TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397350 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 05:24:15 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Jos jedan komplikovan pocetnik...  (Pročitano 2198 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #8 poslato: Februar 14, 2015, 11:23:05 posle podne »

Može neka slika nogu?
+1 :D
Sačuvana
Flashy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #7 poslato: Februar 14, 2015, 08:56:07 posle podne »

Kontam za ove treninge. Probacu to da korigujem.

Pa ova prva dva obroka sam na poslu pa se snalazim kako mogu jer sam stalno na terenu.
A posle 18h, da plasim se, moglo bi se reci... Jedem Ella sir ubacio sam ga u ishranu dosta, i uvek za taj obrok u 18h...

Ali obicno lezem oko 22h paa onda mi je mozda to i normalan obrok...
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1815


« Odgovor #6 poslato: Februar 14, 2015, 07:22:43 posle podne »

Sto se tice treninga radim:

Ponedeljak: Grudi / triceps
Utorak : Ledja / biceps
Sreda: Rame / Noge (noge mi nisu toliko bitne jer su razvijene dosta zbog bicikle to je jedino normalno)
Cetvrtak: Grudi / triceps
Petak: Ledja / biceps

Ovo mi je preporucio jedan moj prijatelj da radim tako. Nakon tri nedelje nesto se vidi, nije sada nista posebno jer je nemoguce za tako kratko vreme ali pocelo je nesto da se desva. :)

Sto se tice ishrane posto radim odprilike dan izgleda ovako:
 8h Pahuljice sa jogurtom (sa malo masnoce ili ni malo)
 13h Parce ribe, ili neke lanene plocice ili nekada intergralno pecivo (ne sve zajedno naravno, kako kada)
 15h trening
 17h banana posle treninga
 18h Pirinac / krompir/ povrce uglavnom sa parcetom mesa (piletina, riba ili nekada junetina)

U sustini to je sve...
I sto se tice ove ishrane za dve nedelje sam jos smakao odprilike oko dva kg... Kada sam krenuo imao sam oko 89, sada negde 86/87 kg. Radim i kardio na treningu i van njega u toku nedelje...
Moras ubaciti jos proteina, za dorucak ubaci i par jaja, sto toliki razmak izmedju 1. i 2. obroka, poslednji obrok u 18:00 ? Sto? Plasis se da se ne ugojis od kasnog obroka? Nije bitno kad jedes, bitno je "sta" jedes" pre spavanja mozes pojesti ella sir+kikiriki/badem.
« Poslednja izmena: Februar 14, 2015, 07:25:07 posle podne od strane cvetkoper » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #5 poslato: Februar 14, 2015, 07:17:14 posle podne »

Previše treninga u toku nedelje.Dovoljno je da jednom nedeljno odradiš svaku mišićnu partiju nemaš potrebe za dva puta.Odvoji za trening nogu poseban dan i treniraj i njih to da voziš biciklu nije izgovor da ne treniraš noge.
Sačuvana
Flashy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #4 poslato: Februar 14, 2015, 07:14:31 posle podne »

Sto se tice treninga radim:

Ponedeljak: Grudi / triceps
Utorak : Ledja / biceps
Sreda: Rame / Noge (noge mi nisu toliko bitne jer su razvijene dosta zbog bicikle to je jedino normalno)
Cetvrtak: Grudi / triceps
Petak: Ledja / biceps

Ovo mi je preporucio jedan moj prijatelj da radim tako. Nakon tri nedelje nesto se vidi, nije sada nista posebno jer je nemoguce za tako kratko vreme ali pocelo je nesto da se desva. :)

Sto se tice ishrane posto radim odprilike dan izgleda ovako:
 8h Pahuljice sa jogurtom (sa malo masnoce ili ni malo)
 13h Parce ribe, ili neke lanene plocice ili nekada intergralno pecivo (ne sve zajedno naravno, kako kada)
 15h trening
 17h banana posle treninga
 18h Pirinac / krompir/ povrce uglavnom sa parcetom mesa (piletina, riba ili nekada junetina)

U sustini to je sve...
I sto se tice ove ishrane za dve nedelje sam jos smakao odprilike oko dva kg... Kada sam krenuo imao sam oko 89, sada negde 86/87 kg. Radim i kardio na treningu i van njega u toku nedelje...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #3 poslato: Februar 14, 2015, 07:05:57 posle podne »

Ne postoji trening za definijciju i za masu,ta razlika postoji u ishrani. Kako treniraš trenutno ?
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1815


« Odgovor #2 poslato: Februar 14, 2015, 06:59:47 posle podne »

Moras se odluciti da li hoces da ides na masu ili definiciju, ne mozes i jedno i drugo u isto vreme, ako zelis da skines kg moras biti u kalorijskom deficitu, a ukoliko zelis dobijati kg moras biti u kalorijskom suficitu, napisi ishranu tj. kako se hranis sada posto ti je ishrana najbitnija, pa kad budes napisao neko od strucnijih clanova foruma ce korigovati sta treba, ali ishrana na 1. mestu.

Smernice :
izvori slozenih uh : pirinac, ovsene, krompir.
izvori proteina : meso, jaja, mlecni prozivodi.
izvori masti : badem, kikiriki, laneno seme, maslinovo ulje...
Sačuvana
Flashy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #1 poslato: Februar 14, 2015, 06:32:58 posle podne »

Pozdrav narode,

Puno informacija sam nasao na ovom forumu koje su mi pomogle, ali ipak mislim da mi je povrh svega potrebno i nekoliko vasih saveta, jer smatram da ima dosta iskusnih ljudi ovde koji bi mi pomogli.

Naime, moj problem je malo kompleksan...
Pre dve godine imao sam 120 i kusur kg, nakon treninga, bicikle, basketa,... trenutno imam oko 87kg, a visok sam 187. Ogromnih problema imam sa viskom koze, kao trudnica... Najvise na stomaku, i rukama... Negde citam da je to jako tesko ukloniti, ali eto, to je vec neka druga prica...

Krenuo sam u teretanu pre dve nedelje (u sustini jos nisam ni krenuo). Poceo sam prvo da radim definiciju, gledajuci da iz ovog viska nesto izadje od misica... E sada, neki ljudi kazu da ipak krenem da radim masu i da ce se misic definisati. Sada vise nisam ni pametan... I dalje guram tu definiciju ali opet hajde da se konsultujem i sa nekim ko ipak ima iskustva i razlicitih misljenja. Sta vi mislite?

Takodje, imam i trip u glavi oko tog dobijanja kilograma, ipak nije ni to tako lako... Ali kontam to i sam, da kada povecavam misice da cu tako i dobiti na kilazi, da to tako ide i mora, valja... Ispravite me ako gresim. :)

Tako da narode, ako ima neko ko moze da me posavetuje malo u vezi sa ovim problemom, takodje ako ima neko neki savet i oko te ishrane i ako je neko imao slicno iskustvo... Sve bi mi dobro doslo!

Hvala Vam unapred!
:)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.243 sekundi sa 18 upita.