TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395109 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 23, 2024, 10:55:56 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: gainer za pocetnike  (Pročitano 27673 puta)
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #28 poslato: Jul 12, 2010, 09:32:51 posle podne »

Postoji uputstvo za belo meso:
"Koliko god možeš, kad god da ugrabiš!" :D

:P

(Mada se uvek svede na to koliko ga ima.) :(
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #27 poslato: Jul 12, 2010, 05:05:44 posle podne »

Kod gejnera ima generalno taj "problem"  sa načinom doziranja.  Naime, proizvoĂ°ači preporučuju OGROMNE doze gejnera, tipa 300-400g kao jedna doza... pa više puta dnevno...   

šta time žele da kažu? da ako radiš na povećanju telesne težine moraš da unosiš ogromnu količinu kalorija da bi se ugojio... pa stoga i te izuzetne količine...

ono što je poenta je to da unosiš u skladu sa svojim potrebama, to uvek kažem i kupcima u radnji... nema strogog pravila. Jedino strogo pravilo je da moraš jesti na svaka 2 sata... i to puno  i još kvalitetno!!!

Kada se bolje hraniš, nema potrebe za nekom ogromnom dozom gejnera, nego recimo samo nakon treninga (da ima bar 25-30g proteina) + recimo još jednom u toku dana...

ako se slabije hraniš taj dan, mada ne bi trebalo ali ako je tako iz nekog razloga, onda povećaš malo... pa piješ izmeĂ°u obroka ili umesto obroka...

dakle gejner je HRANA i treba ga tako gledati... jednako kao što ne postoji uputstvo za belo meso - koliko ga treba jesti dnevno, tako ne postoji i za gejner :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #26 poslato: Jul 12, 2010, 02:41:07 posle podne »

Ma, kao što neko reče pre mene - bitno je uneti 25-30g iz gejnera, tj. uzeti dozu koja sadrži toliko proteina, i nebitno je šta kaže uputstvo. Baš su ogromna odstupanja kod uputstava za korišćenje ovakvih preparata i stvar je proizvoĂ°ača kako će naznačiti korišćenje.

Inače, pogrešno si shvatio uputstvo za ovaj preparat. Naime, proizvoĂ°ač preporučuje 6 dozera(230g) kao serviranje, a ono sa 150g proteina i 500 ak grama uglj. hidrata je poseban recept za visoko kalorijski obrok(gejneru se dodaju jaja, banane itd).
« Poslednja izmena: Jul 12, 2010, 02:43:42 posle podne od strane Robert » Sačuvana
mireandric
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 43


« Odgovor #25 poslato: Jul 12, 2010, 02:39:55 posle podne »

sve ja to znam, ali ovo sa preporucenom kolicinom me stvarno buni. ko je tu pogresio i da li je moguce da neko preporucuje da se uzme 2,5 kg gejnera dnevno to jest da se dobije 9300 kcal samo iz gejnera taj dan? ako ovo sto pise na sajtu nije tacno, onda molim da se promeni opis jer stvarno pravi zabunu.
Sačuvana
Budi jak...
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #24 poslato: Jul 12, 2010, 02:27:53 posle podne »

Gainer je idealan za posle jer ima i seceer i proteine... takodje i neposredno pred moze biti OK jer taj secer nece smetati jer nema velikog vremenskog razmaka pa da moze insulin da ti previse varira, a i protein ce zastiti misicie u toku treninga...

U svakom slucaju ja bar mislim da je bolje rasporediti u vise puta nego uzeti ogromne doze koje se preporucuju, koliko sam upucen... jer ne verujem da ce ti biti zamena za obrok
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12780


Never give up!

« Odgovor #23 poslato: Jul 12, 2010, 01:29:13 posle podne »

Posle treninga je obavezan, nesto pre treninga ili ujutru moze isto pogotovu ako se bas ima problema sa nabacivanjem telesne mase.U kasnim vecernjim satima nema potrebe.
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #22 poslato: Jul 12, 2010, 10:38:32 pre podne »

Gluposti... Gainer kao gainer - ista filosofija cirkanja. Posle treninga, (jedno sat-pola sata pre treninga ako nemaš adekvatan obrok), izmeĂ°u obroka ako nemaš adekvatnu užinu ili hoćeš da je pojačaš.
Gledaš da u svakom cirkanju doza proteina ide oko 25-30g proteina i milina.

Ono pomešaš 5 dozera da bi dobio serviranje od koje ima 150g proteina je budalaština. Ako mene matematika i dalje služi (:P) onda krkaš po jedan dozer umesto 5 za jedno serviranje. (150/5 = 30g proteina + ostali junk koji je u tom gaineru)
;)
Sačuvana
mireandric
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 43


« Odgovor #21 poslato: Jul 12, 2010, 01:34:24 pre podne »

Jesam li ja lud ili sta se desava?

http://www.pansport.rs/shop.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=149&category_id=22&manufacturer_id=38

pise lepo: Sastav GBQ po porciji ugljenih hidrata 596g, protein 150g, masti 15g, vlakna 5g. Ako to izracunamo ispada da je porcija 766 grama. Plus to da ona ide uz obrok, a ne kao zamena za obrok sto nam govori da za taj obrok treba da stavimo u zeludac preko 1 kg od jednom. I sve to do 3 puta dnevno. Pri tom u ovom gejneru ima 2,3 kg praha sto opet znaci da kutija traje 1 dan a kosta 3000 din. I jos nesto, pa mi bismo onda uneli 450 grama proteina za taj dan samo iz gejnera.
Nista meni ovo nije jasno pa ako nekom jeste neka mi objasni.
Sačuvana
Budi jak...
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #20 poslato: Jun 03, 2010, 06:10:39 posle podne »

to da pijem ujutru, posle treninga i pred spavanje?

Nakon treninga je najbitnije... izmeĂ°u obroka kao užinu, sa nemasnim mlekom ili vodom. 
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #19 poslato: Jun 03, 2010, 05:57:21 posle podne »

Nemoj pre spavanja nikako
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
Satyr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 93

« Odgovor #18 poslato: Jun 03, 2010, 04:48:01 posle podne »

to da pijem ujutru, posle treninga i pred spavanje?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #17 poslato: Jun 03, 2010, 04:18:29 posle podne »

Na toj dozi mislim da imaš 60 ak grama proteina što je puno za uneti od jednom. Zato sam ti preporučio da ga doziraš tako da uneseš 30 ak grama proteina po serviranju, što mu doĂ°e, u tvom slučaju, oko 75 grama praha, tj. polovina doze koju ti pominješ.
Sačuvana
Satyr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 93

« Odgovor #16 poslato: Jun 03, 2010, 04:07:42 posle podne »

malo me brine sto je doza 150g, a to je zaista mnogo po meni, morao bih u kofi vode/mleka to da rastvaram....
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #15 poslato: Jun 03, 2010, 04:05:28 posle podne »

Taj preparat nije u ponudi Pansporta.

Inače, kao i svaki gejner, možeš ga koristiti posle treninga, tako da uneseš 30 ak grama proteina.
Sačuvana
Satyr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 93

« Odgovor #14 poslato: Jun 03, 2010, 03:50:05 posle podne »

pozdrav
kupio bih IsoMass Xtreme Gainer, kako se on koristi?
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.115 sekundi sa 17 upita.