TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395158 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 11:08:46 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: cajevi  (Pročitano 4369 puta)
Colgate Toothpaste
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 217


« Odgovor #11 poslato: Jun 22, 2012, 12:06:02 pre podne »

 Odgovor #8 : Jul 17, 2010, 08:42:17 pm »

hahahahaha
Sačuvana
Jedem munje, serem gromove.
Terorisem ovce i kokoske.
labrador
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 71


jedite zdrave hemikalije iz ivičnih galaksija

« Odgovor #10 poslato: Jun 21, 2012, 03:00:00 posle podne »

i beli chaj je totalno OK, mozda i bolji od zelenog.
Sačuvana
ko hoće-naĂ°e način, ko neće-naĂ°e izgovor
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #9 poslato: Jul 17, 2010, 08:42:17 posle podne »

Ja nisam ljubitelja ukusa zelenog čaja (Ognjene, sorry ali meni je jednosatvno bljak ;)) ali sam se dosetila i sad stavim malo cedevite u čaj i sve bude super :)
Bancha čaj sa malo cedevite i tako dve tri šolje i ja sam spremna za novi dan :)
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #8 poslato: Jul 17, 2010, 08:38:51 posle podne »

Znate odgovor, nije katastrofa kao kupovni "ice "tea"" ali nije ni da valja... mada opet bolje od 90% stvari... npr Milford kamilica i par biljnih su OK, ali ti egzoticni, nazovimo ih tako su boja. samo treba pogledati kako se rasiri kada se ubaci u kljucalu vodu :)

Ne znam da li vodite racuna kada pravite zeleni caj sa temepraturom vode, ni slucajno kljucala voda, znaci pre nego sto prokljuca treba staviti zeleni caj jer mu se na 100 stepeni gube mnogi nutritijenti...

Kupite u zdravoj neki biljni na merenje, napravitre u 2 l i stavite u frizider, i to je ekstra sigurno. uz malo meda poslastica
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #7 poslato: Jul 17, 2010, 12:04:00 posle podne »


šmrc, jedini koji pijem leti :D  ohlaĂ°en milford iz frižidera, mmm...  ali verujem da nema ništa korisno u njemu :/
To i ja radim, stavim 5 milforda litra vode i ice tea kao ;)
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Jul 17, 2010, 10:29:49 pre podne »

U svakom slucaju ne mozes pogresiti koji god caj da pijes a da nije tipa milford obojeni... pogotov sada leti, topla tecnost je super

šmrc, jedini koji pijem leti :D  ohlaĂ°en milford iz frižidera, mmm...  ali verujem da nema ništa korisno u njemu :/
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #5 poslato: Jul 16, 2010, 08:37:59 pre podne »

Da, zato sam i napisao prvenstveno biljni, mada ujutru je sasvim ok zeleni... u krajnjem slucaju i crni caj mislim da ima duplo manje kafeina od kafe, a koliko ljudi pije kafu? 2, 3, 4 dnevno?

Mada diuretici su dobri u normalnim merama, jer je i fora izbacivati i nadoknadjivati sto vise vode leti. Ali naravno, mora se obratiti paznja da se unosi dovoljna kolicina vode/tecnosti
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #4 poslato: Jul 15, 2010, 09:52:12 posle podne »

samo da dopunim Ognjena..
što starije lišće zelenog čaja to manje kofeina.. najmanje kofeina ima u bancha zelenom čaju npr... a sve ovo što sa kofeinom treba oprezno tokom leta da ne bude dehidratacija umesto rehidratacije (pretpostavljam da si zato i postavio pitanje)
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #3 poslato: Jul 15, 2010, 09:30:33 posle podne »

Leti npr biljne cajeve, ali ne obojene.
Roibos je ekstra (africki grm), jedini biljni koji ima antioksidanata i flavonoida kao zeleni, crni... a ne sadrzi kafein...

Zatim za opustanje npr kamilica...

preporucio bi ti ih more, ali kada ih nema bas kod nas raznovrsnijih, samo klasicni biljni domaci...

sada sam iz Holadnije doneo 4 kutije :) beli caj sa jasminom i lalom (ne arome), pickwick roibos, kamilicu u trougaonim kesicima, u njima su najbolji cajevni a i kolicina je veca...

Zeleni caj je super za ujutru, sadrzi, ali ne puno kofeina... Beli je jos "slabiji". Crni je duplo jaci mislim od zelenog.
Preporucujem zeleni svako jutru

U svakom slucaju ne mozes pogresiti koji god caj da pijes a da nije tipa milford obojeni... pogotov sada leti, topla tecnost je super
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: Jul 15, 2010, 03:45:13 posle podne »

Evo tema o zelenom čaju, da se ne ponavljamo:

http://forum.pansport.rs/index.php?topic=88755.0

http://forum.pansport.rs/index.php?topic=1753.0


A što se tiče generalno uloga u organizmu - zavisi koji je čaj u pitanju.... detoksifikacija organizma, izbacivanje viška tečnosti, protivupalni efekat, smirujući efekat, za mokraćne puteve, za jačanje imuniteta, za mršavljenje... :)  teško da bi se sve uloge mogle nabrojati u jednom postu :)
Sačuvana
senkovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1082


Klub sportova snage "Senkovic"

« Odgovor #1 poslato: Jul 15, 2010, 07:26:16 pre podne »

koje cajeve je najbolje piti u letnjem periodu? Koje u danima pauze ili u danima treninga? Kakva im moze biti uloga u organizmu? Kakav je zeleni caj?
Sačuvana
Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san!!
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 17 upita.