TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 11:43:02 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Moj Program... saveti i sugestije...hvala ;)  (Pročitano 2965 puta)
mare2010
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 85


« Odgovor #8 poslato: Februar 19, 2010, 07:35:22 posle podne »

Pa imam ja nesto misica mislim ipak 5 godina treniranja kosarke...ja zelim da izgubim telesnu mast sto ne znaci da moram da mrsavim...Trcim i idem u teretanu da bi zadrzao misice i mozda i povecao
Sačuvana
Seph
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 367

« Odgovor #7 poslato: Februar 19, 2010, 03:14:39 posle podne »

Jedino pametno sto si rekao je to da broji kalorije i gleda namirnice...ovo ostalo pricas bezveze...kao prvo trening sa opterecenjem I VELIKE tezine apsolutno nemaju nikakve veze sa TROSENJEM MASTI ZA VREME TRENINGA...trening sa opterecenjem je vid anaerobnog treninga i crpi se energija iz FOSFOKREATINSKOG I GLIKOLITICKOG SISTEMA u velikoj meri...jako mali deo masti se izvlaci....MASTI SE gube indirektno jer je potrosnja kalorija velika za vreme treninga I POSLE NJEGA ZBOG POPRAVKE ORGANIZMA...dakle TEZINE NEMAJU VEZE SA GUBLJENJEM MASTI....Dalje da bi izgradio misic NIJE TACNO da mora da spusti UH i poveca protein...UH SU MU MNOGO Potrebni da bi izgradio misic i sa spustanjem uh U DEFICIT odnosno njihov nedostatak NIKAD nece napredovati u misicnoj masi...i najbitnije Ako hoce misicnu masu i da izgubi salo mora da napravi periodizaciju sta hoce i kako prvo da URADI,tj sta mu je prioritet...OPTIMALNO oba JE NEMOGUCE.....dakle stvarno te molim da ne pricas stvari bez razmisljanja ili pogresno tumacis ono sto si procitao,jer stvarno nema logike i nikom ne pomaze
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #6 poslato: Februar 19, 2010, 02:06:09 posle podne »

7:00- Dorucak ...tunjevinja+kriska crnog hleba+banana
10:00-Uzina...Integralna kifla ili integralni sendvic ili sedvic od tunjevine +jogurt
14:00-Rucak...Zdrebece meso na maslinovom ulju+1 kriska crnog hleba(integralnog)
17:00-Uzina ...Sir i hleb ili meso i hleb...u zavistosti ovo mi je uvek razlicito
20:00-Vecera...Tunjevina sa nekom salatom...TO mi je ishrana......
Trening : Ponedeljak ,sreda,cetvrratk,petak-Trening kosarke 90 min trcanja i skakanja intezivnog
Utorak,petak,subota,nedelja-Teretana...1dan-grudi-biceps...2.dan-ledja-triceps...3dan-ramena i stomak... 4dan-grudi,triceps
Ponedeljak-sreda-petak-Air alert-program za odraz...radi se oko 60 minuta...vecinom skakanje...veliki umor i znojenje...
Zelim da skinem postojece salo i nabacim misicnu masu ...Kriticna zona grudi i donji deo stomaka...Imam 16 godina i visina 186 cm,kilaza 81 kg...Rezultati ocekujem negde pocetkom jula..Da li je ovo dobro ili trebam menjati /?

Da nabacis misicnu masu moras da imas dovoljno visok prot unos (razporedjen u vise obroka) tokom dana.
Iz ovog sto si napisao nije razvidno koje su tu kol hrane koje unosis.
Gledaj da ti bude prot unos oko (bolje vise) 3g po kg telesne tezine.
Da pri tome gubis salo, moras da imas manji unos UH i time kalorijski deficit, da radis velike tezine, jer iste tope masti i grade misic.
Niko tebi ne moze tacno da kaze kolko toga moras da uneses, to sam moras vremenom da experimentises i da vidis kakvi su rezultati.
Nauci da brojis kalorije , unete prot, UH i masti.
Pogledaj na forumu, sta su kvalitetni izvori prot, UH i masti.
Vremenom ces sve to savladati i bice rezultata ako bude bilo discipline u ishrani, treningu i odmaranju.


momak molim te nemoj da dajes savete koji apsolutno nisu tacni...prvo kazes da mu treba deficit ,onda kazes da mu treba malo uh da bi gubio kilazu...ok ...zatim mora da dize velike tezine?kakav je to apsurd?prvo i prvo mislim da mala beba zna da u gradjenju tela KILAZA ima najmanji uticaj...a zatim KAKO ce da mu velike kilaze grade misic kad nema UH,i kako ce da mu se gradi misic dok topi salo?aman bre em nas on zavitlava em kad vidim  da ljudi ovako bez razmisljanja pisu stvarno pomislim da li ovde treba da se crta umesto kuca...
Procitaj bolje sta sam napisao!
Po tome sto je napisao mozemo da prepotavljamo da Mare2010 nema za sad neku zavidnu misicnu masu
i da zeli istu da dobije a da pri tome istopi deo sala, za kojeg je rekao da ga ima.
Za dobijanje ciste misicne mase je potreban dovoljno velik prot unos i naravno mora da ima manji unos UH da se ne bi zamastio.
Ako bude povecao prot, smanjio UH do te mere da sa trenutnim nacinom zivota (procitaj kolko vezba) bude imao
kal deficit (ne prevelik), a da za vreme vezbanja sa tegovima koristi vece tezine koje sa jedne strane
angazuju mast kao izvor energije a sa druge strane "cepaju" misic, onda moze da ocekuje da ce na taj nacin izgubiti deo sala a pri tome dobiti malo na cistoj misicnoj masi i ne opste telesnoj masi!
Rad sa velikim opterecenjem angazuje masno tkivo kao izvor energije za trening, tako da mu to moze delimicno pokriti onaj kal deficit koji bude imao!
Inace ja momka nisam savetovao sta mora da radi, nego sta je neki osnovni uslov za gubitak masti i sta je osnovni uslov za dobijanje ciste misicne mase.
A napisao sam mu jos da nauci da broji kal, da procita sta su dobri izvori prot, uh , masti i da
sam vremenom experimentise istim, jer smo svi razliciti i razlicito reagujemo na iste stvari.
A posto ti imas zelju da ga savetujes sta treba konkretno da radi, onda ga savetuj!
 
Sačuvana
Seph
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 367

« Odgovor #5 poslato: Februar 19, 2010, 12:53:44 pre podne »

7:00- Dorucak ...tunjevinja+kriska crnog hleba+banana
10:00-Uzina...Integralna kifla ili integralni sendvic ili sedvic od tunjevine +jogurt
14:00-Rucak...Zdrebece meso na maslinovom ulju+1 kriska crnog hleba(integralnog)
17:00-Uzina ...Sir i hleb ili meso i hleb...u zavistosti ovo mi je uvek razlicito
20:00-Vecera...Tunjevina sa nekom salatom...TO mi je ishrana......
Trening : Ponedeljak ,sreda,cetvrratk,petak-Trening kosarke 90 min trcanja i skakanja intezivnog
Utorak,petak,subota,nedelja-Teretana...1dan-grudi-biceps...2.dan-ledja-triceps...3dan-ramena i stomak... 4dan-grudi,triceps
Ponedeljak-sreda-petak-Air alert-program za odraz...radi se oko 60 minuta...vecinom skakanje...veliki umor i znojenje...
Zelim da skinem postojece salo i nabacim misicnu masu ...Kriticna zona grudi i donji deo stomaka...Imam 16 godina i visina 186 cm,kilaza 81 kg...Rezultati ocekujem negde pocetkom jula..Da li je ovo dobro ili trebam menjati /?

Da nabacis misicnu masu moras da imas dovoljno visok prot unos (razporedjen u vise obroka) tokom dana.
Iz ovog sto si napisao nije razvidno koje su tu kol hrane koje unosis.
Gledaj da ti bude prot unos oko (bolje vise) 3g po kg telesne tezine.
Da pri tome gubis salo, moras da imas manji unos UH i time kalorijski deficit, da radis velike tezine, jer iste tope masti i grade misic.
Niko tebi ne moze tacno da kaze kolko toga moras da uneses, to sam moras vremenom da experimentises i da vidis kakvi su rezultati.
Nauci da brojis kalorije , unete prot, UH i masti.
Pogledaj na forumu, sta su kvalitetni izvori prot, UH i masti.
Vremenom ces sve to savladati i bice rezultata ako bude bilo discipline u ishrani, treningu i odmaranju.


momak molim te nemoj da dajes savete koji apsolutno nisu tacni...prvo kazes da mu treba deficit ,onda kazes da mu treba malo uh da bi gubio kilazu...ok ...zatim mora da dize velike tezine?kakav je to apsurd?prvo i prvo mislim da mala beba zna da u gradjenju tela KILAZA ima najmanji uticaj...a zatim KAKO ce da mu velike kilaze grade misic kad nema UH,i kako ce da mu se gradi misic dok topi salo?aman bre em nas on zavitlava em kad vidim  da ljudi ovako bez razmisljanja pisu stvarno pomislim da li ovde treba da se crta umesto kuca...
Sačuvana
blok brate
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 112


« Odgovor #4 poslato: Februar 19, 2010, 12:40:43 pre podne »

mare otvorio si 20 nepotrebnih tema , otvori jednu svoju u kojoj ces  pitati sve sto te zanima...
Sačuvana
IGRAJ I BUDI BOLJI I JACI U INAT ONIMA KOJI NE VERUJU U TEBE
mare2010
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 85


« Odgovor #3 poslato: Februar 18, 2010, 11:10:10 posle podne »

Ne radim noge ...jer trcim na treningu i skacem i air alert to je za odraz samo noge tu radi...tako da mislim da nije potrebno
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #2 poslato: Februar 18, 2010, 10:18:53 posle podne »

7:00- Dorucak ...tunjevinja+kriska crnog hleba+banana
10:00-Uzina...Integralna kifla ili integralni sendvic ili sedvic od tunjevine +jogurt
14:00-Rucak...Zdrebece meso na maslinovom ulju+1 kriska crnog hleba(integralnog)
17:00-Uzina ...Sir i hleb ili meso i hleb...u zavistosti ovo mi je uvek razlicito
20:00-Vecera...Tunjevina sa nekom salatom...TO mi je ishrana......
Trening : Ponedeljak ,sreda,cetvrratk,petak-Trening kosarke 90 min trcanja i skakanja intezivnog
Utorak,petak,subota,nedelja-Teretana...1dan-grudi-biceps...2.dan-ledja-triceps...3dan-ramena i stomak... 4dan-grudi,triceps
Ponedeljak-sreda-petak-Air alert-program za odraz...radi se oko 60 minuta...vecinom skakanje...veliki umor i znojenje...
Zelim da skinem postojece salo i nabacim misicnu masu ...Kriticna zona grudi i donji deo stomaka...Imam 16 godina i visina 186 cm,kilaza 81 kg...Rezultati ocekujem negde pocetkom jula..Da li je ovo dobro ili trebam menjati /?

Da nabacis misicnu masu moras da imas dovoljno visok prot unos (razporedjen u vise obroka) tokom dana.
Iz ovog sto si napisao nije razvidno koje su tu kol hrane koje unosis.
Gledaj da ti bude prot unos oko (bolje vise) 3g po kg telesne tezine.
Da pri tome gubis salo, moras da imas manji unos UH i time kalorijski deficit, da radis velike tezine, jer iste tope masti i grade misic.
Niko tebi ne moze tacno da kaze kolko toga moras da uneses, to sam moras vremenom da experimentises i da vidis kakvi su rezultati.
Nauci da brojis kalorije , unete prot, UH i masti.
Pogledaj na forumu, sta su kvalitetni izvori prot, UH i masti.
Vremenom ces sve to savladati i bice rezultata ako bude bilo discipline u ishrani, treningu i odmaranju.
Sačuvana
mare2010
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 85


« Odgovor #1 poslato: Februar 18, 2010, 06:50:27 posle podne »

7:00- Dorucak ...tunjevinja+kriska crnog hleba+banana
10:00-Uzina...Integralna kifla ili integralni sendvic ili sedvic od tunjevine +jogurt
14:00-Rucak...Zdrebece meso na maslinovom ulju+1 kriska crnog hleba(integralnog)
17:00-Uzina ...Sir i hleb ili meso i hleb...u zavistosti ovo mi je uvek razlicito
20:00-Vecera...Tunjevina sa nekom salatom...TO mi je ishrana......
Trening : Ponedeljak ,sreda,cetvrratk,petak-Trening kosarke 90 min trcanja i skakanja intezivnog
Utorak,petak,subota,nedelja-Teretana...1dan-grudi-biceps...2.dan-ledja-triceps...3dan-ramena i stomak... 4dan-grudi,triceps
Ponedeljak-sreda-petak-Air alert-program za odraz...radi se oko 60 minuta...vecinom skakanje...veliki umor i znojenje...
Zelim da skinem postojece salo i nabacim misicnu masu ...Kriticna zona grudi i donji deo stomaka...Imam 16 godina i visina 186 cm,kilaza 81 kg...Rezultati ocekujem negde pocetkom jula..Da li je ovo dobro ili trebam menjati /?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.074 sekundi sa 17 upita.