TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397223 Teme od strane 25046 Članovi Poslednji član: JulietMess

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 30, 2024, 01:16:58 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Dymatize Nutrition Kreatin Pitanje  (Pročitano 3640 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12922


Never give up!

« Odgovor #9 poslato: Jul 07, 2015, 09:34:46 pre podne »

Izvinjavam se sto ovako kasno odgovaram posao me sprecio. Morao sam da se registrujem na forum jer ono logovanje putem FB nesto i neradi kako treba..

Visok sam 174 i imam 75 kilograma, ono sto ocekujem jeste da odem do 80kg. Od ovih suplemenata ocekujem bar cistih 2-3 kilograma.

Sto se tice ishrane hmm sta reci sem toga da radim u kuhinji kao kuvar. Postujem dorucak, rucak, veceru.

Fora je u tome sto ja nemam sad odredjeni obrok sta da jedem, jednostavno sam svastojed guram sta stignem u stomak. Nekada se desi da jedem i po 5-6x dnevno.


U kombinaciji sa kreatinom sam ubacio i dekstrozu pa sad bas bi me zanimalo dali da radim to punjenje i dali cu imati bolji efekat nakon punjenja ili ne?


U svakom slucaju momci hvala na odgovorima i odvojenom vremenu. ;)

Kažeš da si kuvar, pa ti onda znaš sebi da spremiš jelo i to veoma brzo.e samo mislim na nešto kvalitetno predodreĂ°eno cilju kojem sam težiš.
Znam da je posao kuvara težak i naporan pogotovu ako imaš šefa nad glavom ali mislim da se uvek može naći makar malo vremena da skuvaš u pauzi i sebi nešto, tako da što se hrane tiče mislim da možeš jesti i malo češće a i kvalitetnije.
Samo opet ti napominjem pazi na unos hidrata ako si na monohidratu jer potkožna voda se vrlo lako navuče i ne izgleda onda baš lepo  jer se dobija taj neki nadut izgled.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: Jul 06, 2015, 12:35:37 posle podne »

Mass je toliko pun šećera :)  Sledeći put bih ti savetovala da uzmeš neki kvalitetniji gejner, poput Volumass 35....takoĂ°e ima dosta ugljenih hidrata, ali nisu sve prosti šećeri i ima solidan procenat proteina, tj. 35%...  ili da napraviš sam svoju kombinaciju sa whey proteinom, daleko je isplativije i bolje :)

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Jul 04, 2015, 12:34:51 posle podne »

Izvinjavam se sto ovako kasno odgovaram posao me sprecio. Morao sam da se registrujem na forum jer ono logovanje putem FB nesto i neradi kako treba..

Visok sam 174 i imam 75 kilograma, ono sto ocekujem jeste da odem do 80kg. Od ovih suplemenata ocekujem bar cistih 2-3 kilograma.

Sto se tice ishrane hmm sta reci sem toga da radim u kuhinji kao kuvar. Postujem dorucak, rucak, veceru.

Fora je u tome sto ja nemam sad odredjeni obrok sta da jedem, jednostavno sam svastojed guram sta stignem u stomak. Nekada se desi da jedem i po 5-6x dnevno.


U kombinaciji sa kreatinom sam ubacio i dekstrozu pa sad bas bi me zanimalo dali da radim to punjenje i dali cu imati bolji efekat nakon punjenja ili ne?


U svakom slucaju momci hvala na odgovorima i odvojenom vremenu. ;)

Znas kako, za maximalne rezultate potrebna je i maximalna posvecenost celoj prici...dakle,moraces itekako da pazis sta jedes, da barem okvirno pratis ciljani unos makronutrijenata( proteina, hidrata, masti)...

Po pitanju ishrane,preporuka za obavezno detaljno citanje...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolji-prijatelji-miine-mase-uljeni-hidrati.html

( obrati posebno paznju i na dovoljan unos zdravih masti)

Najbolji pregled mikro i makronutritivne vrednosti svake namirnice... http://nutritiondata.self.com/

Jedno su zelje i ocekivanja,a drugo je realnost, vezano za  "od ovih suplemenata ocekujem bar cistih 2-3 kilograma"...kao sto je vec receno, suplementi sami za sebe nece doneti zeljeni ucinak ako nisu ispraceni kvalitetnom ishranom i korektnim treningom...a to koliko ce ti vremena trebati za ta 2-3 kvalitetna kilograma misica,zavisi od mnogo faktora...

Osnovna logika "rasta misica"...

MIŠIĆE KOJE STE MAKSIMALNO IZMORILI TRENINGOM MORATE KVALITETNO DA NAHRANITE I ODMORITE DA BI „RASLI“ ILI DA BI ODRŽALI POSTOJEĆU MIŠIĆNU MASU...

Cilj treninga sa opterećenjem je MIŠIĆNA HIPERTROFIJA, koja uopšteno predstavlja porast mišićne mase, tj. veličine mišićnih vlakana na račun vode i mišćnih „kontraktilnih proteina“( aktina i miozina). Mišićni rad( u „ciljanoj zoni opterećenja“) dovodi do „oštećenja“ mišićnih vlakana, koja „rastu“ u stalnom procesu obnove od oštećenja izazvanih treningom( mišićnim radom), tj. kontinuirani proces oštećenja i oporavka, predstavlja ključ mišićnog rasta( hipertrofije).

Dakle, naše je da kroz ishranu, prvenstveno, obezbedimo dovoljno „gradivnih blokova“ za obnovu „treningom oštećenog“ mišićnog tkiva...

Inace, koliko dugo treniras? Kako ti izgledaju treninzi? Nedeljni plan treninga po misicnim partijama? Radis "split sistem" treninga( jedna veca i jedna manja misicna partija)? Koliko vežbi radiš po mišićnoj partiji? Koliko serija po vežbi? Koliko ponavljanja radiš po serijama? Piramidalno povećavaš opterećenje u serijama? Kolike su ti pauze izmeĂ°u serija? Koliko ti vremenski traje trening sa opterećenjem?

Inace,zapitaj se prvo koji su efekti kreatina?

3 su najbitnija efekta - obnova ATP-a, stimulacija sinteze proteina, kao i postizanje većeg ćelijskog volumena...

Kad smo kod ćelijskog volumena na račun vode...to se dešava zbog prirodne osobine kreatina da povlači vodu u mišić što doprinosi njegovom volumenu i snazi, ali je zabluda da je dobijena težina( od kreatina) čista mišićna masa... za povecanje misivne mase je potreban kontinuiran rad, što podrazumeva izbalansiranu ishranu, trening i suplementaciju kreatinom...inace, sva ta voda koju kreatin povlači u mišić( "vodena masa"), doprinosi pH neutralnosti mišićne ćelije, kao jednog od preduslova sinteze( stvaranja) mišićnih proteina...ali ako nemas dovoljno "muscle building supstrata",efekat kreatina je minimalan( samo voda)...

Problem je i neumerenost u dodavanju prostih hidrata uz kreatin, koja doprinosi "zadržavanju vode" na "neželjenim mestima"...moja preporuka bi bila 15gr dekstroze uz 5 gr kreatina u pwm...pre treninga samo 5 gr kreatin-monohidrata, bez dekstroze...dakle, 5 gr pre i 5 gr posle treninga...

Koliko planiras vremenski da uzimas kreatin?

Inace, ne bi trebalo zaboraviti...

Naš organizam svakodnevno proizvodi kreatin. Suplementacija kreatinom može da utiče na to da se prirodna proizvodnja smanji, a mišići prezasite kreatinom. Iz tog razloga je pametno praviti pauzu svakih 4 - 8 nedelja. Moj predlog bi bio da se radi pauza na svakih mesec dana i to dve nedelje pauze. Posle ove dve nedelje ponovo raditi punjenje da bi se nivo kreatina ponovo podigao u mišićima.

Po pitanju faze punjenja...

Faza punjenja je tema oko koje se vode mnoge rasprave na internetu i meĂ°u trenerima i stručnjacima za suplementaciju. Istraživanja su pokazala da se ista zasićenost kreatinom u mišićima postiže sa i bez faze punjenja( predlog 5 gr kreatina pre i 5 gr posle treninga), mereno u periodu od 4 do 8 nedelja. Ipak, faza punjenja puni rezerve mišića kreatinom mnogo brže u tih prvih nedelju dana. Na taj način rezultati suplementacije kreatinom su mnogo očigledniji za mnogo kraći vremenski period. Faza punjenja treba da traje izmeĂ°u 5 i 7 dana u kojima treba uzimati oko 0.3 gr kreatina po kilogramu telesne mase( u nekoliko dnevnih doza,najbolje 4-5).
« Poslednja izmena: Jul 04, 2015, 12:37:06 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Siki16
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #6 poslato: Jul 04, 2015, 11:42:40 pre podne »

Moras da imas sredjenu ishranu,obrati paznju na unos proteina,uh i masti pa onda mozes da ocekujes od kreatina i dexa da odrade svoju ulogu u dobijanju misicne mase.Ne mozes da trpas sta stignes jer tako neces dobiti ono sto si ti naveo 2-3 kg.cistih misica nego se pridrzavaj onog sa pocetka sto sam ti napisao.Imas na netu BMR calculator pa nek ti to budu smernice za dalje oko unosa makronutrijenata.Kreatin uzimaj 5 gr pre treninga i 5 gr posle treninga sa dextrozom oko 30 gr koliko ti bude odg.Probaj da imas 4-5 jakih pravilno izbalansiranih obroka gde proteine drzis na 2-2.5 gr,uh oko 4 gr i masti 0.7-1 gr.Od kreatina nemoj da ocekujes cudo ,njegova uloga je prvenstveno za snagu,dobices mozda malo vode i to je otp.to.Pozdrav!
Sačuvana
_ivke
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #5 poslato: Jul 04, 2015, 11:28:52 pre podne »

Izvinjavam se sto ovako kasno odgovaram posao me sprecio. Morao sam da se registrujem na forum jer ono logovanje putem FB nesto i neradi kako treba..

Visok sam 174 i imam 75 kilograma, ono sto ocekujem jeste da odem do 80kg. Od ovih suplemenata ocekujem bar cistih 2-3 kilograma.

Sto se tice ishrane hmm sta reci sem toga da radim u kuhinji kao kuvar. Postujem dorucak, rucak, veceru.

Fora je u tome sto ja nemam sad odredjeni obrok sta da jedem, jednostavno sam svastojed guram sta stignem u stomak. Nekada se desi da jedem i po 5-6x dnevno.


U kombinaciji sa kreatinom sam ubacio i dekstrozu pa sad bas bi me zanimalo dali da radim to punjenje i dali cu imati bolji efekat nakon punjenja ili ne?


U svakom slucaju momci hvala na odgovorima i odvojenom vremenu. ;)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12922


Never give up!

« Odgovor #4 poslato: Jul 03, 2015, 09:35:39 pre podne »

Još nisam napisao da kada se uzima monohidrat veoma je važno paziti na unos hidrata i vršiti konstantno eksperimentisanje sa hidratima da bi znao koji odnos ti je potreban a da ne navlačiš višak vode u potkožno tkivo i dobiješ izgled nadutosti što verujem da nikome nije cilj.
Monohidrat je odličan ali ko o ovome ne vodi računa ima da navuče vode i tamo gde ne treba pa će se razočarati.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Jul 02, 2015, 12:16:58 posle podne »

Zoltan je sve to lepo rekao...

Samo bih dodao da je kod uzimanja kreatina bitna stvar i dobra hidriranost...dakle, 2,5-4 l vode u toku dana plus potrebe u toku treninga( 1 l na sat vremena intenzivne aktivnosti)...sto je isto tako bitno u letnjem periodu...ne bi trebalo zaboraviti da ti po gramu kreatina treba oko 75 ml vode...

Dakle, koristi dovoljno vode u kreatin sejku...dekstrozu ubaci posle treninga sa kreatinom...ali posto je tu gejner koji je i sam bogat prostim hidratima, onda nema potrebe za dodavanjem dekstroze u pwm...

Kako si planirao da uzimas gejner? Kreatin? Koliko si visok, tezak? Koliko imas godina?

Po pitanju gejnera, napominjem da je najbolji gejner kvalitetna, raznovrsna i izbalansirana ishrana...dakle, dovoljno proteina visoke bioloske vrednosti, slozenih hidrata i zdravih masti...

Osnovni preduslov maximalne efikasnosti suplementacije je KOREKTAN TRENING I ISHRANA NA ZAVIDNOM NIVOU...nema tog suplementa koji ce nadomestiti greske u treningu i ishrani...

Koliko dugo treniras? Da li je ishrana korigovana?

Ako ti treba bilo kakva pomoc oko sastavljanja menija( ishrane), kao i treninga, tu smo...

P.S. zasto si se odlucio za kreatin? Sta ocekujes od njegove upotrebe?
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12922


Never give up!

« Odgovor #2 poslato: Jul 02, 2015, 09:56:46 pre podne »

Večita dilema kod svih sportista je raditi punjenje ili ne.Većina će ti savetovati da ne treba jer novije generacije kreatina su bolje,čistije itd pa ne treba..
Ja ću reći da probaš i vidiš jer evo ja na primer uvek radim punjenje i to sedam do deset dana sa 20gr to jest četiri puta po 5gr u toku dana bez obzira jel dan treninga ili dan pauze.
Posle toga nastaviš sa 5gr pre treninga i 5gr posle treninga a u danima pauze 5gr pre podne i 5gr možeš popodne ili uveče.
Dekstroza uz monohidrat bi bila poželjna da se što bolje iskoristi.
Ti si izabrao mikronizovani kreatin i po meni jedan od najboljih i taj i ja koristim.

Mass 20 baš i nije najbolja opcija jer ima mnogo šećera u sebi ali ne znam šta je tebi cilj.Jel imaš problema sa telesnom masom ili ne.
Najbolja opcija bi definitivno bila kvalitetan whey protein ili možda najnoviji pansport blend Power protein koji je veoma povoljan a odličan.
Sačuvana
Nemanja Gušić
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 127

« Odgovor #1 poslato: Jul 02, 2015, 09:38:53 pre podne »

Drustvo, uzeo sam Dymatize Nutrition Creatine monohydrate Micronized u kombinaciji sa Mass 20, ono sto me dovodi ovde da postavim pitanje jeste
u opisu proizvoda pise maksimalno 5 grama dnevno uzimati kretin. Dok ostali mi govore da bi trebao da radim punjenje 4x5gr dnevno 7-10 gr i posle samo odrzavam sa 5gr.

Dali to znaci da nebi smeo da pijem 4x dnevno ovaj kreatin koji sam uzeo?

Hvala vam na odgovoru.


Kretin Link:
http://www.pansport.rs/Kreatin/Kreatin-fosfat-/-monohidrat/DY306-Creatine-monohydrate-micronised.html

Mass 20:
http://www.pansport.rs/Pove%C4%87anje-telesne-tezine-/-misi%C4%87ne-mase/SN064-Mass-20.html
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.12 sekundi sa 19 upita.