TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 01:49:32 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Napokon su počeli da trpaju i kreatin meĂ°u zle hemikalije  (Pročitano 1971 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #6 poslato: Avgust 29, 2010, 10:01:28 pre podne »

Bez panike.
Ipak je industrija kreatina jača :)

PS radi se o statistici, sa druge strane ne zaboravite da u kreatinu nema samo kreatina.. no da ne dužim, ne mislim da je kreatin zlo i sama ga preporučujem, samo kažem da ne treba paranoisatu.. još ćete dugo kupovati kreatin u Pansportu :)

Ti si jedna od retkih sa doktorskim zvanjem a da podrzava kreatin i suplementaciju uopste.Uglavnom se i na sam spomen reci suplementi dobije ukor od strane doktora tipa: Ne! to je sve stetno i hemija teska unistava bubrege,jetru,srce,celokupno zdravlje...  A najtuznije je sto tom njihovom "strucnoscu" ipak neke ljude i ubede u to.Imao sam dosta problema da mladima koji dodju kod mene u teretanu pokusam objasniti sta su to suplementi i kako rade.Da to nije otov posle koga kada ga popijes boli te sve zivo itd...  Strasno!
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #5 poslato: Avgust 29, 2010, 09:15:57 pre podne »

Baš tako, a i sindrom je taj da su mišići nabubrili pa pritiskaju fasciju i stvaraju bol, LOL ovi likovi kao imaju velike mišiće wtf
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #4 poslato: Avgust 28, 2010, 09:08:07 posle podne »

Meni je ovo smejurija teška. Pazi ti sad - 13 članova ISTOG tima razvijaju nekakav sindrom...
Ma ajde molim te. Kreatin?! Pa znam BRDO likova koji kreatin piju umesto vode non-stop i nije im ništa. Najveće žaljenje koje sam ja čuo da se odnosi na kreatin je da posotje mali stomačni problemi (i meni isto smeta strahovito što je monohidrat mnogo pesak, pa mi unakazi grlo uvek - ali je to manja tehnikalija).

A ovi ko zna šta su svom timu uvalili da bi bili malo bolji - pa kao ajde da krivimo kreatin... a medija mi je više muka.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #3 poslato: Avgust 28, 2010, 08:55:54 posle podne »

Bez panike.
Ipak je industrija kreatina jača :)

PS radi se o statistici, sa druge strane ne zaboravite da u kreatinu nema samo kreatina.. no da ne dužim, ne mislim da je kreatin zlo i sama ga preporučujem, samo kažem da ne treba paranoisatu.. još ćete dugo kupovati kreatin u Pansportu :)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #2 poslato: Avgust 26, 2010, 12:50:55 posle podne »

Odavno se vec vodi hajka na kreatin i mislim da je pitanje samo vremena kada ce ga uvesti na crnu listu.Mada ne mora da znaci da ce uspeti u oj nameri.Ocigledno je da se ovde radi upravo o tome sto si i sam naveo, nekome smeta prodaja i zeli tome stati na put.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #1 poslato: Avgust 26, 2010, 08:42:38 pre podne »

http://abcnews.go.com/Health/Wellness/creatine-lead-compartment-syndrome-cluster/story?id=11460511

http://www.t-nation.com/free_online_article/research_update/abc_news_vilifies_creatine

Ono što meni nije jasno gde oni vide velike mišiće na ovim likovima? Ne bih da budem skeptik, ali ovo liči na hajku koja kreće i na kreatin. Nekome je kandak zasmetalo koliko para se dobija na ovom preparatu i sad hoće da ga skine sa liste dozvoljenih.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.095 sekundi sa 18 upita.