TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397101 Teme od strane 25032 Članovi Poslednji član: Aleksandar-Saša

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 20, 2024, 09:38:49 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoć oko suplementacije! Obratiti pažnju!  (Pročitano 2280 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #7 poslato: Decembar 11, 2013, 07:06:25 posle podne »

OK, to je bitno jer si izrazio želju da dobijaš mišiće i skidaš salo, a to ide u slučaju početnika koji već uvode drastične promene u svom životu.

Tako da čim kreneš da dižeš tegove, radiš kardio i promeniš svoju ishranu ti ćeš prvih par meseci napredovati bez da radiš išta drastično.

Što se ishrane tiče isto nemoj da komplikuješ svoj život previše. Svi znamo šta je zdrava hrana a šta ne...Tako da gledaj samo na par stvari za početak. Da izbaciš šećere što je više moguće. Da te slatkiše, sokove i slično zameniš sa voćem. Ovde se više radi o stvaranju novih navika nego u nekoj magičnoj osobini voća.

Jedi kad si gladan i jedi dok ne osetiš da si sit. Svi mi imamo ovaj osećaj u sebi, ali se dešava da ne razmišljamo o samom procesu jela dok to obavljamo. Samo se malo fokusiraj na osećaj i tvoje telo će ti reći - više nisi gladan. I to je sigurno najbolji način da regulišeš svoju kilažu i apetit. Jer ako kreneš sa fiksiranom matematikom, gramima, količinama i brojevima obroka, onda možeš samo time da se baviš po ceo dan. Ovako obrati pažnju na početku, recimo prvih mesec dana i posle toga će ti te stvari preći u naviku. Uostalom treba do kraja svog života da jedeš i sigurno nemaš potrebu svake godine da se gojiš i ideš na dijetu...

Što se suplementacije tiče tu svi jure jer veruju da će što pre skinuti kile i što pre pokazati svoje rezultate, ali se na kraju uvek svede na isto - što je brzo to je i kuso. Svu kilažu koju naforsiraš da skineš sa sebe ćeš daleko brže vratiti i to već u prvih par dana nakon prestanka dijete. To se dešava bilderima. Oni rade extremne dijete, koriste sagorevače a i doping i opet im treba minimum 3 meseca da skinu svo salo sa sebe, a redovno skidaju i 10+kg sala za to vreme.

Mnogo pametniji način je da skidaš svoje viškove kontrolisano jer ćeš ih tako zaista i skinuti. Radi pametno i po osećaju i neće ti trebati suplementacija za sagorevanje sala jedno duže vreme.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
uroshh
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #6 poslato: Decembar 11, 2013, 06:59:07 posle podne »

Trening nije problem... danas sam vec ubacio kardio 40 minuta 60% snage.

Zanima me ponajviše koji izolat biste mi preporučili (pare nisu problem) a da nije iso 100. I da li biste mi preporucili da uopste uzimam izolat ili nesto drugo.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #5 poslato: Decembar 11, 2013, 06:52:21 posle podne »

Šta te tačno zanima oko ishrana,a šta oko suplemenata? A ono što prvo moraš da uradiš jeste da naĂ°eš vremena za trening,inače rezltata neće biti....
Sačuvana
uroshh
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #4 poslato: Decembar 11, 2013, 12:24:43 posle podne »

Nisam lepo objasnio. Ne pijem ujutru kafu pre treninga. Popijem je uglavom u toku dana.
Uplatio sam teretanu pre 3 nedelje (zbog kardija najvise) ali mi obaveze na poslu ne dozvoljavaju da se maksimalno posvetim teretani. Radno vreme mi je 12-15h onda pauza od 15-18h i onda 18-23/00h.

Alene teretanu nisam počeo ozbiljno da radim. Napravio sam pauzu totalnu od godinu ipo dana. Do 20e godine sam ozbiljno radio fizičku spremu (privatni treninzi na vojnoj akademiji) klasičan drill sa što manje tegova.
Do sada sam radio 4-5 treninga (kod kuće) na nedeljnoj bazi. Kao što napisah u predhodnom postu, sklekovi, trbušnjaci, bučice ali mi to nije dovoljno. Hoću kardio da ubacim. I zbog ne baš pravilne ishrane. Hoću da se konsultujem sa vama oko ishrane i suplementacija.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #3 poslato: Decembar 11, 2013, 10:48:11 pre podne »

Kad si počeo da treniraš u teretani i koliko si dugo pravio pauzu od bilo kakvog treninga?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #2 poslato: Decembar 11, 2013, 09:08:35 pre podne »

Ćao i dobrodošao na forum :)

krenuću od početka.Kafa pre doručka-nikako! :D Kada se probudiš,u prvih sat vremena moraš doručkovati zbog razmere insulina u krvi.Tek nakon doručka ide kafa.E sad,pošto bi doručkovao tako rano,morao bi da ubaciš jednu užinu do ručka,a to je neka voćka ili orašasti plodovi.Doručak je dobar,takoĂ°e možeš i belanca,možeš i meso za doručak,imaš tu prostora za različite stvari.Imaš na Forumu temu -šta doručkujete,pa pogledaj malo šta ljudi sve jedu,dobićeš neku ideju :) Ručak ,meso,povrće,sveže povrće,to je to,bez hleba,jedi pirinač ili krompir. Za večeru isto. A opet moraš imati užinu kao meĂ°uobrok. Pahuljice,žitarice,bonžite i taj tip namirnica se ne jede uveče. Ako planiraš da smanjiš bf,definitivno moraš povećati broj kardia i mislim da ti je malo da radiš tako malo sa bučicama i sklekove,mora taj trening biti jači i obimniji :) Zašto se ne upišeš u neku teretanu i sebi skratiš muke?
Sačuvana
uroshh
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #1 poslato: Decembar 11, 2013, 01:54:11 pre podne »

Pozdrav drugari.

22 Godine,182cm,87 kg.
od 13e do 20e godine sam trenirao fudbal veoma aktivno pa sam sticajem okolnosti prestao. Da ne dužim priču. Alkohol (pivo) i brza hrana su učinili svoje da sam uspeo da dobijem na salu oko stomaka i par kilograma viška i to me mnogo nervira.:)
Zbog posla kojim se trenutno bavim već dve godine (radim u restoranu 45 sati nedeljno) nisam imao vremena da obraćam pažnju na unos namirnica.
Odlučio sam da to promenim i da totalno redukujem ishranu. U kratkim crtama ću vam napisati moju ishranu. Delimično sam izbacio šećer i i totalno sam izbacio gazirane napitke i sokove poslednjih dva meseca. Šećer koristim samo ukoliko popijem kafu (pola supene kašike maks) da kažemo jedna kafa dnevno (ujutru).Za doručak oko 11h (koji do pre dva meseca nisam uopšte jeo) jedem ovsene pahuljice i sav moguć cereal.  Za ručak (15h)pokušavam da unesem što više hranljivih namirnica iz razloga što mi posao ne dozvoljava da imam velike obroke posle ručka. Pa pokušavam da ne unosim previše kalorija posle 20h tako da imam male snack barove nešto slično bonžiti ili ako to ne mogu na kraju dana na žalost pojedem mali sendvič da bih ugasio alarm u stomaku to mu dodje odprilike oko ponoći.

Trening: 3-4x nedeljno pokušavam da odradim dobar 60ominutni trening (sklekovi, trbušnjaci, bućice..)
Planiram da ubacim kardio barem 2 puta nedeljno. Moj cilj je da smanjim body fat (predpostavljam da zima nije najbolje godisnje doba za to) i da do maja, juna vidim neki pomak, pritom da ukoliko je moguće sredim i mišićnu masu.
Od suplemenata trenutno koristim muscle pharmov glutamin za oporavak mišića posle treninga i pijem universalov uni liver uz obrok.

U kolekciji takodje imam i dymatize dyma burn xtreme koji ću početi da pijem kada počnem sa kardijom.

Zanima me koji mi izolat preporučujete . I da li imate neki savet u mojem cilju.
Hvala vam u napred.
Uroš
« Poslednja izmena: Decembar 11, 2013, 02:02:33 pre podne od strane uroshh » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.104 sekundi sa 18 upita.