TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397122 Teme od strane 25034 Članovi Poslednji član: Kris11C986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 22, 2024, 11:30:32 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Proteini Scitec Nutritiona :) (koji izabrati)  (Pročitano 3293 puta)
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4423


« Odgovor #14 poslato: April 16, 2014, 06:56:28 pre podne »

Surutka ne, to je jedan od old school mitova,mali procenat proteina u odnosu na laktozu i m.mast. Izaziva nadimanje,i groznog je ukusa. Kreatin je vec jedna dobra stvar,osnova uz whey od suplemenata za dobijanje misicne mase. Ako treniras jako i redovno,ja bih ti savetovao da pre treninga uzmes 5 gr. monohidrata i 5 gr. posle treninga uz whey i dex.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #13 poslato: April 16, 2014, 01:21:17 pre podne »

takodje me je ortak posavetovao da pred spavanje stavim 3-4 supene kasike surutke u prahu u pola litra mleka, pa me zanima sta i o tome mislite Smiley
Loše te je posavetovao,ta sututka u prahu kao i mleko generalno  imaju previše masti i ne bi trebao da ih unosiš pred spavanje.Što se tiče surutke u prahu moj savet ti je da je uopste ne koristiš ni u toku dana,ako već želiš da nadoknadiš i povećaš unos proteina pred spavanje koristi whey ili još bolje ako imaš para kupi kazein.
Sačuvana
nikolica011
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #12 poslato: April 16, 2014, 12:29:44 pre podne »

ne znam da li ga uopste ima u Srbiji, mn ga je drug iz amerike doneo i kaze da mu je prodavac rekao da je to ozbiljan reaktor i da nikako ne unesem vise od jedne doze.. a i na njemu pise da je on medju najjacim reaktorima... mn licno se pokazao odlicno , bas sam zadovoljan i planiram da pauziram malo s njim kad ga potrosim , pa posle 2-3 meseca da uzmem neki drugi ukus jer sam siguran da mi ni jedan drugi nece biti bolji.


visok sam 190 , tezak 75kg i cilj mi je da nabacim misicnu masu , jer kao sto vidite nemam dovoljno ni za svoju visinu... i treniram godinu i 3 meseca.
i svakako sam siguran da ne unosim dovoljno proteina :P dorucak i rucak mi uvek budu savrseni, a 2-3 naredna obroka klimavo (malo proteina i uh)

takodje me je ortak posavetovao da pred spavanje stavim 3-4 supene kasike surutke u prahu u pola litra mleka, pa me zanima sta i o tome mislite :)

i ajde da postavim ovde pitanje da ne otvaram novu temu: da li je potrebno da uzimam kreatin jer mi to neki (stariji) savetuju da uzmem dok neki kazu da mi u ovim godinama ne treba, pa sta mislite vi?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #11 poslato: April 15, 2014, 09:20:16 posle podne »

Vitamini i minerali jesu bitna stavka, ne potcenjuj ih. Svakako je poželjno da se koristi vita-mineral suplementacija ukoliko ishrana nije dovoljno raznovrsna. :)

Koliko si visok/težak? Koji god da ti je cilj (nabacivanje mase, mršavljenje, održavanje forme...), morao bi se malo preciznije pozabaviti brojkama kada je reč o hrani, tj. nutritivnim vrednostima. Merenje hrane i računanje ukupnog unosa proteina, uglj. hidrata i masti na dnevnom nivou.
« Poslednja izmena: April 16, 2014, 06:07:43 posle podne od strane Robert » Sačuvana
BioTech
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 258


NO PAIN NO GAIN!!!

« Odgovor #10 poslato: April 15, 2014, 09:17:46 posle podne »

Kako ti se pokazao Hemo Rage? Kazu da je dosta jak i dobar NO ,pa da cujem sta ti kazes o njemu :D
Sačuvana
nikolica011
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #9 poslato: April 15, 2014, 09:11:26 posle podne »

zaboravio sam da kazem da uzimam NO reaktor hemo rage i pri kraju sam s njim :'(
Sačuvana
nikolica011
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #8 poslato: April 15, 2014, 09:08:19 posle podne »

dobro, nisam ja bas neiskusan :-) samo se bas i ne razumem u suplementaciju :-) (ne vidim razliku).

pa pre 6 meseci sam podelio obroke da ih bude vise, a manje hrane i izbacio slatkise i smanjio unos sokova... takodje se trudim da jedem sto zdraviju hranu (msm na hranu s vise proteina(riba,belo meso uglavnom)) i poceo da uzimam neke vitamine (sto ba i nije bitno, al ajde  to da pomenem (C 1000mg,B kompleks, A i magnezijum msm 300mg)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #7 poslato: April 15, 2014, 09:01:15 posle podne »

Razlika je minimalna, i ogleda se u enzimima za varenje i raznovrsnijim ukusima koje ima Professional. U svakom slučaju, izbor proteina je manje bitna stavka na putu ka ostvarivanju cilja, ali zato je ishrana jedna od najbitnijih. :)  Koliko ti je sreĂ°ena, tj. prilagoĂ°ena cilju?
Sačuvana
BioTech
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 258


NO PAIN NO GAIN!!!

« Odgovor #6 poslato: April 15, 2014, 08:56:55 posle podne »

'97 sam,vezbam otprilike 6-7 meseci ali sam puno naucio i sa foruma a i od strica koji vezba 10+ godina. Pazi trenutno ti je najisplativiji Elite Whey. Uvek gledaj da uzmes onaj koji se najvise isplati iako kolicina proteina po dozi variea ,tih 1-2g ti neces ni osetiti. Moj stric npr trenutno uzima MyoFusion Probiotic series od Gaspari Nutritiona  ;D
Ali ako ti je ishrana losa neces nista postici proteinom.
Sačuvana
nikolica011
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #5 poslato: April 15, 2014, 08:47:13 posle podne »

ne znam koje si godiste i koliko iskustva imas, ali koji je najbolji po tvom misljenju?
Sačuvana
BioTech
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 258


NO PAIN NO GAIN!!!

« Odgovor #4 poslato: April 15, 2014, 08:36:22 posle podne »

To ti ne znaci mnogo, to su jako male kolicine  ;D
Sačuvana
nikolica011
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #3 poslato: April 15, 2014, 08:32:16 posle podne »

pa pitam jer vidim da imaju drasticnu razliku amino kiselina :)
Sačuvana
BioTech
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 258


NO PAIN NO GAIN!!!

« Odgovor #2 poslato: April 15, 2014, 08:02:05 posle podne »

Pozdrav ,ta dva wheya su ista samo sto profedsional ima bolje ukuse. Ja trenutno pijem coko lesnik koji je fantastican a probao sam i bela cokolada jagoda koji mi nije bas nesto. Bilo koji da uzmes od ta dva neces pogresiti imaju istu kolicinu proteina po dozi samo sto su ukusi serije professional bolji :)
Sačuvana
nikolica011
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #1 poslato: April 15, 2014, 06:32:36 posle podne »

zdravo,
treniram godinu dana i sad sam odlucio da uzmem proteine , dvoumim se izmedju  "100% Whey protein - Scitec Nutrition" i " 100% Whey Protein Professional - Scitec Nutrition" , pa se javljam ovde da mi kazete koji je bolji i u cemu je razlika.

kao sto rekoh treniram malo jace od godinu dana i cilj mi je misicna masa. treniram 4 puta nedeljno i imam 18 godina.




Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.15 sekundi sa 19 upita.