TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397729 Teme od strane 25049 Članovi Poslednji član: mihailomikedjordjevic1987

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 26, 2024, 07:32:51 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: stara povreda skocnog zgloba  (Pročitano 2868 puta)
makito
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 47

« Odgovor #6 poslato: Jun 05, 2011, 03:46:20 pre podne »

ok hvala puno probacu pa javljam rezultate
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #5 poslato: Jun 05, 2011, 01:24:07 pre podne »

kako si napisao to je povreda sa kidanjem igamenata, koji nisu u potpunosti zarasli - nestabilnost zgloba. sobzirom da otok dugo traje, nije sigurno da lioton pomaže, ali probaj mazanje 7 dana 2-3 puta na dan. Jačaj mišiće potkolenice, hod prsti/peta, izbegavaj vijaču i vežbe propriocepcije. Sobzirom na hroničnu nestabilnost - moraš jačati mišiće oko skočnog i potkolenice....
javi kako napreduješ  :)
Sačuvana
makito
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 47

« Odgovor #4 poslato: Jun 03, 2011, 11:16:23 pre podne »

zaboraviio sam da kazem da sam u toku te povrede isao na terapije kako magnetne tako i fizikalne i dosta mi je pomoglo posto nisam mogao da hodam na toj nozi.u teretani mogu normalno da treniram cak mi ne smeta ni da radim noge sa velikim tezinama,jedino to trcanje sto me zeza malo i vijaca,npr ponekad me zaboli kad se ujutru probudim pa napravim neki ostar korak
Sačuvana
makito
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 47

« Odgovor #3 poslato: Jun 03, 2011, 11:11:34 pre podne »

Doktor mi je biio rekao jos kad sam se povredio da su meni bas osteceni dosta ligamenti i da je povreda ozbiljna a posto nisam prof. sportista onda nema potrebe da se operise , u nekim situacijama osecam nesigurnost zgloba,npr vijacu ne mogu lepo da skacem ono naizmenicno jedna pa druga noga a ovako obicno mogu lepo,kad trcim malo me boli ali nije strasno,a to si u pravu sto se tice te fleksibilnosti fali mi nekih 5-10 % da napravim pun pokret kao sto mogu na drugoj nozi.Da li ta mast moze da pomogne oko tog malog otoka posto meni tako blago nateceno stoji vec 2 godine.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #2 poslato: Jun 03, 2011, 12:22:18 pre podne »

Pozdrav M! Jedan problem se mo\e javiti kao posledica kidanja ligamenata skočnog zgloba - nestabilnost zgloba. Kako sam razumeo to nije kod tebe slučaj (nemaš osećaj nestabilnosti zgloba)? Tvoj problem je ograničena pokretnost zgloba tj zglob ima manji obim pokreta od suprotnog. Rešenje je: zagrevanje kružnim pokretima, istezanje, led po potrebi.... Mogu se primeniti i fizikalne terapije za povećanje elastičnosti ligamenata i tetiva. Za otok je gel lioton, kao i podizanje noge i hladjenje po potrebi.
Sačuvana
makito
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 47

« Odgovor #1 poslato: Jun 02, 2011, 11:38:38 pre podne »

e ovako pre 2 ipo godine sam povredio skocni zglob tacnije deltoidni ligamenti  i to ozbljno,bio sam kod lekara lecio se neko vreme,medjutim i dan danas imam bolove ponekad kad trcim ili posle neke fizicke aktivnosti kad se noga ohladi,a i osecam da mi stopalo nije bas 100 posto pokretno kao ovo drugo cak je i ostalo malo nateceno i to tako stoji vec godinama,da li postoji neka sansa da se stopalo vrati skroz u normalu kroz neku godinu ,jel postoji neka krema koja bi mogla malo da pomogne
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.119 sekundi sa 18 upita.