TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 12:28:48 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Prvi slucaj otkrivanja hGH!  (Pročitano 7147 puta)
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #11 poslato: Februar 27, 2010, 07:12:42 posle podne »

Огњене, да се користи hGH у спорту, то је знао већи број људи са форума, е сад, то што никоме не иде у корист да га открију па као сад избацују бомбастичне вести... мислим оно...  :-\   

Ханс, шта са свим тим стварима... па ништа, чекаћемо једно 5-10 година да нам ови из анти-допинг агенције кажу да је неки спортиста у неком небитном спорту користио нешто слично и да га треба линчовати на сред Теразија...  :D
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #10 poslato: Februar 27, 2010, 06:31:25 posle podne »

zasto se raspravljamo :D ako Kolman ima dovoljno obraza da kaze ja ne koristim nista od ostalih se i ne ocekuje :D Doping s ene smanjuje Ognjene,samo postaje sofisticiraniji,ja ti navedoh gene doping,u tom slucaju ukidamo sport jel? Myo blokeri? SARM? sta cemo sa svim tim stvarima...
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
Viljuska
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 270

« Odgovor #9 poslato: Februar 27, 2010, 05:21:40 posle podne »

Kako moze biti hgh zabranjen kada mozes legalno da ga nabavis? Mozda Usein oce da se podmladi...(samo bzveze navodim Useina)  ::) ::)
У ту сврху је забрањен.
Огњене, хајде престани да анализираш  језички, логички и било који други смисао туђих порука када то нико теби не ради, а има материјала за то, као што каже ЈованР.
Опет, не слажем се да су услови за постизање неких резултата само 1%. Ако нпр. теби нису толико битни онда иди купи тике и бајс на пијаци, а не у страним државама! Чињеница је да допинг није нешто ће ти само дати  врхунски резултат, треба да имаш и природни потенцијал за тако нешто и да се максимално посветиш тренингу и осталим битним стварима (исхрана, одмор,..). Није допинг ни најзаслужнији фактор за  успех, али је јако битан.
Погледај рецимо у Енглеској фудбалере. У сезони имају пет врста такмичења, некад и по неколико утакмица за недељу дана, па колико год да је неко талентован физички је то неиздрживо за натуралца.
Што се тиче WADA-e, увек ће бити неко ко ће за мале паре да изда неког свог, погледај колико је до сада суспендовала Американаца. Желе да доминирају у свим спортовима и на свим такмичењима, поготову на ОИ. Чим се појави неко ко није њихов репрезентативац а ко има јако добре рез., одмах му следе  силна матретирања које ти описујеш, а све зато не би ли неки Американац којег је овај потиснуо заузео његово  место. Погледај у наредном периоду ко ће "падати" на ХХР?  ХХР се почео користити  од средине '90-тих  у спорт. сврхе, а тек  сада су пронашли начин да га открију, колико се још супстаници појавило у међувремену које се не могу открити?
« Poslednja izmena: Februar 27, 2010, 05:27:45 posle podne od strane Viljuska » Sačuvana
'''Оћу ја да изјавим нешто за дневник.Ономад сам гледао на телевизору,је л' знаш бре ти несрећо да су Срби најстарији народ?Док су Шваба и Енглез и Американац пре 600 година јели свињу с рукама,ми смо имали ово.Па лепо виљушком боц,на српском двору ми с виљушком боц а Шваба с рукама уста га ..бем''
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #8 poslato: Februar 27, 2010, 03:40:33 posle podne »

Pa osvrnuo sam jer si BAS bezveze srocio, ali ajd...

O.K., ali i dalje je sve sto je zabranjeno stetno za zdravlje direktno, naravno da si u pravu da ako pojedes 1 kg secera da i to moze biti stetno ali koliko je to realno...
Znaci ono sto povecava performanse i sto je stetno je zabranjeno... ali opet, nije rec o tome ovde...

Sto se tice afrikanaca oni su samo u trcanju dugom dobri i to je to... nikako siroko u sportovima izdrzljivosti, cak stavise ti sportovi su tek u povoju kod njih...

Sa tim ko je odakle i u kakvim uslovima zivi sam hteo da skrenem paznju na to da eto dao sam primer hrvatskog biatlonca, koji je sigurno cist, jer jedva ima para za pripreme a kamoli za kakav skupi genski doping, o tome se radi... a jos plus upravo ti ameri, rusi i skandinavci imaju bolje uslove za trening a on ih je pobedio. Znaci aludiram na to da se moze zakljuciti da su onda ti isti ameri, rusi i skandinavci CISTI to jest ne dopingovani, jer je onda suludo da su izgubili od njega jer em sto imaju bolje uslove i em eto da se potencijalno dopingiju... samo na to sam mislio...
naravno da to ko gde zivi i u kakvim uslovima trenira ima samo 1 % znacaja... a to sto je kod nas u Srbiji odomacen stav da smo mi kraj sveta, da imamo katastrofalne uslove za sport, da nemamo para... to su samo price za one koji ne verujuju u sebe i koji su slabi i koji neznaju da stisnu zube... pa u celom svetu se 95 % vrhunskih takmicara muci sa milion gluposti za koje bi mogli da kazu imaju lose uslove...

A i to sto kazes za pbavljenje profesionalnim sportom, opet kao sto si i naveo nije ova tema, to ce uvek biti pitanje da li jeste ili nije jer postoji argumenata i za i protiv...
Sačuvana
JovanR
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 180


Follow the Ruhls!

« Odgovor #7 poslato: Februar 27, 2010, 01:25:37 posle podne »

Citat
Besmisleno receno. Sta znaci ukidanje doipnga :)? Mislis iskorenjivanje? :)... Naravno da ce uvek biti onih koji varaju, ali je sada MONOGO TEZE varati nego pre.
Dobro znas na sta sam mislio kada sam ovo napisao tako da je suvisno ulaziti u jezicke analize. Ja tebe necu ispravljati iako imam dovoljno materijala za to.

Citat
Npr, za mene postoji samo PAR (2,3,4) sportiste u svetu cije rezultate ne mogu da pojmim i koji su neverovatni. SVI OSTALI postizu LJUDSKE stvari, nista ne moguce... npr hrvat Jakov Fak je osvajanjem bronze pre 2 nedelje u biatlonu pokazao da ni ameri, ni rusi, ni skandinavci, koristili doping ili ne, mogu itetkako da budu pobedjeni, a isto zivi u drzavi poput nasoj i ima lose uslove...
Gde pise da ameri/rusi/skandinavci moraju biti najbolji? Losi uslovi u drzavi nemaju apsolutno nikakve veze sa ovom pricom. Pogledaj africke takmicare koji su postigli rezultate bas u tim sportovima izdrzljivosti a zive/ziveli su u znas i sam kakvim drzavama. I neka bude da su naturalci iako to ne mozemo znati. Ti zivis u Srbiji koja, ruku na srce, nije raj za mlade sportiste pa opet imas svu mogucu suplementaciju i novac za kvalitetnu hranu. Tako je i sa dopingom, ko ima novac i volju da se time bavi svakako moze doci do savremenih supstanci.

Citat
Na WADA doping listi je sve ono STO JE STETNO PO ZDRAVLJE, znaci to je reper da li je neka supstanca zabranjena ili nije... Naravno da se 99 % moze nabaviti :)
Performance-enhancing drugs - drugi naziv za doping sredstva. Znaci glavni razlog ukidanja istih je "nepostena prednost" koju konzumenti imaju nad naturalcima. Ta floskula o zdravlju je umetnuta da bi se opravdale odredjene selekcije i klasifikacije koje sama agencija postavila. Cak i na sajtu iz tvoje branse drugfreecycling.com koji se zalaze za clean sport  pise sledece: "Drug misuse can be harmful to an athlete's health or to other athletes competing in the sport. It severely damages the integrity, image and value of sport, whether or not the motivation to use drugs is to improve performance." Misuse je kljucna rec. Preteraj sa belim secerom/kofeinom/jajima pa ces svakako narusiti zdravlje. Poenta je da sama agencija odredjuje sta je ok a sta nije i da to nema nikakve veze sa zdravljem. Diskutabilno je koliko je profesionalno bavljenje sportom zdravo. To je jako siroka tema sa mnogo argumenata u koju necemo ulaziti.
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #6 poslato: Februar 27, 2010, 12:07:39 posle podne »

Ukidanje dopinga ce se desiti kada se ukinu takmicenja. A mozda ni tada.

Besmisleno receno. Sta znaci ukidanje doipnga :)? Mislis iskorenjivanje? :)... Naravno da ce uvek biti onih koji varaju, ali je sada MONOGO TEZE varati nego pre.

Niste previse u toku sa sportovima izdrzljivosti, ali more njih je palo. Naravno da sigurni postoji jos njih koji se provuku sa sofisticiranim genskim dopingom, ali ja pisem samo da je napredak ocigledan... WADA ne postoji ni 10 godina, to je jako mlada organizacija

Viljuska i tvoj komentar je besmislen, jer svaka drzava ima svoju sopstvenu anti doping agenciju ili organizaciju koja je pod rukovodstvom WADA-e, tako da nema veze sa amerikancima, i neznam na kakvu konkurenicu mislis uopste...

Npr ovaj hGH slucaj su nasli britanci, znaci ne konkretno WADA nego UK anti doping agencija...

Uvodi se i bioloski pasos sto je krucijalno, sada ce 10 puta biti laske odrediti kod takmicara ukoliko su ista koristili. EPO cera ce ladno tako moci da se detektuje, a upravo je ona najvise koriscenja... znaci svaki takmicar ce imati svoj "pasos" i ukoliko bilo sta uzme jako lako ce se detektovati uporedjivanjem istog...

Ne zelim u nikakvu dublju raspravu oko dopinga, jer je nezahvalno da LUPETAMO kada nemamo predstavu sta se sve desava, ja sam samo izneo ovaj jedan slucaj koji je POMAK... i takodje podvukao da se ide ka bolje.

Npr, za mene postoji samo PAR (2,3,4) sportiste u svetu cije rezultate ne mogu da pojmim i koji su neverovatni. SVI OSTALI postizu LJUDSKE stvari, nista ne moguce... npr hrvat Jakov Fak je osvajanjem bronze pre 2 nedelje u biatlonu pokazao da ni ameri, ni rusi, ni skandinavci, koristili doping ili ne, mogu itetkako da budu pobedjeni, a isto zivi u drzavi poput nasoj i ima lose uslove...
Pisem sve ovo, jer mrzim kada mnogi oko mene prozivaju sve zive jer ne mogu da zamisle kako su sportisit postigli ovakve ili onakve rezultate, niko ne gleda koliko znoja, krvi i vode su prolili...
Mozda ovo malo smesno zvuci, i verovatno ce opet neko reci da sam naivan, ali ja smatram da sam zakoracio u svet profesinalnog sporta i mogu reci da i licno znam mnoge vrhunske sportiste cak i sa medaljama sa OI i da sam se i takmicio sa njima i znam kako zive, treniraju... i td...

Svakako da sigurno jos postoji velika grupa onih koji nisu fer pley, ali rizikuju MNOGO, o tome se radi. Pre 10 godina su mogli mirno da spavaju i uzivaju... a sada ih bude u 4 ujutru po 10 puta mesecno da pisaju u bocu i da im vade krv, cak stavise preteruju sa testovima, sportsta koji je na najvisoj listi anti doping agencija nema mira od njih...

znaci opet da me neko pogresno ne shvati da propovedam kako su sportovi cisti i neznam ti ni ja sta, sve sto mislim je da je nacinjen ogroman pomak u poslednje vreme i da ce se napraviti jos veci... a sada sta ce biti, to niko nezna, vreme ce pokazati...

Nickey  ::), pa i alkohol je doping pa mozes da ga kupis i u Glozanu, i Malom Mokrom Lugu i na Trinadad i Toabgu i Papaui Novoj Gvineju  :-\
Nisam skontao bas tvoj post...
Na WADA doping listi je sve ono STO JE STETNO PO ZDRAVLJE, znaci to je reper da li je neka supstanca zabranjena ili nije... Naravno da se 99 % moze nabaviti :)
Sačuvana
nickey
Gost
« Odgovor #5 poslato: Februar 27, 2010, 11:56:58 pre podne »

Kako moze biti hgh zabranjen kada mozes legalno da ga nabavis? Mozda Usein oce da se podmladi...(samo bzveze navodim Useina)  ::) ::)
Sačuvana
Viljuska
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 270

« Odgovor #4 poslato: Februar 27, 2010, 11:24:59 pre podne »

WADA је средство којим се Американци боре против своје конкуренције. Огњене, не могу да ти не кажем да си много си наиван.
Sačuvana
'''Оћу ја да изјавим нешто за дневник.Ономад сам гледао на телевизору,је л' знаш бре ти несрећо да су Срби најстарији народ?Док су Шваба и Енглез и Американац пре 600 година јели свињу с рукама,ми смо имали ово.Па лепо виљушком боц,на српском двору ми с виљушком боц а Шваба с рукама уста га ..бем''
JovanR
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 180


Follow the Ruhls!

« Odgovor #3 poslato: Februar 27, 2010, 03:21:39 pre podne »

Ukidanje dopinga ce se desiti kada se ukinu takmicenja. A mozda ni tada.
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #2 poslato: Februar 26, 2010, 09:45:03 posle podne »

ih bez brige,GH je tako 2004-a :D sad  su tu jos bolje i neotkivajucije supstance :D da ne pominjem gene doping :) morace da ukinu sport :D
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #1 poslato: Februar 26, 2010, 04:17:36 posle podne »

Otkriven je prvi slucaj hormona rasta kod sportiste...

Pronadjen je nacin za detekciju ove zabranjene supstance koja do sada nije mogla da se otkrije... Nadam se da ce se uskoro krenuti u masovna testiranja na ovaj hormon...

http://www.triathlon.org/news/article/first_case_athlete_sanction_in_human_growth_hormone_from_uk_anti-doping/

Napreduje doping, ali u poslednjoj dekadi, anti doping agencije su sve jace i naprednije, sve su blize ovoj prvoj "crnoj" grupi, i ja verujem da ce doci trenutak kada nece moci da se vara, samo je pitanje vremena... jer ADAS je vrlo mlada organizacija...

Pred Vankuver je cak 30 sportista palo, sto ipak znaci da se radi na otkrivanju dopinga kod sportista i te kako...
Mozda ovako slabe OI Rusa znace nesto  :-\, neznam, mozda je doping u pitanju, a mozda su se vec prebacili i koncentrisu se na 2014-u i Sochi jer ce biti domacini, pa je to mozda razlog za ovakav pad, pogotovo u biatlonu, cross country i td u odnosu na pre...
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 17 upita.