TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396749 Teme od strane 25016 Članovi Poslednji član: Saskast

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 03, 2024, 02:39:15 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: mali savet  (Pročitano 3833 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12829


Never give up!

« Odgovor #17 poslato: Oktobar 13, 2012, 09:35:18 pre podne »

Moze i te kako,na sebi sam testirao a i jos par momaka kod mene.Ali ovde opet dolazi u pitanje ko kako na kofein reaguje.Ja zaista reagujem odlicno i to na jako male doze.Probao sam na sebi dejstvo i na samo 2-3h nocnog sna,kao i kod ostalog premora i rezultat je dobar.Opet nikako ne preporucujem da vam kofein zameni san i odmor.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 13, 2012, 08:56:18 pre podne »

To nije tačno, kofein ne može da maskira umor nego samo da malo razbudi mozak koji je tog dana umrtvljen iz nekog razloga, a kada postoji umor od vežbanja ili ne spavanja, onda kofein ne može ništa da pomogne.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12829


Never give up!

« Odgovor #15 poslato: Oktobar 12, 2012, 04:26:05 posle podne »

ok, dobar je kofein, ali ono što mnogi počinju vremenom da rade je da povećavaju dozu, da preteruju....

kofein je maska za umor, i mislim da ponekad ipak treba poslušati svoje telo i ako smo umorni - telo nam daje neki signal... zato lezite i odmorite...

a kofein, povremeno...

Ovo je potpuno tacno i koliko god vam deluje da kada uzmete kofein sve je supeb,bajno i sjajno verujte da je to samo problem umora zamaskiran i nista vise.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #14 poslato: Oktobar 12, 2012, 02:46:53 posle podne »

ok, dobar je kofein, ali ono što mnogi počinju vremenom da rade je da povećavaju dozu, da preteruju....

kofein je maska za umor, i mislim da ponekad ipak treba poslušati svoje telo i ako smo umorni - telo nam daje neki signal... zato lezite i odmorite...

a kofein, povremeno...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12829


Never give up!

« Odgovor #13 poslato: Oktobar 12, 2012, 08:24:26 pre podne »

Dok god te dobro radi mala doza nikako ne povecavaj.I kada povecas,onda posle nekog vremena napravi pauzu.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 11, 2012, 10:35:58 posle podne »

Dobro zvuči, ali ne upadaj u zamku redovnog korišćenja i povećanja doza. Lično sam više za varijantu "kad se baš mora", a ne pred svaki trening.

Za takve dane ja čuvam u rezervi kesice Hot Blooda. :)
Sačuvana
MrArcShade
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39


« Odgovor #11 poslato: Oktobar 11, 2012, 10:04:15 posle podne »

dobro zvuci
Sačuvana
NOTHING GREAT COMES WITHOUT A SACRIFICE!
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 11, 2012, 08:58:16 posle podne »

Stimuliše nervni sistem, povećava budnost i nivo energije... Ako se redovno koristi, vremenom se javlja tolerancija. To znači da ćeš prestati reagovati na doze na koje si navikao, pa ih moraš povećavati. Tada moraš biti obazriv jer to povećanje doza mora imati granice. Onda je najbolje napraviti pauzu.
Sačuvana
MrArcShade
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39


« Odgovor #9 poslato: Oktobar 11, 2012, 08:51:52 posle podne »

zasto za ovo nisam znao ranije,omg kako je ova stvar dobra uzeo sam pola tablete u 16h,spavalo mi se kao da nisam spavao 3 dana,prethodno vece sam otisao u krevet u 12 ustao jutros u 7 ceo dan sam aktivan imao predavanja do 15h i trenutno mogu da kazem da imam bolju koncetraciju nego sto sam imao jutros a i vise enrgije! sad mi je jasno zasto zapravo ljudi piju kafu,jeli nego kakva je naucna pozadina iza ovoga mislim kako uopste kofein radi?
Sačuvana
NOTHING GREAT COMES WITHOUT A SACRIFICE!
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #8 poslato: Oktobar 11, 2012, 07:57:25 posle podne »

Ma kakva kafa...ima nas kojima kafa totalno nista ne znaci makar se kupali u njoj...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12829


Never give up!

« Odgovor #7 poslato: Oktobar 11, 2012, 04:39:45 posle podne »

uglavnom hvala vam na savetima mislim da cu krenuti sa pola tabletu u pocetku...



Pametna odluka.
Sačuvana
MrArcShade
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39


« Odgovor #6 poslato: Oktobar 11, 2012, 02:39:10 posle podne »

cika Alene,problem je u tome sto ja provodim veci deo dana na fakultetu a onda ostatak moram da provedem u kuvanju/spremanju/voznji od stana do fakulteta/razgovoru sa majkom(na to ode po sat vremena dnevno,udavi me zena! :D) i naravno ucenju jer ovde ljudi daju novi smisao recenici,koju smo mnogo puta koristili u srednjoj skoli,"imate li duse" jer stvarno koliko obradimo mi za jedan dan to nije normalno i ako se ne radi redovno onda nista ne mozes da postignes e sad uz sve ovo ja ne mogu da priustim sebi vise od 6-7 eventualno 8 sati spavanja vikendom(ajde i 9 neka bude ali to stvaro jedino vikendom),u pocetku to je sve islo ok ali sad vec pocinje da mi smeta,desava mi se da se uspavam na stolici dok slusam predavanja a o tome da nemam snage a ni mnogo volje nakon svega toga za vezbu da i ne govorim(zato planiram da ustajem ujutru ranije malo i tad da vezbam),kafu jednostavno ne mogu da podnesem,ne znam zbog cega ali takva je situacija i ja tu nista ne mogu tako da mislim da je ovo najbolje resenje

uglavnom hvala vam na savetima mislim da cu krenuti sa pola tabletu u pocetku...
Sačuvana
NOTHING GREAT COMES WITHOUT A SACRIFICE!
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 11, 2012, 12:04:29 posle podne »

Probaj ti malo više da spavaš, a ako i ne treniraš šta će ti kofein, pij kafu ko i svi ljudi ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12829


Never give up!

« Odgovor #4 poslato: Oktobar 11, 2012, 08:36:45 pre podne »

Kad smo kod kofeinskih tableta od 200mg ja ti predlazem da je polovis jer i 100mg moze lepo raditi za pocetak.
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #3 poslato: Oktobar 11, 2012, 07:27:58 pre podne »

uzmi čist kofein ili ovaj, svejedno je. Probaj jedno 200mg za početak, pa polako digni dozu ako te ne radi... 
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.101 sekundi sa 18 upita.