TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397346 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 01:29:48 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Skidanje kilaze  (Pročitano 2077 puta)
MarkoHTC22
Gost
« Odgovor #5 poslato: Februar 06, 2014, 05:47:36 posle podne »

Radi tajlandski workout najaci kardio ikada 45min bez prestanka evo ti tipa kako treba da ti izgleda ishrana :)


Dorucak : Pred obrok: voce, mleko + (Musli)

Glavno: mesni narezak (govedji ne svinjski) + salata

Rucak: voce, pilav + (konjske kobasice ili bilo koje osim svinjskih) + salata

Medju obrok: voce, teleca corba, riblji fileti + salata

Vecera: voce, tunjevina (iscediti ulje) + salata
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #4 poslato: Januar 27, 2014, 09:52:44 pre podne »

jedeš odmah po ustajanju, to stoji, ali ako ležeš kasno onda je ok da imaš obrok i u kasnim satima, ali da to bude nešto lagano i proteinsko - npr mladi sir, protein sa orašastim plodovima...  jer u suprotnom ti telo ostaje i po 12 sati bez hrane što ne valja.
Sačuvana
Dule1997
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #3 poslato: Januar 25, 2014, 01:10:11 posle podne »

Hvala Monika.
Problem je sto dorucak nije bas ujutro,posto kad sam druga smena ustajem izmedju 11 i 12 h, i tada doruckujem.
Naravno,ne gladujem,to ne bi imalo nikakav efekat,posto je cilj da ubrzam metabolizam.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: Januar 25, 2014, 11:06:20 pre podne »

Ćao :)

nije ti potreban sagorevač... 

drago mi je da si se odlučio da regulišeš ishranu i da redovno vežbaš, mlad si i tako i treba!!!

svakako ćemo sačekati mišljenje naše doktorice i nutricioniste,

ali par saveta ovako na prvi pogled:

doručak treba da bude jak, musli je ok, ali najbolje da su čiste ovsene ili musli koji sam napraviš (ovi kupovni uglavnom imaju dosta šećera) - možeš povremeno i jaja, integralni hleb, mlečni proizvod - treba da menjaš, raznovrsnost je jako važna. 
U pauzi slobodno pojedi neku voćku ili orašaste plodove -npr bademe, nemoj da gladuješ i da ostaješ dugo vremena bez hrane.
U školu možeš poneti neki sendvič od kuće ili činijicu sa hranom,nije toliko teško... ako ne, kao što rekoh bar neka voćka ili bademi...
Ručak ti je tek u 18h?  to je jako kasno, ako imaš samo doručak ujutru...  trebalo bi da imaš bar 3- 4 glavna obroka.
Uveče možeš večerati ali neka to bude neka salatica, piletina, riba, može tunjevina ponekad ali pre sam za svežu ribu... voće i musli ostavi za pre podne
Sačuvana
Dule1997
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #1 poslato: Januar 25, 2014, 01:40:19 pre podne »

Cao. Imam 16 godina,visok sam 187-188,i trenutno imam 98kg. Vec sam skinuo dosta kila,ali kako sam cuo,to je uglavnom voda koja se gubi u pocetku. Prosle godine u januaru sam se merio,imao sam 106kg,a letos sam iskreno bio dosta fizicki neaktivan,i sigurno sam nagurao 110 kg,ako ne i jace. U septembru sam poceo redovno da setam oko 3km dnevno,nekim srednjim tempom. Sredinom novembra sam imao 104 kg. Sredinom decembra sam odlucio da regulisem ishranu,izbacio gazirane sokove,hleb,itd. a slatkise ne jedem vec duze vreme(ne mogu reci da sam ih skroz izbacio,za slavu sam uzeo par,i eventualno jednom nedeljno pojedem nesto slatko). 9og januara sam poceo da trcim na traci i vozim bajs,trening mi traje izmedju 45 i 60 minuta. Pauza mi je sredom i nedeljom,a preskocio sam mozda 3 treninga,poprilicno opravdano. Zaista sam odlucio da smrsam,ljudi mi govore da je promena uocljiva,i zelim do najkasnije leta da budem ok gradje. Problem mi je takodje neskladnost tela,znaci ruke su mi poprilicno mrsave,noge u listovima takodje,butine su mi osrednje,dok su stomak i sise prevelike,nazalost. Hteo sam da vam opisem jedan dan,pa da mi ukazete na greske
1.Dorucak,pre skole,tuna sa povrcem ili musli
2.U skoli ne jedem,iz prostog razloga sto ne mogu da jedem nikakve kiflice itd.
3. Rucak,oko 18h(pre treninga),zlatna mesavina + pilece belo
4.Vecera,eventualno opet musli,ili poneka vocka,ako sam gladan,ako nisam ne jedem.
Naravno,izmedju obroka jedem vocke i pijem dosta vode.
To je kad sam druga smena u skoli,kad sam prva rucak ce biti dosta ranije.
Takodje smatram za gresku to sto sam uvece do kasno budan,ali kapiram da dok god ne jedem u to doba da ne predstavlja toliki problem
To bi bilo to,molim vas da mi ukazete na greske koje pravim,i takodje,da li mi je potreban neki sagorevac?
Pozdrav :D
« Poslednja izmena: Januar 25, 2014, 01:42:18 pre podne od strane Dule1997 » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.136 sekundi sa 18 upita.