TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397038 Teme od strane 25031 Članovi Poslednji član: SylviaHarr

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 18, 2024, 12:02:58 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Beta Alanin?  (Pročitano 15574 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #69 poslato: Oktobar 21, 2013, 02:47:49 posle podne »

Potreban mi je savjet. S obzirom da imam 2 puta na dan treninge,kosarka i teretana zanima me kako najbolje da kombinujem creatin i beta alanin koji hocu da pijem 1 put. Obicno suplemente pijem posle treninga jer smatram da su tada najpotrebniji. Do sada sam pio ovako / posle treninga kosarke pijem glutamin,bcaa,creatin i dextrozu a posle teretane whey,bcaa,glutamin,creatin i dex. Kad imam samo teretanu taj dan pijem samo posle teretane a kad imam samo kosarku pijem samo posle tog treninga,kada nemam treninga pijem kreatin ujutru a pred spavanje whey sa mlijekom. e sada kad ubacim beta alanin da li mogu da ga dodajem u sejk posle treninga,znaci kad imam 2 treninga na dan posle svakog,kad imam 1 tr samo posle njega i kad ne treniram ujutru? Znam da neki savjetuju i prije treninga ali s obzirom da imam cesto vise treninga dnevno mozda je bolje da uzimam posle radi oporavka? 
zamolila bih te da ne postavljaš isto pitanje na nekoliko mesta na forumu, hvala
Ok,izvinjavam se. Nisam dobio odgovor sinoc pa sam onda postavio pitanje na par mjesta nesvjesno. Ako bih pio i prije i posle trebale bi mi ogromne kolicine suplemenata s obzirom da uzimam i whey,bcaa,glutamin,creatin,dex,multivitamin,povremeno nesto za zglobove tipa animal flex,glukozamin,kolagen,kako kad. Ako biram izmedju prije i posle treninga mislim da mi je pametnije posle jer je tada organizmu najpotrebnije. Uzeo sam i beta alanin pa sam mislio i njega da ubacim u taj sejk posle treninga. Znaci kad imam 2 treninga pijem posle oba,kad imam 1 samo posle njega. Zanima me misljenje? E da,kreatin sam uzimao i ujutru prije dorucka kada nemam treninge npr nedeljom pa me interesuje treba li i beta alanin piti sa creatinom ujutru kada ne treniram ili nema potrebe,da ga pijem samo kad treniram? Sto se tice wheya znam da nema neke potrebe kad ne treniram ali mislim d i u dane odmora treba unijeti dovoljan proteinski unos radi oporavka pa iako imam cvrst obrok uvece tipa nekog bezmasnog sira 250gr,ubacim i pred spavanje jedan whey sa mlijekom da ne bi cackao po frizideru u 12 nocu.


Beta alanin pij samo kada treniraš i to pre treninga.Ako hoćeš da biraš izmeĂ°i 2 treninga,izaberi onaj koji ti je kardio tipa gde ti treba izdržljivost.
Protein možeš ubaciti uz večeru,ali nema potrebe da ga piješ danima kojima ne treniraš.
Ako možeš, pij BCAA i glutamin i pre i posle treninga....
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #68 poslato: Oktobar 15, 2013, 02:57:05 posle podne »

Dakle beta alanin bolje pre treninga, bilo bi idealno i pre i posle, kao što je Marko rekao, a ako ne možeš onda samo pre.

Što se tiče whey-a razumem te, možda bi bilo bolje da uzmeš neki kazein , npr Scitec Pro Long -ako imaš običaj da piješ protein pre spavanja
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #67 poslato: Oktobar 14, 2013, 05:33:36 posle podne »

Potreban mi je savjet. S obzirom da imam 2 puta na dan treninge,kosarka i teretana zanima me kako najbolje da kombinujem creatin i beta alanin koji hocu da pijem 1 put. Obicno suplemente pijem posle treninga jer smatram da su tada najpotrebniji. Do sada sam pio ovako / posle treninga kosarke pijem glutamin,bcaa,creatin i dextrozu a posle teretane whey,bcaa,glutamin,creatin i dex. Kad imam samo teretanu taj dan pijem samo posle teretane a kad imam samo kosarku pijem samo posle tog treninga,kada nemam treninga pijem kreatin ujutru a pred spavanje whey sa mlijekom. e sada kad ubacim beta alanin da li mogu da ga dodajem u sejk posle treninga,znaci kad imam 2 treninga na dan posle svakog,kad imam 1 tr samo posle njega i kad ne treniram ujutru? Znam da neki savjetuju i prije treninga ali s obzirom da imam cesto vise treninga dnevno mozda je bolje da uzimam posle radi oporavka? 

zamolila bih te da ne postavljaš isto pitanje na nekoliko mesta na forumu, hvala
Ok,izvinjavam se. Nisam dobio odgovor sinoc pa sam onda postavio pitanje na par mjesta nesvjesno. Ako bih pio i prije i posle trebale bi mi ogromne kolicine suplemenata s obzirom da uzimam i whey,bcaa,glutamin,creatin,dex,multivitamin,povremeno nesto za zglobove tipa animal flex,glukozamin,kolagen,kako kad. Ako biram izmedju prije i posle treninga mislim da mi je pametnije posle jer je tada organizmu najpotrebnije. Uzeo sam i beta alanin pa sam mislio i njega da ubacim u taj sejk posle treninga. Znaci kad imam 2 treninga pijem posle oba,kad imam 1 samo posle njega. Zanima me misljenje? E da,kreatin sam uzimao i ujutru prije dorucka kada nemam treninge npr nedeljom pa me interesuje treba li i beta alanin piti sa creatinom ujutru kada ne treniram ili nema potrebe,da ga pijem samo kad treniram? Sto se tice wheya znam da nema neke potrebe kad ne treniram ali mislim d i u dane odmora treba unijeti dovoljan proteinski unos radi oporavka pa iako imam cvrst obrok uvece tipa nekog bezmasnog sira 250gr,ubacim i pred spavanje jedan whey sa mlijekom da ne bi cackao po frizideru u 12 nocu.

Ja bih Beta alanin i kreatin pio prije treninga,priimarno...nisam te dobro shvatio koliko imas na raspolaganju da dnevno unosis....ako imas 2 treninga,popij prije oba treninga,ako imas jedan trening prije toga treninga i ako imas jos dodaj posle istog treninga
Sačuvana
vaso
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 33

« Odgovor #66 poslato: Oktobar 14, 2013, 10:15:26 pre podne »

Potreban mi je savjet. S obzirom da imam 2 puta na dan treninge,kosarka i teretana zanima me kako najbolje da kombinujem creatin i beta alanin koji hocu da pijem 1 put. Obicno suplemente pijem posle treninga jer smatram da su tada najpotrebniji. Do sada sam pio ovako / posle treninga kosarke pijem glutamin,bcaa,creatin i dextrozu a posle teretane whey,bcaa,glutamin,creatin i dex. Kad imam samo teretanu taj dan pijem samo posle teretane a kad imam samo kosarku pijem samo posle tog treninga,kada nemam treninga pijem kreatin ujutru a pred spavanje whey sa mlijekom. e sada kad ubacim beta alanin da li mogu da ga dodajem u sejk posle treninga,znaci kad imam 2 treninga na dan posle svakog,kad imam 1 tr samo posle njega i kad ne treniram ujutru? Znam da neki savjetuju i prije treninga ali s obzirom da imam cesto vise treninga dnevno mozda je bolje da uzimam posle radi oporavka? 

zamolila bih te da ne postavljaš isto pitanje na nekoliko mesta na forumu, hvala
Ok,izvinjavam se. Nisam dobio odgovor sinoc pa sam onda postavio pitanje na par mjesta nesvjesno. Ako bih pio i prije i posle trebale bi mi ogromne kolicine suplemenata s obzirom da uzimam i whey,bcaa,glutamin,creatin,dex,multivitamin,povremeno nesto za zglobove tipa animal flex,glukozamin,kolagen,kako kad. Ako biram izmedju prije i posle treninga mislim da mi je pametnije posle jer je tada organizmu najpotrebnije. Uzeo sam i beta alanin pa sam mislio i njega da ubacim u taj sejk posle treninga. Znaci kad imam 2 treninga pijem posle oba,kad imam 1 samo posle njega. Zanima me misljenje? E da,kreatin sam uzimao i ujutru prije dorucka kada nemam treninge npr nedeljom pa me interesuje treba li i beta alanin piti sa creatinom ujutru kada ne treniram ili nema potrebe,da ga pijem samo kad treniram? Sto se tice wheya znam da nema neke potrebe kad ne treniram ali mislim d i u dane odmora treba unijeti dovoljan proteinski unos radi oporavka pa iako imam cvrst obrok uvece tipa nekog bezmasnog sira 250gr,ubacim i pred spavanje jedan whey sa mlijekom da ne bi cackao po frizideru u 12 nocu.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #65 poslato: Oktobar 14, 2013, 08:05:54 pre podne »

Potreban mi je savjet. S obzirom da imam 2 puta na dan treninge,kosarka i teretana zanima me kako najbolje da kombinujem creatin i beta alanin koji hocu da pijem 1 put. Obicno suplemente pijem posle treninga jer smatram da su tada najpotrebniji. Do sada sam pio ovako / posle treninga kosarke pijem glutamin,bcaa,creatin i dextrozu a posle teretane whey,bcaa,glutamin,creatin i dex. Kad imam samo teretanu taj dan pijem samo posle teretane a kad imam samo kosarku pijem samo posle tog treninga,kada nemam treninga pijem kreatin ujutru a pred spavanje whey sa mlijekom. e sada kad ubacim beta alanin da li mogu da ga dodajem u sejk posle treninga,znaci kad imam 2 treninga na dan posle svakog,kad imam 1 tr samo posle njega i kad ne treniram ujutru? Znam da neki savjetuju i prije treninga ali s obzirom da imam cesto vise treninga dnevno mozda je bolje da uzimam posle radi oporavka? 

zamolila bih te da ne postavljaš isto pitanje na nekoliko mesta na forumu, hvala
Sačuvana
vaso
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 33

« Odgovor #64 poslato: Oktobar 13, 2013, 05:43:50 posle podne »

Potreban mi je savjet. S obzirom da imam 2 puta na dan treninge,kosarka i teretana zanima me kako najbolje da kombinujem creatin i beta alanin koji hocu da pijem 1 put. Obicno suplemente pijem posle treninga jer smatram da su tada najpotrebniji. Do sada sam pio ovako / posle treninga kosarke pijem glutamin,bcaa,creatin i dextrozu a posle teretane whey,bcaa,glutamin,creatin i dex. Kad imam samo teretanu taj dan pijem samo posle teretane a kad imam samo kosarku pijem samo posle tog treninga,kada nemam treninga pijem kreatin ujutru a pred spavanje whey sa mlijekom. e sada kad ubacim beta alanin da li mogu da ga dodajem u sejk posle treninga,znaci kad imam 2 treninga na dan posle svakog,kad imam 1 tr samo posle njega i kad ne treniram ujutru? Znam da neki savjetuju i prije treninga ali s obzirom da imam cesto vise treninga dnevno mozda je bolje da uzimam posle radi oporavka? 
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #63 poslato: Jul 13, 2013, 09:05:33 posle podne »

Ja sam koristio PrimaForce BA. Ima taj karekterističan jako blag kiselkast miris i ukus, ali daleko od toga da je odvratan. Ne mogu ga porediti sa drugim proizvoĂ°ačima jer sam jedino ovaj koristio.

Takav ima i ovaj od The nutritiona,a ovaj od Ironmaxa bas je jak miris,to vjerovatno ima veze do tehnologije rada,jer na razlicite nacine preradjuju
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #62 poslato: Jul 13, 2013, 08:58:55 posle podne »

Ja sam koristio PrimaForce BA. Ima taj karekterističan jako blag kiselkast miris i ukus, ali daleko od toga da je odvratan. Ne mogu ga porediti sa drugim proizvoĂ°ačima jer sam jedino ovaj koristio.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #61 poslato: Jul 12, 2013, 02:24:32 posle podne »

nisam koristila, ali do sada nije bilo nikakvih pritužbi za to od strane naših kupaca :)

u našoj ponudi se trenutno nalazi Beta alanin firme ProLab.
http://www.pansport.rs/Pove%C4%87anje-performansi/Ostalo/PL1036-Beta-Alanin-Extreme.html
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #60 poslato: Jul 11, 2013, 12:53:38 pre podne »

Jedno pitanje,mozda je glupo ali ajde (da ne otvaram novu temu mogu ovdje napisati,iako se dugo nije pisalo)

Zanima me prije svega ko ima iskustva sa Beta Alaninom da li je kod svakog proizvodjaca karakteristican miris Beta Alanina ili bi on trebao biti univerzalan ?

Ovo pitam jer do sada sam koristio Beta Alanin od Ironmaxa,miris je bio izuzetno jak i vremenom postane toliko odvratan i iritantan,dok danas sam kupio Beta Alanin od The nutritiona i on ima izuzetno neki blagi miris,potpuno suprotan ovome iz Ironmaxa....


P.S  BA Ironmax je dosta sitniji kao da je bolje obradjen nego ovaj iz The nutritiona koji je krupniji.
« Poslednja izmena: Jul 11, 2013, 01:03:46 pre podne od strane mister » Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #59 poslato: Mart 03, 2013, 03:03:43 pre podne »

Dextrozu daj babi da kuva sprajt. :D Sala mala. :)

Dextroza je secer,ne treba ti pre treninga nikako,a na kraju treninga isto nema razloga,bolje pojedi neki slatkis.

Takodje mozes na pola treninga ili utakmice pojesti nesto slatko...
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #58 poslato: Mart 01, 2013, 06:17:04 posle podne »

A ne smeta li promesati BA sa dekstrozom i tako popiti pre i posle treninga ??? Nece se umanjiti dejstvo, prouzrokovati teze varenje i tome slicno??
Moze slobodno
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #57 poslato: Mart 01, 2013, 02:40:31 posle podne »

A ne smeta li promesati BA sa dekstrozom i tako popiti pre i posle treninga ??? Nece se umanjiti dejstvo, prouzrokovati teze varenje i tome slicno??

Moje laicko misljenje,vjerovatno ne smeta,ali cemu to...ustvari zasto uopste pijes dekstrozu,bez ako eto ne pijes protein zajedno s njom,inace ovako nisam procitao da neko pije samo dextrozu,nemam nikakvog efekta
Sačuvana
ronaldo9
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 230

« Odgovor #56 poslato: Mart 01, 2013, 02:17:44 posle podne »

A ne smeta li promesati BA sa dekstrozom i tako popiti pre i posle treninga ??? Nece se umanjiti dejstvo, prouzrokovati teze varenje i tome slicno??
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #55 poslato: Mart 01, 2013, 02:05:51 posle podne »

Sta mislite o kombinaciji beta alanin i dekstroza ?? Ima li neko takvo iskustvo??

različito "polje" delovanja...   može da se kombinuje, dekstroza je samo grožĂ°ani šećer koji pomaže obnovu glikogena (rezervi ugljenih hidrata) u mišićima nakon treninga
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.191 sekundi sa 18 upita.