TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397350 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 05:24:03 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Trebaju mi saveti..  (Pročitano 2682 puta)
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 638


« Odgovor #13 poslato: Mart 24, 2015, 12:36:10 pre podne »

U teretanu 4 puta nedeljno. Svaku grupu misica jednom nedeljno.
Drzi pauzu izmedju vezbi na minut.

Dan 1) grudi/triceps
Benc press 4 serije 8 ponavljanja
Kosi benc 4 serije 8 ponavljanja
Propadanja 4 serije 10 ponavljanja
Razvlacenje na cross-u 4 serije 10 ponavljana
triceps pushdown na lat masini 3 serije po 10
Konopac na lat masini 3 serije po 10

dan 2) Ledja/biceps
Lat masina iza 4 serije 10 ponavljanja
Lat masina ispred 4 serije 10 ponavljanja
Veslanje u pretkonu 4 serije 10 ponavljanja
Veslanje donji kotur 4 serije 10 ponavljanja
Ekstenzija 4 serije 10 ponavljanja
Biceps dvorucni sa sipkom 3 serije 10 ponavljanja
Hummer 3 serije po 10
Concentration curls 3 serije po 10

dan 3) ramena
Press sedeci za ramena 4 serije po 10
Letenje za zadnje rame 4 serije po 10
Letenje za prednje rame 4 serije po 10
Letenje za srednje rame 4 serije po 10

dan 4) noge
Prednji sut 4 serije po 15 ponavljanja
Legpress 4 serije 15 ponavljanja
Cucanja 4 serije 15 ponavljanja
Zadnji sut  4 serije po 8
Mrtvo dizanje 4 serije po 8

Postepeno povecavaj tezine i poslednja serija u vezbi maximalno.

Ishrana:
Dorucak: 4 jaja
Uzina: Mleko
Rucak: 150 gr belo meso i 150 gr pirinac
Uzina: 150 gr belo meso i 150 gr pirinac (ova dva spremis odjednom i podelis na dva dela, i vidi da ti trening bude izmedju ova dva obroka)
Vecera: pola Ella sira pakovanja.

Ova 4 treninga redom uradi u toku jedne nedelje kad god hoces. a sto se tice ishrane to ti je dnevno manje od 500 dinara. Tu ti je sve sto ti je potrebno i u teretani maximalno radi. gledaj napredak misica na 6 meseci.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #12 poslato: Mart 24, 2015, 12:22:46 pre podne »

Pozdrav i od mene, dobrodošao na forum...

Sto se hrane tice, trudim se da unesem sto vise kalorija, za dorucak uglavnom jedem nesto sa jajima, neko suvo meso, jogurt, proje, pite, kobasice... Za rucak uglavnom neka piletina, prasetina, govedina ili nesto kuvano, grasak,pasulj, spanac, supe, corbe,a za veceru uglavnom nesto sa mlekom, pahuljice,neki keks i slicno ili neke od ovih stvari koje sam naveo za dorucak.. Izmedju tih obroka se cesto trudim da ubacim neko voce,jabuke, banane, mandarine.. Od danas sam ubacio i protein i dekstrozu.. To je neka ishrana koju se trudim da uspostavim ali jedem ponekad i pljeskavice, pizze, sendvice ili neko pecivo..
Sto se treninga tice, oko 3-4 treninga nedeljno,jednom dnevno, zgibovi(5(6)x5), sklekovi(15x10), trbusnjaci(50x3), cucnjevi, bucice...

Tvoje telo nije kontejner da bi u njega trpao sve što ti doĂ°e do ruku...akcenat na što kvalitetniji "kalorijski suficit"...

Moraš da pratiš unos makronutrijenata, dakle, dovoljno proteina, složenih ugljenih hidrata, zdravih masti...

Izbegavaj ugljene hidrate u obroku pre počinka...ubaci "sporovarece proteine" - idealno, kazein - sir ili proteinski suplement na bazi kazeina...ako se radi o siru neka to bude sir na najmanjim procentom mlecne masti - ella, meggle sa 0% m.m. + zdrave masti( jezgrasti plodovi), npr. 250 gr ella sira + 30-40 gr kikirikija...čak i power protein zbog svog sadržaja može poslužiti( izvor kazeina)...

Potrudi se da imaš bar 4 kvalitetna obroka + pwm( 15-30 gr dekstroze + merica proteina)...

Preporuke za obavezno detaljno čitanje na temu ishrane...AKCENAT NA DETALJNO ČITANJE - ispoštuj date preporuke oko ishrane - REZULTATE GARANTUJEM!

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolji-prijatelji-miine-mase-uljeni-hidrati.html

Po pitanju mikro i makronutritivnog sastava svake namirnice, preporuka za sajt... http://nutritiondata.self.com/
« Poslednja izmena: Mart 24, 2015, 12:46:55 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #11 poslato: Mart 23, 2015, 09:29:52 posle podne »

Možda u tim radnjama pored škole gde prodaju pljeskavice ima da se kupi i pileće belo, ja sam njega kupovao dok sam išao u srednju :)
Sačuvana
nikola48
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #10 poslato: Mart 23, 2015, 09:14:15 posle podne »

Jel mozes da mi kazes sta stavljas u te sendvice??
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #9 poslato: Mart 23, 2015, 08:49:01 posle podne »

Što pre počneš sa treningom u teretani pre ćeš stići do cilja, niko nije krenuo u teretanu  zato što je veliki i jak već ljudi kreću sa teretnaom i treniraju da bi to postali.
Sačuvana
nikola48
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #8 poslato: Mart 23, 2015, 08:46:53 posle podne »

Hvala na podrsci.. :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #7 poslato: Mart 23, 2015, 08:44:50 posle podne »

Ne treba da ti bude glupo, kreni u teretanu jer kućni trening se ne može porediti sa teretanom. Ako ti nešto znači ja sam u drugoj godini srednje imao 42kg kada sam krenuo u teretanu :)
Sačuvana
nikola48
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #6 poslato: Mart 23, 2015, 08:42:31 posle podne »

Kuci.. Nekako bih se osecao glupo da odem u teretanu sa 64 kg i 183cm visine,zato pokusavam da nabacim bar jedno 5,6,7 kg pa da onda krenem u teretanu, mozda vama ovo zvuci glupo, ali tako je..
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #5 poslato: Mart 23, 2015, 08:37:35 posle podne »

Da li ti treniraš kući ili u teretani ?
Sačuvana
nikola48
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #4 poslato: Mart 23, 2015, 08:30:12 posle podne »

Znam, zato i jesam ovde, da naucim nesto.. Nije bas lako ukombinovati skolu, trening, ishranu(kad u gradu mozes da kupis,bar oko moje skole, samo fast food,a u skoli provedem pola dana)..
Sačuvana
nikola48
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #3 poslato: Mart 23, 2015, 08:22:18 posle podne »

Sto se hrane tice, trudim se da unesem sto vise kalorija, za dorucak uglavnom jedem nesto sa jajima, neko suvo meso, jogurt, proje, pite, kobasice... Za rucak uglavnom neka piletina, prasetina, govedina ili nesto kuvano, grasak,pasulj, spanac, supe, corbe,a za veceru uglavnom nesto sa mlekom, pahuljice,neki keks i slicno ili neke od ovih stvari koje sam naveo za dorucak.. Izmedju tih obroka se cesto trudim da ubacim neko voce,jabuke, banane, mandarine.. Od danas sam ubacio i protein i dekstrozu.. To je neka ishrana koju se trudim da uspostavim ali jedem ponekad i pljeskavice, pizze, sendvice ili neko pecivo..
Sto se treninga tice, oko 3-4 treninga nedeljno,jednom dnevno, zgibovi(5(6)x5), sklekovi(15x10), trbusnjaci(50x3), cucnjevi, bucice...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #2 poslato: Mart 23, 2015, 08:17:28 posle podne »

Ipisi nam kompletan trening program, koje vežbe trenutno radiš,broj serija i broj ponavljanja :)
Sačuvana
nikola48
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #1 poslato: Mart 23, 2015, 07:48:29 posle podne »

Prvo, pozdrav svima, nov sam clan ovde i nadam se da cete mi pomoci u nekim nedoumicama :)
Imam 18 godina, visok sam 182,5cm i tezak 64kg.. Cilj mi je dobijanje misicne mase, dosta sam citao i shvatio da su posebna(zdrava) ishrana i unosenje dosta tecnosti kljuc za dobijanje mase, pa bih voleo ako sem toga neko moze da mi napise neki plan za treniranje.. Treniram vec neko vreme,ali bez nekog napredka(naravno, ne ocekujem da ce se nesto promeniti preko noci). Uzeo sam Pansportov Power Protein i dekstrozu, pa bih voleo ako neko moze da mi da neke pocetnicke savete i da me uvede u svet bodybildinga.. :) Kad, sta, koliko, kako? Bilo kakav savet koji mi moze pomoci da ostvarim svoj cilj.. Hvala unapred! :) :D
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.144 sekundi sa 18 upita.