TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 12:06:57 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Rešenje za zgibove/propadanja sa opterećenjem  (Pročitano 4845 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #7 poslato: Septembar 04, 2010, 02:42:58 posle podne »

Peskir oko struka ispod majice pa pojas ili ne mora.Kanap sam nabavio podeblji koji nece puci (onaj za vucu kola)  vezao sam u mornarski cvor i onda na njega provlacim tegove koliko treba i pustim da vise bez bojazni da ce pasti dok je kanap oko struka.Lagano i bez bojazni radim vratilo i propadanje.Plus stavim jos i one tegove na lepljenje oko nogu pa je i to nekih 5kg plus.
Sačuvana
nickey
Gost
« Odgovor #6 poslato: Septembar 04, 2010, 02:42:07 posle podne »

Ima Markoni taj pojas za propadanja, ima i tema o tome ali ne mogu da nadjem, on ce se javiti pa ce ti reci.
Sačuvana
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #5 poslato: Septembar 04, 2010, 02:28:04 posle podne »

pa nisam probao. . .jeste da moze da bude nezgodno ali imas ti i one sa ranceve sa kaisevima oblozenim sundjerom. . . Plus ako olabavis kaiseve da ti ne budu bas uz telo nego labaviji mozda i moze da bude ok. Ovo je samo ideja . Nisam praktikovao.
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #4 poslato: Septembar 04, 2010, 01:41:15 posle podne »

ako ti nije blam mozes da nadjes neki jaci ranac i u njega stavis teg. . .

Daleko da je blam, samo jesi probao to da radiš? U toj varijanti tegovi se kače na ramena. Odnosno pri izvoćenju pokreta tipa zgib ume da bude neudobno (u najmanju ruku) da nije humano. Majmunke ti budu kao da si ih šmirglao.
Nie ovde problem staviti 5-10kg. To mogu i u disciplinski pojas da uguram.

@BBBbbb
tako nešto mi treba... (mada još i to treba nositi sa sobom :S )
Zato sam i mislio da uhvatim i da modifikujem neku planinarsku opremu. To je vrlo lagano, a može da izdrži.
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #3 poslato: Septembar 04, 2010, 01:18:15 posle podne »

Pa u mojoj teretani ima tako nesto sto si opisao - disciplinski pojas sa lancem (metalne karike) koji je na kraju predvidjen za prijkacinjanje tegova. Ne znam koliko je udoban, al koriste ga ljudi. Ja nisam, jos uvek sam sam sebi dovoljan. Verovatno neko ovde zna gde takav pojas ima da se kupi i koliko je kinte.
Sačuvana
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #2 poslato: Septembar 04, 2010, 01:04:10 posle podne »

ako ti nije blam mozes da nadjes neki jaci ranac i u njega stavis teg. . .
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #1 poslato: Septembar 04, 2010, 12:09:39 posle podne »

Verovatno je neko od vas imao sličnih muka kao i ja. Naime, vrlo često imam porblema jer mi treba neko da mi "stavi teg na noge", a nemam uvek ortaka pri ruci. Prosto mi se više smučilo kako da smaram ljude po teretani, tako i da mi trenig zavisi od istih. Ne zna svako da to lepo uradi.

Ranije sam se uvezivao nekakvim pojasem/kanapom - oko kukova dva kruga, pa meĂ°u noge obesiš teg. (Nekako zvuči poznato? Obešen meĂ°u nogama... :P) Sve je to lepo samo usecanje one gluposti kada staviš bilo šta više od 10kg je prilično... pa da kažemo ne lepo. To sam rešavao tako što prvo stavim disciplinski pojas, pa onda oko njega uvežem ovo. Vrlo ne praktično. DoĂ°em u teretanu i upetljam se u kakve kaiševe i konopce.

Onima sam pokidao kanap, a već sam tri teretane promenio od tad i nemaju sve teretane "kanapče" za te stvari. Sadašnja verzija je staviš bućicu na noge. Ali je to iz prvog pasusa jasno šta je glavni drawback tog načina. Uvek ti treba neko. Pri tome, primetio sam na levom stopalu da je počela neka tetiva da mi preskače. (tačno sam je osetio kako se napreže tokom nekih jačih serija - valjda dok zadržavaš teg ili šta već.)
... ... ...

Razmišljao sam da napravim nekakav custom pojas za te stvari. Jedino bi mi kapiram trebalo nešto dovoljno jako da izdrži kilažu, a pritom tako da lepo legne ako me kapirate. Prva ideja je bila nekakav planinarski pojas + lanac za uvezivanje tega - ali kad sam video da nema ništa ispod 5000din, više bi mi se isplatilo da pazarim još jedan disciplinski pojas i da ga preuredim u pojas za zgibove.


Dakle, predlozi???
Poludeh više.  >:(
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.101 sekundi sa 18 upita.