TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 398541 Teme od strane 25052 Članovi Poslednji član: Octavia

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Novembar 27, 2024, 05:44:31 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: MATIČNI MLEČ  (Pročitano 2276 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6121


« Odgovor #5 poslato: Februar 27, 2011, 04:45:48 posle podne »

Revita je sjajna.. ona sa gvožĂ°em je savršena sa sve one koji imaju anemiju ali ne žele da imaju problem sa istom.. mene je održala tokom cele trunoće npr.
Sačuvana
liverow
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #4 poslato: Februar 26, 2011, 09:59:20 posle podne »

mlec je odlican za imunitet , pijem revitu (nesto na foru cedevite samo sto sadrzi maticni mlec )
roknem i glutamin posle njega i zdrav ko dren
Sačuvana
*Milos*
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 101


« Odgovor #3 poslato: Februar 26, 2011, 08:26:20 posle podne »

Med pomesan sa mlecom, polenom i pergom - izvanredan dodatak za jacanje imunoloskog sistema 


Super kombinacija :)
Ja uz sve to uzimam sojin lecitin i indijsku sisarku
Sačuvana
Promene životnog stila će uticati da Vam bude bolje i da izgledate bolje!
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #2 poslato: Februar 25, 2011, 10:03:32 posle podne »

Med pomesan sa mlecom, polenom i pergom - izvanredan dodatak za jacanje imunoloskog sistema 
Sačuvana
*Milos*
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 101


« Odgovor #1 poslato: Februar 25, 2011, 03:55:38 posle podne »

Uspešno se koristi u humanoj medicini, posebno u gerijatriji i pedijatriji, za regulaciju rada žlezda s unutrašnjim lucenjem, narocito nadbubrežne, zatim kod malaksalosti, depresije... Još od vremena Hipokrata poznato je korisno delovanje maticnog mleca na ljude i životinje. Za njegovu lekovitost znali su i stari Kinezi koji ga nisu koristili u cistom stanju, vec su, prema drevnim receptima, bolesnicima i starima davali larve iz maticnjaka, jer su verovali da one produžuju život, regenerišu celije i pomažu ozdravljenju. Maticni mlec je proizvod sekrecije žlezda mladih pcela i predstavlja za njih isto što i majcino mleko za decu ? hranu. Zato ga još zovu pcelinje mleko. Larve se hrane iskljucivo njime u prva tri dana života, a matice neprekidno. Zahvaljujuci toj hrani matica je ustanju da za jedan dan snese i 2.000 jaja dvostruko težih od nje same. Ovako impresivna biološka reprodukcija i podstakla je brojna istraživanja koja su potvrdila blagotvorno dejstvo ovog prirodnog biostimulatora i na covekov organizam.
Mlec je bele do bledožute boje (u zavisnosti od primesa cvetnog praha, ali mu to ne utice na kvalitet i farmakološke osobine), karakteristicnog kiselkastog ukusa i mirisa, manje ili vece gustine, najslicniji mileramu.
Naucnici se slažu da ima baktericidne osobine ? zaustavlja i ubija bakterije, ali i usporava starenje, poboljšava apetit i zdravstveno stanje, otklanja umor ociju, ublažava reumu, snižava nivo šecera u krvi, ubrzava metabolizam? Procese regeneracije i detoksikacije, koji se tokom godina i starenja kod coveka postepeno usporavaju, maticni mlec ubrzava i pospešuje. Stoga se njegovom upotrebom može produžiti životni vek tkiva, organa i celog organizma. Svojom energijom i aminokiselinama blagotvorno deluje na nerve i podstice proizvodnju celija zaduženih za odbranu organizma od infekcija, to jest, jaca imuni sistem. Blagotvorno deluje i na polne i reproduktivne organe.

Preporucuje se da se maticni mlec uzima pomešan s medom, jer mu se tada pojacava dejstvo, ili rastvoren u 20 ili 40 postotnom alkoholu i nakapan pod jezik, jer tada odlazi direktno u krv, pošto alkohol širi pore sluznice. Ispitivanja su pokazala i da u prirodnom obliku daje veoma dobre rezultate, a preporuciju se jedna do dve kašicice dnevno na sat pre dorucka .
Može se koristiti i svež maticni mlec s prethodno kuvanim mednim sirupom ili mlec u tabletama s groždanim šecerom.

Do sada u prirodi nije pronadena nijedna materija koja sadrži tako velik broj razlicitih vitamina i u toj kolicini kao maticni mlec. Farmakolozi i hemicari tvrde da je to multivitaminski proizvod veoma komplikovanog sastava. Savremena biohemijska analiza pokazuje da je maticni mlec biološki visokoaktivna i veoma kompleksna supstanca koja, pored belancevina, aminokiselina, ugljenih hidrata, masti i mineralnih materija, ima i mnogo vitamina (aneurin ? B1, riboflavin ? B2, piridoksin ? B6, cijanokobalamin ? B12, biotin ? vitamin H, inozitol, zatim folnu kiselinu ? vitamin B9, tokoferol ? vitamin E?), kao i neke hormonima slicne supstance. Strucnjaci tvrde da maticni mlec sadrži više pantotenske kiseline (vitamina B5), znacajnog za produženje života, nego bilo koja druga supstanca biljnog ili životinjskog porekla. U jednom gramu maticnog mleca nadeno je 89 miligrama tog vitamina koji ubrzava rast i sastavni je deo brojnih kofermenata, cime i utice na delovanje endokrinog sistema coveka.
Zbog toga se uspešno koristi u humanoj medicini, posebno u gerijatriji i pedijatriji, za regulaciju rada žlezda s unutrašnjim lucenjem, narocito nadbubrežne, gušterace i štitne, zatim kod malaksalosti, depresije...
No, bitno je da se on koristi najkasnije 48 sati po vadenju iz košnice, pošto mu posle toga bioaktivnost opada. Medutim, ruski naucnici su uspeli da ga postupkom liofilizacije održe u aktivnom stanju godinu dana, ali je važno cuvati ga u frižideru.





Apikultura - proučavanje pčela i njihovih proizvoda više nije prepušteno statusu narodne medicine. Otkad su držanje pčela i skupljanje proizvoda izvoĂ°eni u tehnološki naprednim uslovima apiterapija je dostigla nivo naučne medicine. Generalni interes u pčelinjim proizvodima za lečenje i preventivu raznih bolesti od strane medicinskih praktičara i laika takoĂ°e svedoci o validnosti pčelinjih proizvoda kao lekovitih sredstava. Studije pokazuju učinkovitost matične mleči za sledeće: umor, nesanicu, anoreksiju, uznemirenost, bronhialnu astmu, hepatitis, pankreas, artritis, kostobolju, arterosklerozu, bolesti bubrega, stomačni čir, jajnički nedostatak, obrtanje procesa starenja, stimulisanje i regeneraciju nervnog sistema, za ubrzavanje zarastanja i konsolidacije slomljenih kostiju, kožna oboljenja, promoviše seksualno podmlaĂ°ivanje. Otkako njena akcija izgleda vise sistematski nego akcija koja utice na specificnu biološku funkciju, matična mleč je veoma preporučljiva za veliki broj upotreba.

Skoro svi naučni istraživači su se usaglasili barem oko 2 stvari:

* Više labolatorijskih i kliničkih studija je potrebno i treba da se napravi dok se cela priča o matičnom mleču ne spozna;
* Bez obzira, matična mleč je vredan dodatak ishrani.

Institut Bating iz Ontaria, analizom matičnog mleča je otkrio da je bogat proteinima i vitaminima B kompleksa i naročito pantotenskom kiselinom, vitamin B koji je povezan sa dugovečnošću i vraćanjem sede kose u prvobitnu boju. Odsek poljoprivrede u US je zaključio da 1g matičniog mleča sadrži sledeće:

* vitamin B1 (tiamin) - 1.5 do 7.4 mikrograma
* vitamin B2 (riboflavin) - 5.3 do 10.0 mikrograma
* vitamin B6(pirodoksin) - 2.2 do 10.2 mikrograma
* niacin (nikotinska kiselina) - 91.0 do 149.0 mikrograma
* pantontenska kiselina - 65.0 do 200.0 mikrograma
* biotin - 0.9 do 3.7 mikrograma
* inozitol - 78.0 do 150.0 mikrograma
* folna kiselina - 0.16 do 0.50 mikrograma
* vitamin C - u tragovima
Sačuvana
Promene životnog stila će uticati da Vam bude bolje i da izgledate bolje!
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.123 sekundi sa 18 upita.