalnog.. prvo sam krenuo sa trcanjem i odradio tri treninga sa po (skromnih) 1.5km po treningu. Ne odlucujem se za jos za treninge u teretani jer hocu od pocetka da hranim telo sa nekim suplementima pa trazim savet sta uzeti.
Posto sam pre tri godine imao problem sa zglobovima prilikom pogresnog izbora tezine i manje nezgode, sad sam kupio Joint renew complex od Ultimata i vec dve nedelje uzimam redovno... sredinom ove nedelje bi poceo sa prvim treninzima i upalama pa mi je potrebno neko sredstvo bas za ublazavanje upale posle treninga tj neki preparat za regeneraciju i oporavak posle treninga i sa cim da ga ukombinujem kako bi odmah krenuo sa hranjenjem misica od prve upale...
Razmisljam o sledecoj kombinaciji :
1. Torrent Universal Nutrition za oporavak ali kolko ja vidim i kolko se razumem on sadrzi i vise od toga,
2. Amino 1900 Universal Nutrition
3. E sad od ove stavke nemam neku predstavu sta najbolje da uzmem pa sam razmisljao da umesto nekih suplemenata pojacam tj. forsiram pilece i curece belo meso...
ili je ipak bolje da uzmem neki whey protein?

Trazim savet dal ova kombinacija odgovara posto imaju nekoliko istih komponenti u sastavu tj. dal da menjam ili da dodam nesto. . .

Sportski pozdrav :)

p.s. neki dobar suplement za regeneraciju je obavezan ako ovaj torrent ne odgovara jer ne mogu da idem sa jakim upalama na posao :)


Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.154 sekundi sa 18 upita.