TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395224 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 30, 2024, 01:29:26 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kakvu ishranu primeniti u slucaju ovog cardio plana ?  (Pročitano 8731 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #29 poslato: Jun 26, 2010, 09:24:51 posle podne »

Osnovna formula za bazalni metabolizam je telesna težina x 20 kcal (to je BMR)

E sad mišić je defintivno najveći potrošač energije i ako želimo da povećamo BMR povećaćemo telesnu masu ali na račun metabolizčki aktivnog tkiva tj mišića.

Ne zanemarujem da se fizičkom aktivnošću ubrzava metabolizam ali pričam o bazalnom metabolizmu (potrošnja energije u mirovanju iliti iz medicinskog rečnika: basal metabolic rate - an expression of the rate at which oxygen is used by body cells, or the calculated equivalent heat production by the body, in a fasting subject at complete rest. Abbreviated BMR.)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #28 poslato: Jun 25, 2010, 08:26:49 posle podne »

Ova prva dva nacina koja si naveo nece povecati nivo metabolizma, pogotovo ako nema sta da trosi povecan unos hrane. Cak i povecan broj obroka ne mora da ubrya metaboliyam jer citao sam dosta studija koje kayu da povecan broj obroka nema neki ynacajan uticaj na metaboliyam cak ni na termogenezu.

Ako povecas broj kardio treninga, a ostavis istu ishranu vrlo bryo ces zapasti u mišićni katabolizam što će dovesti do usporavanja metabolizma zbog instinkta preživljavanja.

Više pešaćenja isto kao i kardio.

E sad kad radiš pametnu kombinaciju ovih faktora onda si na konju, ali solo povećanje mišićne mase jedino garantuje ubrzanje metabolizma.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
bebac
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 934


« Odgovor #27 poslato: Jun 25, 2010, 07:42:37 posle podne »

tegovi jesu jedini načinda se ubrza metabolizam

Ne mogu da verujem danijela da ovo čitam od tebe...kakve su to priče da samo tegovima se ubrzava metalolizam? Mozda brže nego kod drugih aktivnosti ali NIKAKO jedini način.

Povećanje mišine mase jeste jedini način da se ubrza bazalni metabolizam. To sam želela da kažem.. izvinjavam se ako sam bila neprecizna.


Opet se ne slažem da je to jedini način. :)
Bazalni metabolizam može se ubrzati :

    - Povećanjem kalorijskog unosa
    - Povećanjem udela proteina u ishrani
    - Povećanjem broja obroka (uz isti kalorijski unos)
    - Povećanjem mišićne mase
    - Povećanjem broja treninga dnevno (aerobnih)
    - Intenziviranjem dnevne aktivnosti (više pešačenja)

+ Sa još nekim "farmakološkim stvarčicama"   ;)
Sačuvana
Pain is temporary, Pride is forever
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #26 poslato: Jun 25, 2010, 07:34:22 posle podne »

Sto dodje na isto :)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #25 poslato: Jun 25, 2010, 05:33:34 posle podne »

tegovi jesu jedini načinda se ubrza metabolizam

Ne mogu da verujem danijela da ovo čitam od tebe...kakve su to priče da samo tegovima se ubrzava metalolizam? Mozda brže nego kod drugih aktivnosti ali NIKAKO jedini način.

Povećanje mišine mase jeste jedini način da se ubrza bazalni metabolizam. To sam želela da kažem.. izvinjavam se ako sam bila neprecizna.
Sačuvana
bebac
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 934


« Odgovor #24 poslato: Jun 25, 2010, 06:08:12 pre podne »

tegovi jesu jedini načinda se ubrza metabolizam

Ne mogu da verujem danijela da ovo čitam od tebe...kakve su to priče da samo tegovima se ubrzava metalolizam? Mozda brže nego kod drugih aktivnosti ali NIKAKO jedini način.
Sačuvana
Pain is temporary, Pride is forever
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #23 poslato: Jun 24, 2010, 09:06:07 posle podne »

Slažem se i sa Robertom i sa Malimbilderom...
zanimljive opaske od oba naša moderatora jer se zaista o tome i radi - tegovi jesu jedini načinda se ubrza metabolizam a hrana jeste osnovni krivac za naš izgled bez obzira šta drugo radimo ili suplementiramo

Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #22 poslato: Jun 24, 2010, 08:11:05 pre podne »

Ja bih uvek preformulisao ovakvo pitanje(iz naslova teme) u: "Kakav kardio plan primeniti uz ovakvu ishranu?" E, kad vidimo da je dobra osnovna podloga(ishrana), sve ostalo(teretana, kardio, sagorevač) može i ne mora biti tako bitno. Ne mora biti bitno iz razloga što je ishrana ključ sreĂ°ivanja linije i na kraju će dovesti do željenih rezultata. Može biti bitno iz razloga da bi se eventualno malo brže došlo do cilja i ako osoba želi da bude u formi.

Reče jednom neko: "Čovek nije stvoren da trči za zecom(u želji da ga ulovi), nego da baci kamen na njega i sredi ga." :)
« Poslednja izmena: Jun 24, 2010, 08:29:31 pre podne od strane Robert » Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #21 poslato: Jun 24, 2010, 06:46:42 pre podne »

Sve to stoji ali ako trazimo najefikasniji nacin onda su tegovi ispred svih.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #20 poslato: Jun 23, 2010, 03:43:59 posle podne »

HIIT je veoma zahtevan za zglobove i ligamente... lako se dolazi do povrede kod ne ili slabije utrenirane osobe...
ja sam za HIIT kao napredne verzije kod već dobro utreniranih osoba..

Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #19 poslato: Jun 23, 2010, 09:06:56 pre podne »

Pa upravo to, em to sto kazes ne moze bilo ko, em mnogi npr ne zele u teretanu... o tome se radi
Po meni je kombinacija najbolja, ne bih stavljao teretanu kao jedini nacin... opet se vracam na to da ce rekreativac biti brzo smoren, tako da je najbolje komibnovanje trcanje i teretana...
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #18 poslato: Jun 23, 2010, 07:30:28 pre podne »

Mislim da je veci problem sto sa tegovima ne moze da radi bilo ko, a da izajdes na poljanu i da trcis mozes kad god hoces. Trening u teretani podrazumeva ili da se ucis sam jedno 6 meseci ili da platis nekome da te od pocetka trenira jer u suprotnom nema rezultata sto vecinu mase odbije od tegova. Ipak i dalje mislim da je rad sa tegovima superiorniji i kao vid rekreacije i kao sredstvo za skidanje sala.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #17 poslato: Jun 22, 2010, 07:00:04 posle podne »

Preabicizan plan za pocetnike. Morate uzeti u obzir da mnogi nece npr da dizu tegove. Imaju predrasude, hteli bi samo da trce npr. Treba laganije krenuti pa ce vremenom mozda i shvatiti. Ali kada neko odluci da poradi na sebe uvek ce prvo krenuti sa bikeom ili trcanjem, i uvek u tom slucaju savetujem trcanje jer je efikasnije u smilsu vremena... Koliko samo ljudi ne radi nista, ne moze im se odma preporucivati takvo nesto. Za pocetak da rade bilo sta super
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #16 poslato: Jun 20, 2010, 09:07:49 pre podne »

Moje misljenje je da prvo treba da stavi fokus na rad sa tegovima pa tek onda na kardio. Ovaj kardio sistem je OK, ali ima jos djumle faktora koji bi mogli da uticu na sev navedeno, ane samo ishrana.

Recimo, ako vezbac nije u dobroj formi nece ni moci da radi 20 minuta HIIT treninga, ili bar nece moci da ga radi adekvatnim intenzitetom. Ja uvek volim da radim progresiju po nedeljama. Prve nedelje se krene sa nekom kolicinom pa se onda povecava svake nedelje do neke granice.

Mnogo bolja opcija je da se radi dobar trening u teretani nego da se cepa kardio jer znam i sam po sebi da nista nece pojesti snagu i misic tako jako kao kardio trenig.

Sto se sihrane tice ja sam uvek za prve dve nedelje keto pristupa, a onda low carb jedan duzi period, pa onda rotacije Uh i nece sigurno biti nikakvih problema.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #15 poslato: Jun 20, 2010, 07:34:12 pre podne »

Mislim sam da je bolje varijanta napolju jer je nogo efikasnije, vrtiti u mestu da bi se postiglo nesto treba zapeti. Jer je nekako prirodno da se na sobnom biciklu u prazno okrece, mnogo je lakse napolju, grubo i narodski receno, potrositi vise kalorija. A to za kiseonik je jos plus za napolje, kao i dosada voznje u mestu. Vidim po teretani zene koje sednu na bicikl i citaju. I u jednom trenutku bukvalno stalno. Kakvo gubljenje vremena neverovatno. Vrti bez otpora bukvalno. Moze kada bi procitali 10 casopisa, potrosili bi dovoljno kcal da je nadoknade jednom krem bananicom od 30 g :D
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 17 upita.