TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 12:38:33 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Problem sa ledjima!  (Pročitano 5385 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #12 poslato: Mart 25, 2010, 08:35:10 posle podne »

ako si iz NS mogu ti preporučiti nekoliko masera... kao i školu yoge...
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #11 poslato: Mart 25, 2010, 08:10:41 posle podne »

Da sam na tvom mestu, u par nedelja bih otisao na nekoliko masaza. Stvarno to je nesto sto u pocetku moze da bude najlepsi poklon tvom telu zbog tog problema, veruj nam...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #10 poslato: Mart 24, 2010, 06:46:01 posle podne »

Najbolja je kombinacija.. a pršljeni ti nisu isklizuni - možda je samo ispravljena fiziološka krivina kičme što se lako koriguje vežbama (yogom) i masažom
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #9 poslato: Mart 23, 2010, 06:09:23 posle podne »

Nemoj čekati jesen, preduzmi korake odmah, aktivno vežbaš u teretani i to sa opterećenjem i pitanje je vremena kad može da krene na gore :(
Sačuvana
oktagon
Hero Member
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2037


« Odgovor #8 poslato: Mart 22, 2010, 10:07:05 posle podne »

I batali to 200kg, mogu misliti sa kakvom formom dizes, nadam se da grijesim, ali ne vjerujem...
Sačuvana
I don't give a fuck
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #7 poslato: Mart 22, 2010, 09:58:14 posle podne »

Човек, немој да се играш са таквим стварима... Крени одмах да се исправљаш док још можеш нешто да урадиш по том питању!
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #6 poslato: Mart 22, 2010, 09:25:53 posle podne »

Из твоје приче рекао бих да су тебе тренери зезнули, а ти само погоршао ствари... У сваком случају, батали веће тежине једно време, приоритет нека ти буде враћање у нормалу! Моника спомену киропрактику, па ако је исти случај као и са још једним младићем којег знам са сличним симпомима, немој бити лењ, иди на "намештање" + укључи основне вежбе (тзв. "бапске/дечије" вежбе).

Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #5 poslato: Mart 22, 2010, 07:50:18 posle podne »

Mnogi ne obracaju paynju na nazebnost ili kako se vec kaze a UPRAVO je to 90 % uzrok bolova u donjim ledjima... Znaci spavanje bez majice, gola ledja kada je hladnije, promene temp., vetar i slicno...
Iskreno, obrati paznju na to, mozda te je to zeznulo...
Jer jednom kada nazebu zna dugo da bole... Ja sam iskusio na sebi pre...
Takodje kao sto je Daniela napisala velika kilaza a samim tim veliko opterecenje bas na taj deo ukoliko se ne stegne covek dobro...
O.K. ti kazes prsljenovi, to je nsto drugo, ali je to sve povezano, tako da cisto eto kao savet na ovo da obratis paznju...

Masaza je zakon inace :) konjska mast i sl
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #4 poslato: Mart 22, 2010, 07:18:45 posle podne »

svakako kombinacija masaža i vežbi i nema problema..
samo bih te zamolila da prvo daš sve od sebe da ispraviš kičmu jer tim velikim težinama samo pogoršavaš iskrivljenje koje imaš (bez obzira što su ok za tvoju težinu, 200kg je 200kg!!!)..
budi pametan i nemoj se upropastiti - sad je pravo vreme za promene!
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #3 poslato: Mart 22, 2010, 06:46:54 posle podne »

dakle po tvojim recima ti imas skoliozu u donjem delu ledja, a polozaj kicme utice na manje vise sve ostale segmente tela. Tvoj poremecaj je verovatno neko vreme bio funkcionalan, odnosno bili su u pitanju istegnuti misici sa jedne strane kicme, a skraceni sa druge (zbog, spoljasnjih faktora, genetike itd.), medjutim s obzirom na tvoje godine, procesi okostavanja u tvom organizmu se polako zavrsavaju, pri cemu tvoji deformiteti prelaze sa fizioloskih u anatomske, ista prica je i sa tvojim ramenom, verovatno zbog krive kicme, nosenja torbe na jednom ramenu, odredjenih asimetricnih aktivnosti i sl. Jacanjem misica u deformitetom zahvacenim regijama tela mozes uticati na ispravljanje posturalnog statusa, medjutim ponavljam, s obzirom na uzrast ne mozes ocekivati potpuno otklanjanje deformiteta. Usled nepravilnog rasporeda prshljenova, kao i dugog sedenja ili nepravilnog polozaja pri kretanju, imas LBP (low back pain) sindrom, koji ima bezmalo svaki drugi covek. Jedina preporuka je istezanje skracenih misica i vezbe za jacanje slabijih, koji se nalaze neposredno u okolini deformiteta. Ukoliko se situacija pogorsava, doktor prepisuje nosenje midera i razlicite terapije, ali sam siguran da kod tebe nema potrebe za tako necim. Ne opterecuj se puno ukoliko ovaj poremecaj ne ugrozava puno tvoje svakodnevne aktivnosti. Pozdrav i svako dobro.
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: Mart 22, 2010, 06:36:27 posle podne »

Pozdrav svima, nov sam na ovom forumu i vidim da je veoma lepo uradjen, svaka cast moderatorima i administratorima.

ljubi te administratorka  :-*    ;D 

šalim se...

nego, kakve simptome imaš, nije mi jasno, kažeš da ne osećaš nikakav bol ?

oprečna su mišljenja za kiropraktiku, ja sam išla i pomoglo mi je, ali ne smem da je preporučim jer kao što rekoh oprečna su mišljenja.

Ali ono što mi je najviše pomoglo u nameštanju leĂ°a je JOGA! ... znam sama sebi da "iskvrckam" kičmu i namestim leĂ°a :)
Sačuvana
Djole156
Gost
« Odgovor #1 poslato: Mart 22, 2010, 04:49:24 posle podne »

asdasdasd
« Poslednja izmena: Januar 16, 2020, 02:19:43 posle podne od strane Djole156 » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.098 sekundi sa 17 upita.