TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396116 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: lamni

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 10, 2024, 09:15:06 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Testosteron  (Pročitano 1239 puta)
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #1 poslato: Jun 22, 2010, 07:33:48 posle podne »

Naidjoh na fenomenalan clanak autra Mark Sissonsa na njegovo blogu www.marksdailyapple.com na kojem mozete pronaci bezbroj korisnih saveta za zdrav i aktivan zivot

http://www.marksdailyapple.com/how-to-increase-testosterone-naturally - stvarno vredi procitati. On istice da su najvazniji faktori za prirodno povecanje testosterona, t.j. on porucuje:

- Dizite teske "stvari" (tegove)
- Sprintajte
- Smanite/ogranicite lucenje kortizola - t.j. smanjite stres koji je u direktnoj vezi sa njim
- Izlazite se Suncu u dovoljnoj meri ili uzimajte dodatno vitamin D
- Jedite ciste i kvalitetne proizvode od zivotinja (meso)
- Jedite zasicene i monozasicene (ne zasicene) masti
- Smajite unos hrane koja povecavaju nivoe glukoze u krvi (t.j. smanjite hranu sa visim GI i GL)
- Unosite dovoljno cinka


Mislim da sam vec pisao nesto na forumu kratko o nekom od njegovih clanaka. Naracio sam zimus njegovu knjigu i odlicna je, stvarno razbija raznorazne dogme i predrasude o ishranii vrlo jasno istice vaznost proteina i zdravih masti... ali takodje se osvrce dosta na san, odmor, na pozitivno razmisljanje, uzivanje i slicno, na su mnogi od nas skepticni a to je od esencijalne vaznosti, pa bukvalno receni i za mrsavljenje... http://www.marksdailyapple.com/primal-blueprint-101/ . Kada bi se prevela na srpski zaradila bi milione garantuje, cak i u Srbiji :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.038 sekundi sa 11 upita.