TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395036 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 02:27:31 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Brza hrana stvara zavisnost kao droga  (Pročitano 2401 puta)
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #9 poslato: April 12, 2010, 04:39:07 posle podne »

...zato je umerenost kljuc  :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: April 06, 2010, 10:55:14 pre podne »

Problem je kad navikneš na junk i onda preĂ°eš na zdravu hranu i sve ti postane bljutavo i neukusno....  (što naravno nije i ne mora da znači)
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #7 poslato: Mart 31, 2010, 08:27:10 posle podne »

pa ok, u manjoj ili vecoj meri... ali onaj KO NIJE zavistan taj bi mogao ceo zivot bez toga, a mi ne mozemo tako da to je poenta :)

Mozak je upamtio informacije i mozemo se slikati :) Pa nisu zasladjivaci, arome i slicne stvarcice izmisljenje za dzabe :) isto mu dodje kao nikotin u cigaretama
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #6 poslato: Mart 31, 2010, 05:57:33 posle podne »

Neznam sta ti je to cudno. Nemoj mi reci da uopste ne uzimas junk. Makar i malo jeo, i to je mala zavisnost :) svi znamo koliko je lep osecaj pojesti nesto tako :)
A da ne pricamo o ljudima koji zive na tome...

junk hrana je droga..
dokazano hiljadu puta...
Sačuvana
nickey
Gost
« Odgovor #5 poslato: Mart 30, 2010, 09:55:55 pre podne »

Neznam sta ti je to cudno. Nemoj mi reci da uopste ne uzimas junk. Makar i malo jeo, i to je mala zavisnost :) svi znamo koliko je lep osecaj pojesti nesto tako :)
A da ne pricamo o ljudima koji zive na tome...
Moje vidjenje zavisnosti je drugacije malo, zavisnik je onaj koji ni ceo dan ne moze da prezivi bez mnogo junka, i ja ponekad junkujem(samo ove domace stvari pita, sos, palacinke), ali kada ne bi imao nedelju dana nista od junka u kuci ne bih osecao neku psihicku promenu.   :D
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #4 poslato: Mart 30, 2010, 09:21:58 pre podne »

Neznam sta ti je to cudno. Nemoj mi reci da uopste ne uzimas junk. Makar i malo jeo, i to je mala zavisnost :) svi znamo koliko je lep osecaj pojesti nesto tako :)
A da ne pricamo o ljudima koji zive na tome...
Sačuvana
nickey
Gost
« Odgovor #3 poslato: Mart 29, 2010, 10:05:25 posle podne »

Mislim da to vecina ljudi zna ali ne zeli da prizna, nazalost...

zavisnost od brze hrane, omg koliko moras biti mentalno slab da bi to izveo... nazalost ima i takvih ljudi svuda...
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #2 poslato: Mart 29, 2010, 08:56:32 posle podne »

Mislim da to vecina ljudi zna ali ne zeli da prizna, nazalost...
Sačuvana
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #1 poslato: Mart 29, 2010, 08:43:06 posle podne »



                                                          Brza hrana stvara zavisnost kao droga


            Brza hrana stvara zavisnost kao i heroin i cigarete i može da izazove gojaznost, pokazalo je najnovije istraživanje.
                   

  Naučnici sa Istraživačkog instituta Skrips (Scripps) na Floridi ustanovili su da masna, slana i slatka hrana pokreće centre u mozgu koji izazivaju zadovoljstvo.
Reč je, naime, o istim centrima koji se pokreću pomoću droge ili nikotina.

 

Ovo otkriće, objavljeno u onlajn časopisu Nature Neuroscience, delimično objašnjava zašto gojaznost postaje sve veći problem širom sveta i zašto su lanci brze hrane tako popularni.
Naučnici su tokom istraživanja hranili miševe visoko kaloričnom, masnom hranom. Vrlo brzo životinje su počele da pokazuju znakove zavisnosti.
 

"Istraživanje pruža ubedljiv dokaz da se zavisnost od droga i gojaznost zasnivaju na istim neurobiološkim mehanizmima. Zato i jeste tako teško odupreti se nezdravoj ishrani, objasnio je profesor Pol Keni koji je predvodio istraživanje.
 

On je kazao da njihovo otkriće samo potkrepljuje ono što gojazne osobe već godinama ističu - da je izuzetno teško odvići se od brze hrane, kao što je narkomanima da ostave drogu ili pušačima da prestanu da puše.

Tanjug
Sačuvana
   
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.089 sekundi sa 18 upita.