TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395000 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 12:10:12 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Program treninga za snagu i masu kod kuce  (Pročitano 30238 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #7 poslato: Oktobar 23, 2010, 02:05:03 posle podne »

@ Lumos...nista nije glupost i glup je samo onaj koji misli da sve zna.Tebi je odgovarao ovaj program i postoji mogucnost da ce i njemu uz mozda neke male korekcije.Meni deluje ok za kucnu varijantu i slazem se sa tobom da moze da ubaci i sam neke vezbe.Sto se tice vratila tu stvarno moze biti kreativan jer ima mnogo hvatova i uglova pod kojim se mogu izvoditi vezbe.
Sačuvana
Lumos
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 149


« Odgovor #6 poslato: Oktobar 23, 2010, 01:05:07 posle podne »

mozes li nam dati taj tvoj program
Imas 5 faza po 5 vezbi,vezbe u fazi se izvode do otkaza i odmah prelazis na sledecu.Izmedju faza imas 2 minuta odmora.
Mnogo mi je da pisem sad sva tri treninga,ali ide ovako:dve vezbe koje su za grudi(sklekovi,siroki sklekovi),dve za ramena(npr. shoulder press i veslanje u stojecem stavu) i jedna vezba za triceps(npr. triceps kickback).Budi kreativan i sam ubaci vezbe koje hoces...
Ledja,bicepsi:dva puta zgibovi,tri puta vezbe za biceps...Zgibove sto vise varijanti!!! Opet kazem,sam osmisli koje ces vezbe raditi tj. sam ih ukomponuj onako kako mislis da ce po tebe biti najbolje,ali nemoj ni jednu da ponovis vise od dva puta(nemoj ni dva ako ne moras).Cilj je da se sve vezbe razlikuju.Ja sam imao dva tega pa sam njima radio bicepse...
Noge:e sad ovde se moj trening uglavnom sastojao od cucnjeva,plyo cucnjeva,iskoraka,skakanja i sutiranja...
Nemoj se nervirati ako ne budes mogao da odradis sve iz prve...
Mozda ce neko reci da je ovo glupost,ali meni je odgovaralo...:)
Sačuvana
Sve što me ne ubije će me samo ojačati
Krsto
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26

« Odgovor #5 poslato: Oktobar 23, 2010, 12:10:23 pre podne »

Nekako mi se cini slab taj tvoj trening...:) Mada,ako radis po 30 sklekova po seriji i 15 zgibova onda respect.  ;D Ali moj savet ti je da pogledas malo sta sve ima na ovom sajtu http://www.calisthenicskingz.net/ i ako nadjes negde da skines video "Above & Beyond the Bar” ili ga kupi(ako imas love) i mozda nabavi i ostale snimke,pa sam ukombinuj nesto ili pitaj nekog ko je strucan da ti to uradi,posto kazes da ne radis sa tegovima.:) Ove ces naci svakakve vezbe(jako teske) mozda ti daju koju ideju da malo promenis trening.:)
malibilder ti je lepo rekao.

Mozda ce ti se svideti nesto sto sam ja radio kuci...radi se 25 razlicitih vezbi,po pet u grupi,ponavljanja se izvode do otkaza...Medjutim,podeljene su misicne grupe,(grudi,rame,triceps-ponedeljak;ledja,bicepsi-sreda,noge-petkom) ;D Lepo napredujem i moram da se pohvalim,imam vise fizicke snage nego ikad! :)

mozes li nam dati taj tvoj program
Sačuvana
Lumos
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 149


« Odgovor #4 poslato: Avgust 09, 2010, 10:20:25 posle podne »

Nekako mi se cini slab taj tvoj trening...:) Mada,ako radis po 30 sklekova po seriji i 15 zgibova onda respect.  ;D Ali moj savet ti je da pogledas malo sta sve ima na ovom sajtu http://www.calisthenicskingz.net/ i ako nadjes negde da skines video "Above & Beyond the Bar” ili ga kupi(ako imas love) i mozda nabavi i ostale snimke,pa sam ukombinuj nesto ili pitaj nekog ko je strucan da ti to uradi,posto kazes da ne radis sa tegovima.:) Ove ces naci svakakve vezbe(jako teske) mozda ti daju koju ideju da malo promenis trening.:)
malibilder ti je lepo rekao.
Mozda ce ti se svideti nesto sto sam ja radio kuci...radi se 25 razlicitih vezbi,po pet u grupi,ponavljanja se izvode do otkaza...Medjutim,podeljene su misicne grupe,(grudi,rame,triceps-ponedeljak;ledja,bicepsi-sreda,noge-petkom) ;D Lepo napredujem i moram da se pohvalim,imam vise fizicke snage nego ikad! :)
Sačuvana
Sve što me ne ubije će me samo ojačati
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #3 poslato: Avgust 09, 2010, 07:41:21 posle podne »

Ako vec radis samo sa svojom tezinom onda radi celo telo svaki trening. Nema razloga da razdvajas misicne grupe kao bilderi jer ne radis bilderske treninge.

Poenta treninga je da svaki sledeci bude izazovniji i tezi kako bi napredovao. Naravno svaka vezba moze da se zakomplikuje tako da bude dovoljno teska da se radi i da se izazove i hipertrofija i porast u snazi...

Obican cucanj je svima previse lak. kazes i sam da si vec uveliko prevalio sklekove, ali nisi rekao kako ti ide na vratilu? Vratilo samo po sebi moze da bude izvor odlicnih vezbi za gornji deo tela.

Dakle kada bih ja sastavljao svoj trening sa telesnom tezinom onda bi recimo radio nesto ovako.

Prvo obavezno zagrevanje i vezbe mobilnosti, naravno. Pauza izmedju serija ne duza od 45 sekundi, cak savetujem blize 30 sec

Onda bih presao na cucanj, jednu seriju po 10 - 15 ponavljanja sa obe noge, ali sa licem uza zid tako da forma bude apsolutno pravilna.

Potom bi radio bugarski cucanj 2 ili 3 serije 10 - 15 ponavljanja spora negativna i sto brza pozitivna, a da se ne gubi forma naravno.

Ukoliko i ovo nije dovoljno tesko onda bi radio cucanj na jednoj nozi 1 ili 2 serije koliko god moze ponavljanja.

Potom vucenje na vratilu i to sledeca varijanta:

Krenes najsiri hvat koji mozes, i to neka bude nathvat i ispucas koliko god mozes ponavljanja, 10 sec pauze, pa uzmes neki srednji hvat recimo u sirini ramena i ispucas jos koliko god mozes ponavljanja pa opet 10 sec pauze pa taj isti hvat samo pothvat na sipci i opet koliko mozes ponavljanja 10 sec pauza i na kraju opet pothvat samo skroz usko, dakle skoro da budu spojene sake i ispucas koliko mozes ponavljanja. Uradis ovakve 3 do 4 serije i ćale si ;)


Potom uzmeš i radiš podizanje iz stoja na rukama, naravno osloniš noge na zid i tako ideš jedno 3 do 4 serije 8 - 10 ponavljanja

Kad je ovo gotovo krenes istu foru sa sklekovima, samo uzmeš i radiš recimo široko postavljene ruke i laktovi što dalje od tela i radiš sklekove sa pljeskom, dakle što explozivnije i ispucaš što više ponavljanja, pa kad ne možeš više 10 sec pauza i suziš hvat, ali laktovi i dalje široko i ponovo koliko god možeš pa 10 sec pauza i onda isti taj hvat samo laktovi uz telo i na kraju skroz usko šake.

Potom možeš da se zabavljaš sa iskoracima i izdizanjima na prste, takoĂ°e možeš da radiš propadanje izmeĂ°u dve stolice itd, ali kad odradiš prethodne vežbe ne verujem da ćeš imati prostora za još mnogo toga :)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #2 poslato: Avgust 09, 2010, 01:14:39 posle podne »

Pozdrav i dobrodošao na forum.

Obrati pažnju u kojoj si rubrici postavio temu.
Imaš rubriku vezanu za treninge a imaš i rubriku vezanu za
saplemente i podosta tema o kreatinu,pa malo tamo išcitaj pa
tamo i postavi pitanje ako ti nešto nije jasno.
Sačuvana
   
PRAVOSLAVAC
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1


« Odgovor #1 poslato: Avgust 08, 2010, 06:36:02 posle podne »

cao svima...zelim da pitam za savete kako da nabacim masu sa treningom kod kuce(sklekovi, trbusnjaci, zgibovi, cucnjevi) a da i dobijem na snazi, znaci da mogu da uradim sto veci broj ponavljanja navedenih vezbi... vezbe radim vec 3 meseca a program je sledeci:

pon:grudi(siroki sklekovi) 5 serija
      trbusnjaci  3 serije

uto: ledja (siroki zgibovi) 4 serije
       uski zgibovi (3 serije

sre: noge (cucnjevi) 4 serije
      trbusnjaci 3 serije
      uski sklekovi 3 serije

ovako sam dosta povecao snagu i sa 10 sklekova presao na 35 ali se vec dugo ne pomeram sa ovog broja... odnedavno sam poceo da pijem kreatin pa me zanima dali sa ovakvim programom mogu nesto da postignem?

svaki savet je dobrodosao  :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.073 sekundi sa 17 upita.