TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395964 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: lamni

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 04, 2024, 05:21:30 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: NIZAK TESTOSTERON  (Pročitano 9156 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9518


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #34 poslato: Avgust 11, 2014, 06:42:05 posle podne »

Eh...nas dragi tribulus...

Ali, bez konsultacije sa endokrinologom ne bih se upustio u bilo kakve preporuke suplemenata, cak to bio i tribulus...a jos manje ako su u pitanju kompleksni "testo-boosteri"...

Jedino bih preporucio http://www.pansport.rs/Pove%C4%87anje-testosterona-prohormonski-preparati/ZMA/SN1028-ZMB6.html...ovo je ZMB6 (ZMA kompleks), mineralno-vitaminska kombinacija koja sadrzi cink, magnezijum i vitamin B6. Nema prohormona, saponina, protodiscina...dakle, nema ni dirketnog uticaja na hormonske mehanizme...
Sačuvana
Crack
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #33 poslato: Avgust 11, 2014, 03:34:14 posle podne »

Da li da probam tribulus? tj Bulgarian Tribestan od ultimate nutritiona cuo sam da je najbolji sta vi mislite?
Sačuvana
Crack
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #32 poslato: Avgust 11, 2014, 03:30:58 posle podne »

Nisam radio prolaktin
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9518


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #31 poslato: Avgust 09, 2014, 02:33:41 posle podne »

LH je luteinizirajuci hormon prednjeg reznja hipofize, direktno utice na Ledigove celije testisa da produkuju testosteron...dakle, vise LH, vise testosterona...inace referentne vrednosti za LH se normalno krecu od 1,7 - 8, 6 IU/L...dakle, nisi ispod granice( endokrinolog zna sta prica )

Da li si radio prolaktin? ...i on moze smanjiti nivoe LH...kada je povisen...

Sačuvana
Crack
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #30 poslato: Avgust 09, 2014, 08:55:22 pre podne »

Zanima me ovaj hormon LH, cuo sam da on ucestvuje u proizvodnji testosterona a on mi je ispod granice tj 1,8 a endokrinolog mi je rekao da je sve u redu?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #29 poslato: Jul 23, 2014, 01:06:33 posle podne »

napravi raznovrstan trening - malo kombinuj....
uzroci ED mogu biti i psihološke prirode....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #28 poslato: Jul 23, 2014, 01:04:50 posle podne »

hrani se - dosta voća,povrća, proteina, raznovrsna ishrana....
uzimaj i orašastih plodova, tečnosti....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #27 poslato: Jul 23, 2014, 01:03:27 posle podne »

pogledaj txt
http://www.pansport.rs/tekstoteka/vezbanje/sindrom-pretreniranosti.html
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #26 poslato: Jul 23, 2014, 01:02:04 posle podne »

Da puls sam mislio, lapsus. Leukociti i krvna slika su mi u redu. Endokrinlog mi je reko da nema endokrinoloske disfunkcije tj da je sve ok. Primetio sam da su mi erekcije bolje kad napravim pauzu 4-5 dana i ja se bolje osecam ali posle toga se vracam na trening jer se plasim da ne izgubim misicnu masu. Nmg da se pozalim sada na erekciju doduse ali pre manje od mesec dana je bilo lose bukvalno osciluje. Vrlo je moguce da je stres i pretreniranost uzrok, sta raditi sto se tice stresa i kako smanjiti trening bez gubljenja misica? Hvala Vam puno na paznji probao sam privatnu poruku ali nesto nije htelo jedem bademe i kikiriki.
video sam privatnu poruku - to je ok.
nalazi hormona su u granicama normale, ali unutar tih granica postoje varijacije kod tebe koje bi mogle da ukazuju na pojačan hronični stres (i oblik pretreniranosti).
uzrok ulaska u pretreniranost je kombinacija - psihiči stres, monotoni trening, nedovoljnosna, nekvalitetna i šarolika ishrana (nedovoljno vitamina i mikroelemenata)...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9518


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #25 poslato: Jul 22, 2014, 11:02:38 posle podne »

Topla preporuka vezano za trening, nek ne bude duzi od 60 minuta...4-5 puta nedeljno je sasvim dovoljno( ili 3 dana trening, 1 dan odmora)...sto se stresa tice, hm, "bolest savremenog doba"...svi imamo brige i probleme, neprijatnosti...ali probleme resavamo, neprijatnosti dodju i prodju.."strpljen, spasen", samokontrola, pribranost, razum...

Ubaci i lecitin ili fofatidil-serin (PS) posle treninga, oni se uspesno bore sa kortizolom "u korenu", kao i 1000 mg vitamina C uz obrok neposredno nakon treninga, vitamin C takodje pomaze tvom telu u slucaju post-trenaznog kortizolskog soka, preporuka http://www.pansport.rs/Vitamini/NI307-Easy-C%E2%84%A2-1000-mg-Time-Release.html

Spavaj dovoljno, bar 8 sati nocu, lezi pre 22h...u toku dana, ako imas vremena "dremni" bar sat vremena, "restartovace tvoj sistem"...nauci da se opustis, uz muziku, voljenu osobu, aktivnosti i hobije koji ti donose uzivanje i olaksanje...ne zaboravimo i pshogene uzroke svega..."somatizacija problema"...
Sačuvana
Crack
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #24 poslato: Jul 22, 2014, 10:00:52 posle podne »

Da puls sam mislio, lapsus. Leukociti i krvna slika su mi u redu. Endokrinlog mi je reko da nema endokrinoloske disfunkcije tj da je sve ok. Primetio sam da su mi erekcije bolje kad napravim pauzu 4-5 dana i ja se bolje osecam ali posle toga se vracam na trening jer se plasim da ne izgubim misicnu masu. Nmg da se pozalim sada na erekciju doduse ali pre manje od mesec dana je bilo lose bukvalno osciluje. Vrlo je moguce da je stres i pretreniranost uzrok, sta raditi sto se tice stresa i kako smanjiti trening bez gubljenja misica? Hvala Vam puno na paznji probao sam privatnu poruku ali nesto nije htelo jedem bademe i kikiriki.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #23 poslato: Jul 21, 2014, 10:44:21 pre podne »

Kakva je krvna slika
leukociti (Le), lymph?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #22 poslato: Jul 21, 2014, 10:43:25 pre podne »

Danas sam dobio rezultate hormona, ako bi neko znao da mi protumaci i posavetuje hvala u napred
FSH 3,6 (2,5-15)
LH 1,8 (2,5-16)
LTH 532 (121-545)
Testosteron 9,4 (8,2-34,8)
Kortizol 503 (131-642)
ACTH 38 (10-90)
To bi trebalo da pogleda i endokrinolog...
Mislim da se po rezultatima moze raditi o povišenom stresu i nekom obliku pretreniranosti....

Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #21 poslato: Jul 21, 2014, 10:42:05 pre podne »

Pritisak jutarnji oko 70 zadnjih 4-5 dana
Misliš na puls?
Sačuvana
Crack
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #20 poslato: Jul 17, 2014, 05:43:59 posle podne »

Pritisak jutarnji oko 70 zadnjih 4-5 dana
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.064 sekundi sa 15 upita.