TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 07:16:04 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Diskusija o medu  (Pročitano 12965 puta)
anaerob2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70

« Odgovor #21 poslato: Maj 27, 2010, 12:31:12 pre podne »

vidim da je ime teme promenjeno, pa valjda moze da se razgovara i dalje. Zaista verujem u najbolje doktore sportske medicine u nasoj zemlji i bas takvi ljudi predaju na mom fakultetu. Kazem da nisam ja skeptican niti imam nesto licno protiv meda. Jednostavno tako se predaje na doktorskim studijama na bilo kom fakultetu. Vecina ljudi ovde moze da govori o medu na osnovu licnog iskustva ili od nekog  ko je probao nesto sa medom, medjutim to zaista nije relevantno. Uopste se ne pravim pametan, nego mislim da nema smisla, a takodje ne branim vama 15g secera, samo sto bi ako ne mora zar ne. Raspravu na stranu, ko je mozda nov na forumu ili samo gost, mozda je nesto pametno i zakljucio iz ove potpuno korektne rasprave.  ;)
Meni nije jasno zasto i dalje spustas ultimativni lek koji je prosao sve ispite vremena na nivo obicnog secera,kada je i vise nego ocigledno da to nije???
Imas dosta studija i istrazivanja uradjenih od eminentnih strucnjaka koji potvrdjuju nutritivnu i lekovitu vrednost meda,pa opet pokusavas da ga predstavis kao najobisniji secer..Za razliku od tebe za mene nije Sveto Pismo rec nekoga pa makar i doktora medicine o necemu kao sto je med..Ja koristim malo i svoju glavu i razum da dodjem do zakljucka...
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #20 poslato: Maj 26, 2010, 03:21:47 posle podne »

vidim da je ime teme promenjeno, pa valjda moze da se razgovara i dalje. Zaista verujem u najbolje doktore sportske medicine u nasoj zemlji i bas takvi ljudi predaju na mom fakultetu. Kazem da nisam ja skeptican niti imam nesto licno protiv meda. Jednostavno tako se predaje na doktorskim studijama na bilo kom fakultetu. Vecina ljudi ovde moze da govori o medu na osnovu licnog iskustva ili od nekog  ko je probao nesto sa medom, medjutim to zaista nije relevantno. Uopste se ne pravim pametan, nego mislim da nema smisla, a takodje ne branim vama 15g secera, samo sto bi ako ne mora zar ne. Raspravu na stranu, ko je mozda nov na forumu ili samo gost, mozda je nesto pametno i zakljucio iz ove potpuno korektne rasprave.  ;)
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #19 poslato: Maj 26, 2010, 08:58:00 pre podne »

kakvo objasnjenje ti treba, nemoj da se pravis blesav, nismo mi deca od 6 godina pa da se tako kao pravis lud, bez uvrede :)
napisao sam ti vrlo jasno, deluje antiupalno i antibakterijski, i bas tako - blagotvorno, sta ces vise? med je lek, prihvatio ti to ili ne... mozes naci gde god hoces na netu bilo sta, i konkretan sastav pa vidi koliko minerala i sta sve sadrzi, a takodje mozes naci i milion clanaka.

mislim to pravljenje debila od miliona nas ljudi koji "smo zaludjeni" da je med jako dobar mi je smesno. niko te ne tera da jedes med, vrlo jednsotavno :) i nemoras traziti od nas da ti bilo sta objasnjavamo, pusti nas da zivimo u zabludi ;) znaci iskreno sam ti ovo sve napisao, nemoj misliti da sam ljut ili slicno, nego mi je muka vise od tih konkretnih pitanja, skepticnosti i svega ostalog. kada mi sve znali pa gde bi smo bili, toliko toga je ne istrazeno i ne ispitano da je to strasno. a sigurno je i sa medom jednim delom tako. pa od moje maserke je neki poznanik zadobio teske povrede od vatre, koza mu je bila spaljena. mazao se medom i skoro u potpunosti mu se regenerisala. jedan od milion primera. kako ja sada tebi da objasnim kako je to moguce... ni ne zanima me, samo znam da je med vredan unosa I TE KAKO... a te gluposti oko, eto i 3 kasikice meda dnevno su mi smesne. 15 g secera, znaci 60 Kcal, stvarno ne oprostivo  :D

I zamolio bih vas da vise ne pisemo o medu ovde, tema je nesto sasvim drugo. Kome se "bakce" oko ovog, neka otvori novu temu. hvala!
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #18 poslato: Maj 26, 2010, 08:42:54 pre podne »

jao ajde necu vise da se raspravljam, ja trazim objashnjenje a ti mi kazes "pa med blagotvorno utice na organizam". ako neko zna kako neka podeli sa nama. ako ne, ne vredi vise da pricamo o medu.  ;)
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
anaerob2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70

« Odgovor #17 poslato: Maj 26, 2010, 01:43:42 pre podne »

Evo ti jedan clanak da se zanimas malo...

http://www.honey-health.com/honey-17.shtml

Sačuvana
anaerob2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70

« Odgovor #16 poslato: Maj 26, 2010, 01:39:30 pre podne »

Prvo,med nije istog hemijskog sastava kao beli secer,zato sto med ima fruktozu i glukozu u sebi u obliku monosaharida,a beli secer iliti saharoza je disaharid...i ne mozes nikako da da izjednacavas jedno sa drugim,posto je poznato kakve negativne efekte ima saharoza u odnosu na med koji je mnogooo zdravija alternativa...Kao sto ti vec rekoh,med je sinergija vise sastojaka koji blagotvorno uticu na organizam,sto je i dokazano..
Pa neces ti da jedes med ceo dan,kljuc je u umerenosti,ujutru kad je insulin najnizi  ce ti biti sasvim dovoljno...
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #15 poslato: Maj 26, 2010, 01:15:21 pre podne »

btw ima na forumu dosta promotera zdravog nacina zivlljenja, za koje sam siguran da se nece sloziti samnom, posto je med postao aksiom, znacaj meda ne ispitujemo. zaista zelim, ako mislite da nisam u pravu, da neko lepo fizioloski objasni pozitivne efekte konzumiranja meda. Bez onog to svi znaju, koristi se vekovima i tako to, kao i ono "to je tvoje mishljenje, nashe nije i ok."

hajde da nesto naucimo, jel jeste i ako jeste zasto jeste ili nije i ako nije zasto nije?
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #14 poslato: Maj 26, 2010, 01:03:02 pre podne »

dobro znaci kaze da je med ok alternativa kod tretiranja rana i opekotina, ali da postoje problemi oko njegove upotrebe kao sto su doziranje, sigurnost itd., isl... i dalje ne shvatam kako si me ubedio da pojedem dve kasike svako jutro? ja sam siguran da ti ne mazes opekotinu medom (nadam se) ali ga izgleda redovno jedes. Nisam ja izmislio ovo sto kazem, slusam to od najboljih, med je isto sto i beli secer, kao molekul je slozene strukture i ima neki sloj odredjenih vitamina, minerala, ali to su minimalne i potpuno zanemarljive kolicine, u odnosu na stetne efekte koje dobijas unosom belog secera. Dignes insulin svaki put kad pojedes med, ok cemu to?
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
anaerob2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70

« Odgovor #13 poslato: Maj 26, 2010, 12:51:18 pre podne »

Ma kakva alternativna medicina? >:(

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20484914

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19920736


http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19927561

http://journals.lww.com/jwocnonline/Abstract/2002/11000/Honey__A_Potent_Agent_for_Wound_Healing_.8.aspx
« Poslednja izmena: Maj 26, 2010, 12:56:48 pre podne od strane anaerob2 » Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #12 poslato: Maj 26, 2010, 12:34:38 pre podne »

gde je naucno dokazano?? pokazi mi!!! vidim da si super siguran u to! ja sam siguran da ne postoji dokaz! ja ne osporavam dejstvo meda, ono je vec osporeno, ja ti samo prenosim. ti sad pricas o nekoj alternativnoj medicini mazali na rane i ne znam sta, jel ga ti mazes sada kad se ogrebes?
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
anaerob2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70

« Odgovor #11 poslato: Maj 26, 2010, 12:26:10 pre podne »

hahahah, jako me zanima kako su to otkrili pre nekoliko vekova, mislilu su da je zemlja ploca ali su znali da je med lek za sve. daj bre, med je to sto hemijski jeste, ako i sadrzi jos nesto a siguran sam da sadrzi, onda su te kolicine toliko male da postoje mnogo bolji izvori. zamisli da jedes med zbog aminokiselina. daj bre crno na belo, kako med funkcionise?!?!
A sad si siguran da sadrzi?:)Dobro je,napredujemo...
Dokazali su tako sto su ga mazali na rane,jer se pokazao kao odlican atiseptik...A inace,ne mozes izolovano da posmatras sastojke u nekom prirodnom proizvodu,prosto zato sto rade u sinergiji,kao i sve ostalo u prirodi..Dakle,empirijski i naucno je dokazano lekovito dejstvo meda,sad ako ne zelis to da prihvatis,to je tvoj problem...
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #10 poslato: Maj 26, 2010, 12:12:22 pre podne »

hahahah, jako me zanima kako su to otkrili pre nekoliko vekova, mislilu su da je zemlja ploca ali su znali da je med lek za sve. daj bre, med je to sto hemijski jeste, ako i sadrzi jos nesto a siguran sam da sadrzi, onda su te kolicine toliko male da postoje mnogo bolji izvori. zamisli da jedes med zbog aminokiselina. daj bre crno na belo, kako med funkcionise?!?!
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
anaerob2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70

« Odgovor #9 poslato: Maj 26, 2010, 12:03:20 pre podne »

Pa covece,ti sad hoces da osporis vekovno koriscenje meda kao leka i ultimativnog antiseptika..Med pored fruktoze i glukoze,sadrzi i mnoge mineralne materije,amino-kiseline,enzime,vitamine(narocito iz B grupe)...Da ne pominjem sad njegova antibakterijska i antisepticka svojstva koja su dokazana jos pre vise hiljada godina..I tu sigurno ima jos mnogo cega sto tek treba da se otkrije,i da pokaze koliko je med dobar za ljude...Dakle,to nije SAMO i iskljucivo secer,ima tu jos mnogo dobrih stvari u vezi meda...
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #8 poslato: Maj 25, 2010, 11:34:34 posle podne »

jel ja to osecam ironiju u tvom kucanju?  :-X  eo ja sam spreman da naucim nesto novo, opet kazem ako je to hemijski prost secer, na koji nacin ima lekovita dejstva? Koja su to dejstva? na osnovu kojih jedinjenja? gde je to dokazano?
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
anaerob2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70

« Odgovor #7 poslato: Maj 25, 2010, 11:28:33 posle podne »

Zaista nisam znao,da ima istrazivanja koja su protiv meda..Mislio sam da je lekovitost meda nesto kao aksiom...Cak sam cuo za podatak da korisnici meda u proseku zive i 10 god. duze od onih koji ga ne koriste redovno...
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 17 upita.