TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396888 Teme od strane 25016 Članovi Poslednji član: Dzoni D

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 08, 2024, 09:17:44 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Zoltan Kozma)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: POTREBNA POMOC/MISLJENJE  (Pročitano 3073 puta)
karamba
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #15 poslato: Septembar 23, 2009, 12:25:12 posle podne »

Kad radim propadanja, radim samo njih, 10 serija. Nista drugo pored propadanja, tog dana. Propadanjima sam posvetio ceo dan, zato sto mi dobro pogadjaju grudi, koje su mi u manjem zaostatku za ostalim grupama misica. Da li bi mozda bilo bolje da dodam pullover (5 serija), a da smanjim propadanja na 7 serija, posto ce i ta smanjena propadanja da pogode lepo spoljasnji i donji deo grudi ? Mislim da bih postigao to da, pored grudi, malo bolje pogodim triceps, trapezus i gornji deo lepeze kod kojeg obavezno imam upalu posle pulovera. E sad, ja pitam vas iskusnije, da li mi je dobra ta "logika" ?
Nisam bas pristalica takvom pristupu treninga,pre sam za varijantu ravni i kosi bendz uz korektan pokret i tezinu.A ako si se vec odlucio na tu opciju idi kombinaciju super set propadanje i pullover po 4 serije ali bez cimanja uz punu kontrolu pokreta.
  Hvala
Sačuvana
Maximmm
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #14 poslato: Septembar 23, 2009, 09:37:52 pre podne »

Recimo PWM pijes odmah nakon treninga i dok stignes kuci...recimo maximum je nekih 45 min.Ako nemas PWM sto pre mozes.
Odlicno, hvala!
Sačuvana
Ă°ido na Adu, dobro si Ă°engra.
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #13 poslato: Septembar 23, 2009, 08:53:56 pre podne »

ja bih rek'o da ubacis, samo iz razloga da ne radis tu jednu jedinu vezbu (propadanja)  :-\
Nego Marko reci ti meni koliko vremena treba da prodje izmedju PWM-a i obroka koji sledi? Znam da je to gotovo ne bitno, ali me ipak kopka...  
Recimo PWM pijes odmah nakon treninga i dok stignes kuci...recimo maximum je nekih 45 min.Ako nemas PWM sto pre mozes.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #12 poslato: Septembar 23, 2009, 08:52:09 pre podne »

Kad radim propadanja, radim samo njih, 10 serija. Nista drugo pored propadanja, tog dana. Propadanjima sam posvetio ceo dan, zato sto mi dobro pogadjaju grudi, koje su mi u manjem zaostatku za ostalim grupama misica. Da li bi mozda bilo bolje da dodam pullover (5 serija), a da smanjim propadanja na 7 serija, posto ce i ta smanjena propadanja da pogode lepo spoljasnji i donji deo grudi ? Mislim da bih postigao to da, pored grudi, malo bolje pogodim triceps, trapezus i gornji deo lepeze kod kojeg obavezno imam upalu posle pulovera. E sad, ja pitam vas iskusnije, da li mi je dobra ta "logika" ?
Nisam bas pristalica takvom pristupu treninga,pre sam za varijantu ravni i kosi bendz uz korektan pokret i tezinu.A ako si se vec odlucio na tu opciju idi kombinaciju super set propadanje i pullover po 4 serije ali bez cimanja uz punu kontrolu pokreta.
Sačuvana
Maximmm
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #11 poslato: Septembar 23, 2009, 01:34:08 pre podne »

ja bih rek'o da ubacis, samo iz razloga da ne radis tu jednu jedinu vezbu (propadanja)  :-\
Nego Marko reci ti meni koliko vremena treba da prodje izmedju PWM-a i obroka koji sledi? Znam da je to gotovo ne bitno, ali me ipak kopka...   
Sačuvana
Ă°ido na Adu, dobro si Ă°engra.
karamba
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #10 poslato: Septembar 23, 2009, 12:38:06 pre podne »

Kad radim propadanja, radim samo njih, 10 serija. Nista drugo pored propadanja, tog dana. Propadanjima sam posvetio ceo dan, zato sto mi dobro pogadjaju grudi, koje su mi u manjem zaostatku za ostalim grupama misica. Da li bi mozda bilo bolje da dodam pullover (5 serija), a da smanjim propadanja na 7 serija, posto ce i ta smanjena propadanja da pogode lepo spoljasnji i donji deo grudi ? Mislim da bih postigao to da, pored grudi, malo bolje pogodim triceps, trapezus i gornji deo lepeze kod kojeg obavezno imam upalu posle pulovera. E sad, ja pitam vas iskusnije, da li mi je dobra ta "logika" ?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #9 poslato: Septembar 22, 2009, 10:18:13 posle podne »

Pojasni malo..samo radis propadanje ili jos nesto?
Sačuvana
karamba
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #8 poslato: Septembar 22, 2009, 08:14:46 posle podne »

Ja bih nesto da pitam.

Ponedeljkom radim propadanja na razboju i to 10 serija. to je trening za ponedeljak. Razmisljam da promenim i da radim 6 serija propadanja i da dodam jos 4 ili 6 serija pullover-a. Kakvo je vase misljenje o tome ?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #7 poslato: Septembar 21, 2009, 08:28:33 posle podne »

Mozda najbolje 5x nedeljno,vecu i manju,sa akcentom na partije koje ti zaostaju...pa 2 dana pauza.
Sačuvana
Maximmm
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #6 poslato: Septembar 21, 2009, 08:21:25 posle podne »

odlicno, hvala
a sto se tice treninga; jel' bolje 4x nedeljno po vecu i manju misicnu partiju, ili svaki dan po jednu? na svakih 6 dana bih obrtao krug...
Sačuvana
Ă°ido na Adu, dobro si Ă°engra.
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #5 poslato: Septembar 21, 2009, 08:14:12 posle podne »

barem 4 obroka sa mesom po 200gr
Sačuvana
Nitro
Gost
« Odgovor #4 poslato: Septembar 21, 2009, 05:23:43 posle podne »

Braon Pirinac,crveni krompir,razeni hleb,integralna testenina,ovsene,pasulj tokom dana..posle treninga/ujutru beli pirinac,dextroza ,bela testenina,voce...
Sačuvana
Maximmm
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #3 poslato: Septembar 21, 2009, 04:07:38 posle podne »

Tih pola kile mesa podeli na 2 obroka i bice super iskorisceno...ovako se samo tovaris dzabe...to je covece oko 100 i vise g proteina..tolko ni kolman ne uzima  :D
e da, na to mi je i drugar skrenuo paznju :) hvala
a koji su jos dobri izvori UH i jel bi na moju tezinu bilo ok nekih 600g na dan?
Sačuvana
Ă°ido na Adu, dobro si Ă°engra.
Nitro
Gost
« Odgovor #2 poslato: Septembar 21, 2009, 03:41:01 posle podne »

Tih pola kile mesa podeli na 2 obroka i bice super iskorisceno...ovako se samo tovaris dzabe...to je covece oko 100 i vise g proteina..tolko ni kolman ne uzima  :D
Sačuvana
Maximmm
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #1 poslato: Septembar 21, 2009, 11:36:41 pre podne »

Nadam se da je u redu sto cu u ovu temu uvrstiti par drugih, ali tako je mnogo bolje nego da sve razdeljujem po celom forumu  :)

Potrebna mi je pomoc oko korigovanja treninga, nacina ishrane i suplementacije. Imam 21 god, 200cm i trenutno 92kg (imao 102kg u jeku treninga), idem par godina u teretanu, ali nista redovno (3 meseca idem, pa pauza pola god), definisan sam i misicav. Do sada sam jeo sve sto mi padne pod ruku (uglavnom meso) i popio koji gainer, protein, malo kreatin. Metabolizam mi je dosta jak i ubrzan. Cilj mi je oko 105 kg sa jos vecom definicijom. Od iskusnih clanova foruma trazim misljenje, dopunu i izmenu sledeceg:

ISHRANA:
dorucak: 160g mlevenog ovasa, 0.7l mleka, merica proteina
dorucak 2: 10ak belanaca
-trening-
rucak: 0.5kg belog mesa (ili neka riba), 200g pirinca/krompira, povrce
rucak 2: pojma nemam
vecera: jedna iscedjena tunjevina (100-130g), 225g ella sira
*ovde mi dodajte jos koji dobar izvor UH

SUPLEMENTACIJA:
multimineral complex: dymatize super multi i natrol take one naizmenicno
maltodextrin
omega masne kiseline: ne znam koje su dobre
protein: dymatize elite whey protein
kreatin: aaefx cre-alkalyn
a malo kasnije i aminokiseline: SNI BCAA Blast i SNI Glutamine Micronized

TERETANA:
Ovde mi je potrebna najveca pomoc, posto sam do sada isao 4x nedeljno, radeci po 2 misicne partije, a poslednji put sam isao svaki dan radeci po jednu. Obe varijante su bile efektne, ali to mora malo kvalitetnije da se napravi... Radio sam po 5 vezbi sa oko 4-5 serija za svaku misicnu grupu (sto je previse) i treninzi su bili sa malo vecim pauzama (sto takodje ne valja), te su trajali duze.

CENIM SVAKU SUGESTIJU, SVAKOG CLANA FORUMA   ;D
Sačuvana
Ă°ido na Adu, dobro si Ă°engra.
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.177 sekundi sa 18 upita.