TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395114 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 06:35:18 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: potrebno par saveta  (Pročitano 3888 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #13 poslato: Februar 12, 2010, 04:21:54 posle podne »

tu smo da pomognemo, nemoj da te mrzi da malo prelistas forum, nacices dosta korisnih saveta i videces o kakvoj hrani mi pricamo.

Takodje, podforum  Osnovni pojmovi :)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #12 poslato: Februar 10, 2010, 08:12:38 posle podne »

ako želiš masu onda ti je najbolje da ti užine budu nešto konkretnije tipa proteinskog šejka, badema, lešnika, oraha....
Sačuvana
EGLW
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #11 poslato: Februar 10, 2010, 07:15:07 posle podne »

malo smaram ali stvarno mi je stalo do ovoga...

voce podrazumevam pod uzinu,dakle svaki dan jedem jabuke,mandarine,kivi ....zavisno sta imam ...takodje kuvana jela vise praktikujem od svinjskog mesa i naravno da u ishranu ubacujem pilece meso ...


p.s.zaista cenim trud i zahvaljujem svima na odgovorima ...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #10 poslato: Februar 10, 2010, 04:28:46 posle podne »

Molim da se postuje da u ovoj temi odgovara samo pansport tim.... kao sto je naglaseno na ovom podforumu vec.

Pica, hamburger, dzem, salama, hleb....  sta je od ovoga kvalitetno?

kako bi bilo da malo prelistas forum? :)   da vidis okvirno o kakvoj hrani mi pricamo...

pica, hamburger - prepuno masti, proteina jako malo...   

salama - preradjevina...   hleb - los izvor ugljenih hidrata

gde je voce, povrce... gde je meso, piletina, govedina, konjsko meso, riba itd... pirinac, grasak, krompir, integralna testenina, zitarice, mahunarke.... ?

Sačuvana
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #9 poslato: Februar 10, 2010, 01:59:34 posle podne »

ljudi ovako stoje stvari ...niti se razumem koliko koja hrana ima proteina ,ugljenih hidrata niti imam neki izbor da menjam ishranu ...jos uvek idem u skolu,oko dorucka nemam izbora osim toga ,kao ni za rucak ...jedem sta mi spreme ...

mogu samo da povecam broj obroka ...

moje pitanje i treba mi konkretan odgovor ...koji preparat bi trebalo da kupim i kako da ga pijem ...

znaci ne planiram nista da se bavim B.B. vec samo da nastavim da treniram kao sto sam do sada trenirao i da nabacim to malo mase ...nista vise ..jer ako samo sa ishranom nastavim nema sanse da nabacim koji kg ...

Jedina opcija bi bila da uzmes kvalitetan gejner,kao sto je HIGH PROTEIN MEGA GAINER™ ,Volumass 35 ili
REAL Gains formula i da ga pijes sto je moguce vise tokom dana,tj,ujutro cim ustanes,izmedju obroka kao
uzinu i odmah posle treninga,tako da uneses bar nekih 300-400g praha dnevno.

« Poslednja izmena: Februar 10, 2010, 02:01:08 posle podne od strane PANSPORT BEOGRAD » Sačuvana
   
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12780


Never give up!

« Odgovor #8 poslato: Februar 10, 2010, 12:23:19 pre podne »

Bez dobre i kvalitetne ishrane na duze staze, tesko da ce biti napretka,bar ne nekog znacajnijeg.
Sačuvana
EGLW
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #7 poslato: Februar 09, 2010, 10:59:35 posle podne »

ljudi ovako stoje stvari ...niti se razumem koliko koja hrana ima proteina ,ugljenih hidrata niti imam neki izbor da menjam ishranu ...jos uvek idem u skolu,oko dorucka nemam izbora osim toga ,kao ni za rucak ...jedem sta mi spreme ...

mogu samo da povecam broj obroka ...

moje pitanje i treba mi konkretan odgovor ...koji preparat bi trebalo da kupim i kako da ga pijem ...

znaci ne planiram nista da se bavim B.B. vec samo da nastavim da treniram kao sto sam do sada trenirao i da nabacim to malo mase ...nista vise ..jer ako samo sa ishranom nastavim nema sanse da nabacim koji kg ...
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #6 poslato: Februar 09, 2010, 07:52:15 posle podne »

Ti bi, POD BROJ JEDAN, morao da središ ishranu. Izvini na izrazu, ali ovakav jelovnik je nula. Nijedan preparat ti neće pomoći uz ovakav način ishrane. Insulin ti praktično luduje po ceo dan zbog ovakve ishrane.

Moraš početi da unosiš kompleksne ugljene hidrate - mnogo kompleksnih u.h.
Moraš unositi proteine iz hrane.
Moraš unositi esencijalne masti iz hrane.
Moraš jesti na 2 - 2.5 sata.

E, ako sa takvim pristupom ne ide nabacivanje kvalitetne mase, onda imamo problem. Trenutno ti nemaš problem. Tačnije, ti i ne jedeš puno a, uz to, jedeš jako lošu hranu. To nije pravi put. Pod hitno menjaj ishranu.

Pomoć u smislu nekog suplementa dolazi kasnije, kada regulišeš ovaj deo priče.  Prati link i naći ćeš korisne tekstove koji će ti dati sve odgovore http://forum.pansport.rs/index.php?board=115.0

Sačuvana
EGLW
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #5 poslato: Februar 09, 2010, 07:34:02 posle podne »

masa = ishrana

Ne zaboravi da ne sme da prodje 2 sata a da nista nisi jeo...

ako hoces, ispisi nam jedan tvoj tipicni dnevni jelovnik pa cemo ti ukazati na greske :)

pa dnevni jelovnik bi izgledao ovako ...

ujutru 2 parceta pice,ili hamburger oko 9 sati ,oko 12 pojedem neko testo ,za rucak oko 3 snicle ili nesto kuvano,i za veceru salama,pasteta,dzem ,med sve zavisi sa hlebom naravno ...

mislio sam da pocnem da pijem ovaj preparat "mass 20" posto pise da je za pocetnike i one koji se ne razumeju mnogo oko svega toga....
pa bi me zanimalo vase misljenje,ili koji drugi preparat bih mogao da pocnem da pijem ...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #4 poslato: Februar 09, 2010, 04:56:20 posle podne »

masa = ishrana

Ne zaboravi da ne sme da prodje 2 sata a da nista nisi jeo...

ako hoces, ispisi nam jedan tvoj tipicni dnevni jelovnik pa cemo ti ukazati na greske :)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #3 poslato: Februar 09, 2010, 01:45:35 posle podne »

moras jesti na svaka dva sata.. dok ne radis tokao, ne mozes reci da imas problem sa dobijenjm na masi..
ovo shvati ozbiljno, pogledaj sta tokom dana jedes (na primer kad si zadnji put jeso i sl....
najcesce je problem u tome sto ljudi jednostavno ne jedu dovoljno!

od preparata ti moze posluziti whey protein ali samo kao dodatak ishrani tj da ti pomogne da tih 5-6 obroka na dan budu kvalitetni
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #2 poslato: Februar 09, 2010, 12:05:35 pre podne »

Pokusaj da imas sto vise obroka u toku dana kombinovanih proteinima i sl hidratima.Previse se trosis i u kalorijskom si deficitu.
Sačuvana
EGLW
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: Februar 08, 2010, 10:09:37 posle podne »

pozdrav svima...

procitao sam dosta tema na ovom forumu ali nisam nasao konkretan odgovor

moj problem je sledeci ...

imam problem sa masom ...dakle mnogo tesko dobijam na kilazi ...
visok sam 1.90 i tezak 70 kg
imam 4 treninga nedeljno fudbal ,i 5 dana u nedelji treniram kuci (zgibovi ,propadanja itd...)

dakle planiram da nastavim istim tempom pa me zanima koji preparat mi preporucujete za nabacivanje mase (posto ocigledno samo ishranom nema sanse da nabacim koji kg)

hvala unapred ...pozz  :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.086 sekundi sa 17 upita.