TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396887 Teme od strane 25016 Članovi Poslednji član: Dzoni D

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 08, 2024, 04:14:22 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc za teretanu!  (Pročitano 3215 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #14 poslato: Februar 23, 2013, 10:48:51 pre podne »

ne sme da proĂ°e 2 sata a da ništa nisi jeo, zapamti to...


Kako mozes ovako nesto da savetujes bilo kome??

Sa nutricionistkinjom koja je ranije bila u Pansportu pratili smo napredak momaka koji su bili izuzetno mršavi i kako su se ugojili.  Njen savet je takoĂ°e bio obrok na svaka 2-3 sata. Na taj način uspeli su da unesu više kalorija , kroz 4 jača obroka i bar 2 užine u toku dana.  Te užine su se sastojale iz protein bara, protein šejka ili gejnera, bonžite ili pločice sa žitaricama, orašastih plodova. I to se računa kao meĂ°uobrok. Svaka 2-3 sata je bio unos hrane. Verujem da neko može da napreduje i sa 2-3 obroka dnevno, ako je kalorijski unos visok ali se ovo pokazalo kao odlično rešenje.

Mighty mozes ti da mi isplaniras dan ? Rukomet imam ponedeljkom i cetvrkom u pola 5 a utorkom u 8. Da li je dobro da za uzinu pojedem plazmu i cokoladno mleko ? A za rucak ono sto smo rekli, sta posle rucka ? Kad da jedem i sta ?

navela sam ti na čemu treba da baziraš svoju ishranu, pročitaj još jednom post... to neka ti bude glavna hrana, a ostalo slobodno jedi šta voliš - možeš i plazmu i čokoladno mleko - ali da ti se ishrana ne zasniva na tome već na kvalitetnoj hrani koju sam gore navela. Imaš 15 godina i takvu genetiku, da moraš jako puno da jedeš da bi se ugojio... Ne treba da se opterećuješ planom ishrane i gramima i kalorijama, samo jedi što više kvalitetnih namirnica. 

Sačuvana
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #13 poslato: Februar 22, 2013, 10:49:08 posle podne »

Ja ne verujem da postoji ijedan rekreativac koji jede svaka 2 sata i da to ima 0,00005 % uticaja na napredak.
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #12 poslato: Februar 22, 2013, 06:08:00 posle podne »

A za rucak ono sto smo rekli, sta posle rucka ? Kad da jedem i sta ?

Pero, u tvojim godinama se jos uvek raste i razvija. Ocigledno je da imas 'brzi' metabolizam. Slobodno mozes da jedes sta god zelis + hranu koju je Mighty navela.
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #11 poslato: Februar 22, 2013, 06:00:35 posle podne »

ne sme da proĂ°e 2 sata a da ništa nisi jeo, zapamti to...


Kako mozes ovako nesto da savetujes bilo kome??
Sačuvana
PeraSV
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 46

« Odgovor #10 poslato: Februar 22, 2013, 01:49:28 posle podne »

Mighty mozes ti da mi isplaniras dan ? Rukomet imam ponedeljkom i cetvrkom u pola 5 a utorkom u 8. Da li je dobro da za uzinu pojedem plazmu i cokoladno mleko ? A za rucak ono sto smo rekli, sta posle rucka ? Kad da jedem i sta ?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #9 poslato: Februar 22, 2013, 09:47:11 pre podne »


Prvi obrok imam u 13 casova izbegavam da jedem za vreme odmora zato sto su to uglavnom sendvici ili nesto slicno. Prvi obrok je uglavnom piletina ili riba ili nesto slicno. Posle imam trening od pola 5 do 6 i jedem kad dodjem sa treninga uglavnom jaja i jos nesto uz to. Posle idem u teretanu u 9 do pola 11 i posle treninga jedem plazmu i mleko i pojedem 2 belanca ziva.
Ako pravim negde gresku ukazi mi je da promenim to .
Hvala na predhodnom odgovoru. :)
[/quote]

ne valja mnogo toga...  moram biti iskrena, ti nećeš napredovati sa ovakvom ishranom

Prvi obrok u 13 h?  Nikako...

za doručač jedi žitarice ili integralni hleb, jaja, možeš staviti i pečenicu,slaninu šta god želiš, ali doručak je obavezan
kroz sat dva na odmoru pojedi slobodno neki sendvič, ponesi od kuće neko voće i npr bademe, kikiriki....
ručak sa mesom je ok, dodaj uz to npr pirinač, krompir, grašak...
poslepodne pre treninga ponovo neka užina, bar voće ako ništa drugo... 
posle treninga opet npr piletina ili govedina sa povrćem, pečurkama, pirinač - krompir - šta god želiš...

Ti si veoma mršav i možeš da jedeš skoro šta poželiš... i nažalost znam da nije lako jesti jako puno hrane ali to je jedino rešenje... ne sme da proĂ°e 2 sata a da ništa nisi jeo, zapamti to...
Ako voliš plazmu jedi plazmu, ali da akcenat bude na hrani kao što su žitarice, integralni hleb, nemasno meso, riba, povrće, voće, koštunjavo voće....
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #8 poslato: Februar 21, 2013, 08:52:04 posle podne »

Ako mozes da finansiras za tebe je kilo mesa dnevno, par jaja, mleko i mlecni proizvodi do otkaza..odnosno sve do otkaza,dok ti vilica,zeludac ili neko od creva u telu ne otkaze(ne mislim rikne,nego ne moze vise da primi hranu za taj obrok).. Pirinac jedno pola kile, ovsene stotinak grama..
Ako ne mozes da jedes,trpaj na silu,pa ces da vidis kako ces da se podgojis :D
Sačuvana
PeraSV
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 46

« Odgovor #7 poslato: Februar 21, 2013, 08:48:17 posle podne »

Mogu da razdvojim treninge nije problem. Kazi sta ti mislis da je najbolje za mene mogu da izfinansiram :)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #6 poslato: Februar 21, 2013, 08:33:30 posle podne »

Pedjoni sta mi preporucujes posle treninga,a sta posle teretane ?



Nisi rekao jel mozes razdvojiti treninge..i kako mogu da ti kazem sta da uneses kada ne znam kolike su tvoje finansije :) Ja ti mogu reci kupi i celo tele ili prase,a ti nemas to da ispratis..:D Moras reci sa cim raspolazes,jer si ucenik i ne mozes ti da se fensiras sa ne znam ni ja cim..pa od tog zla sto unosis da nadjemo najmanje zlo po tebi.
Sačuvana
PeraSV
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 46

« Odgovor #5 poslato: Februar 21, 2013, 08:28:39 posle podne »

Pedjoni sta mi preporucujes posle treninga,a sta posle teretane ?
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #4 poslato: Februar 21, 2013, 07:07:25 posle podne »


Prvi obrok imam u 13 casova izbegavam da jedem za vreme odmora zato sto su to uglavnom sendvici ili nesto slicno. Prvi obrok je uglavnom piletina ili riba ili nesto slicno. Posle imam trening od pola 5 do 6 i jedem kad dodjem sa treninga uglavnom jaja i jos nesto uz to. Posle idem u teretanu u 9 do pola 11 i posle treninga jedem plazmu i mleko i pojedem 2 belanca ziva.
Ako pravim negde gresku ukazi mi je da promenim to .
Hvala na predhodnom odgovoru. :)
[/quote]

Znaci mleko znaci plazma, znaci hiljade hiljade sklekova :) Taj obrok posle treninga nista ne valja, a i u sustini premalo se hranis i za rukomet i za teretanu, tako da kreni da jedes kao muskarcina,ne kao devojcica :) I mnogo je kasno nesto taj trening u teretani, jel mozes da razdvojis npr kad nemas treninge rukometa da ides u teretani,ne verujem da bas imas svaki dan treninge rukometa ? Ja bih to razdvojio..
Sačuvana
PeraSV
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 46

« Odgovor #3 poslato: Februar 21, 2013, 06:47:35 posle podne »


Prvi obrok imam u 13 casova izbegavam da jedem za vreme odmora zato sto su to uglavnom sendvici ili nesto slicno. Prvi obrok je uglavnom piletina ili riba ili nesto slicno. Posle imam trening od pola 5 do 6 i jedem kad dodjem sa treninga uglavnom jaja i jos nesto uz to. Posle idem u teretanu u 9 do pola 11 i posle treninga jedem plazmu i mleko i pojedem 2 belanca ziva.
Ako pravim negde gresku ukazi mi je da promenim to .
Hvala na predhodnom odgovoru. :)
[/quote]
« Poslednja izmena: Februar 21, 2013, 06:50:02 posle podne od strane PeraSV » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: Februar 21, 2013, 02:19:57 posle podne »

Pozdrav drugari. Imam 15ipo godina visok sam 174 i tezak 64kg. Idem u teretanu mesec dana i treniram rukomet vec 4 godina. Da li mi preporucujete da pijem proteine i ako da koje ? Sta mi je najbolje da pojedem posle teretane? Da li ce crni caj nesto da mi pomogne za teretanu? I da li teretana utice na moj rast?
Hvala unapred. Pozdrav

Ćao!
U tim godinama možeš već u teretanu, ono što je najbitnije je da kraj sebe imaš nekoga ko će da te uputi u pravilnu tehniku vežbanja i da gleda kako vežbaš, da se ne bi povredio ili radio pogrešno.

Pretpostavljam da puno treniraš, tako da je moje mišljenje da protein možeš slobodno da uzmeš, pre svega zbog oporavka. Predlažem ti npr Dymatize Elite whey.

Posle teretane možeš pojesti npr pileće belo meso ili ribu sa krompirom ili pirinčem, a neposredno nakon treninga npr bananu ili suvo voće - ako ti prija, možeš i neku čokoladicu ako ti se jede slatko.

Ali treba da znaš da nije bitan samo obrok posle treninga već i ishrana ceo dan... kako se hraniš? hajde nam opiši kako izgleda jedan tvoj dan - po obrocima šta jedeš i kad.

Crni čaj možeš pre treninga, on je dobar stimulans, samo nemoj pre spavanja - jer je dosta jak


« Poslednja izmena: Februar 21, 2013, 06:48:39 posle podne od strane PeraSV » Sačuvana
PeraSV
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 46

« Odgovor #1 poslato: Februar 21, 2013, 02:07:15 posle podne »

Pozdrav drugari. Imam 15ipo godina visok sam 174 i tezak 64kg. Idem u teretanu mesec dana i treniram rukomet vec 4 godina. Da li mi preporucujete da pijem proteine i ako da koje ? Sta mi je najbolje da pojedem posle teretane? Da li ce crni caj nesto da mi pomogne za teretanu? I da li teretana utice na moj rast?
Hvala unapred. Pozdrav
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.126 sekundi sa 18 upita.