TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395871 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: dejanpetrovic99

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 29, 2024, 05:59:37 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Grudi  (Pročitano 1547 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Jul 22, 2014, 01:57:55 pre podne »

Za pectus excavatum se ne savetuje neko "forisiranje" misica grudnog pojasa u teretani, umeri se...
 
Aerobni trening-tipa plivanja sto ce ojacati misice ramenog, ledjnog i grudnog pojasa, trcanje...trudi se da pravilno drzis telo "ispravi se", ramena povuci unazad...

Jesi bio kod ortopeda? Sta kaze rentgenski snimak? Jesi radio skener? Ultrazvuk srca? Testove za pluca, spirometriju? Imas li bolove u grudima, ledjima?
Otezano disanje u toku fizicke aktivnosti?
Imas li krivu kicmu, bocno povijenu? Jedno rame gore, drugo dole?
Sačuvana
Nero
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3


« Odgovor #2 poslato: Jul 21, 2014, 11:48:28 pre podne »

Cao Ilija,
Pre svega da ti kazem da nemam problem kao ti, ali malo sam guglovao pa sam odlucio da ti dam neki savet. :)
Nadam se da znas da je ta anomalija nastala usled polozaja tvog srcanog misica?
Da sam ja na tvom mestu, uputio bi se kod ortopeda, cisto radi informativnog razgovora vezanog za trening.
Ako zelis nesto da uradis sam i na svoju ruku(sto mozda moze biti greska), moj savet bi ti bio da za pocetak(ako ranije nisi vezba) krenes sa bodyweight vezbama. Cisto da vidis da li ces imati neke bolove ili neki problem. Savetujem ti da te vezbe praktikujes oko mesec dana, ako ne primetis nikakav problem, sa moje tacke gledista slobodno mozes da uplatis teretanu i da krenes sa malo ozbiljnijim vezbanjem.
Mada opet kazem da bi najpametnije bilo da odes kod ortopeda pre svega.
Nadam se da sam ti bar na neki nacin pomogao. :)
Sačuvana
Bodybuilding-om se bavim malo vise od 2godine uz odredjene pauze. Planiram da se takmicim u men\'s physique kategoriji. Ako bilo ko ima adekvatnih saveta ili smatra da ja bilo kako mogu da mu pomognem, slobodno neka me kontaktira. \"Budimo prijatelji, ljudi smo.\".
Ilija Mihajlovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #1 poslato: Jun 10, 2014, 02:53:32 posle podne »

Cao svima 18 mi je godina.Imam problem sa grudima tacnije imam pectus excavatum(blagi poremecaj).Treba mi neko iskusan ili ko ima isti taj problem da mi da plan vezbi za grudi.Hteo bih da nabacim masu da popunim tu rupicu.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.042 sekundi sa 14 upita.