TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 06:43:48 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bolovi kod kicme  (Pročitano 7025 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #22 poslato: Oktobar 05, 2010, 03:07:34 posle podne »

Mislim da je samo u pitanju suplementacija.. teško će biti šišjas sa obe strane
 Pojačaj svakako sveže voće i povrće (dok ga još ima :) a onda možeš uzeti i neki multivitamin.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #21 poslato: Oktobar 05, 2010, 12:26:02 posle podne »

ne smem da savetujem kiropraktiku, ali zaista mi je ozbiljno pomogla 2x u životu
Sačuvana
daredevil86
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102


« Odgovor #20 poslato: Oktobar 05, 2010, 02:06:26 pre podne »

Uvek se zagravam, mada noge iskreno  sam slabo zagrevao, zagrevam ih samo kad njih trebam da radim, ali nikada do sada mi se ovo nije desavalo, mada sam 99% siguran da je zbog pesacenja....i u toku treninga bio sam samo seo na jednoj spravi
onako da se odmorim gde su mi visile noge posto je visoko sediste...i tako mi se izduzila noga i uhvatio grc...
Sačuvana
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #19 poslato: Oktobar 04, 2010, 11:17:14 posle podne »

Moguće da se loše i zagreva, tj. ne zagreva se dovoljno ili uopšte! Za kičmu ne brini, kada dodje do tako nečeg sa nervima javlja se često učestalo  podrhtavanje mišića, nesvesne kontrakcije! :)
« Poslednja izmena: Oktobar 05, 2010, 02:15:59 pre podne od strane daredevil86 » Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #18 poslato: Oktobar 04, 2010, 11:06:16 posle podne »

Moze vrlo lako da to vuce iz kicme, nervi su cudo. Nego tebi su nesto ucestale povrede misica (triceps, ledja, list - koliko mi se cini). Cini mi se da ti mozda nesto nedostaje u ishrani, zato mislim da bi valjao da ubacis neki multi, nije to tako skupo jer traje bas dugo.
Sačuvana
daredevil86
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102


« Odgovor #17 poslato: Oktobar 04, 2010, 09:54:25 posle podne »

Ako boli niz nogu,verovatno blago uklestenje n.ishiadicusa,maloodmori i povedi racuna kada radis ledja da li ih radis ispravno,najbolje potrazi strucnu pomoc instruktora.A jedno vreme radi vezbe gde sto vise istezes latisimuse.A motor ako voziz,obavezno koristi pojas za voznju motora,sa dodatnim protektorima na ledjima,kacigu i rukavice .
Ma nema veze to vise sa kicmom bilo to pre 2 nedelje prosla mi, motor ne vozim vec skuter sa kojim idem 40 na sat tako da mi ne treba prsluci itd. A sada me bolelo zato sto sam isao pesaka, a nisam godinama pesacio. Ja ne verujem da listovi imaju veze sa kicmom i ledjima :)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #16 poslato: Oktobar 04, 2010, 09:14:36 posle podne »

Ako boli niz nogu,verovatno blago uklestenje n.ishiadicusa,maloodmori i povedi racuna kada radis ledja da li ih radis ispravno,najbolje potrazi strucnu pomoc instruktora.A jedno vreme radi vezbe gde sto vise istezes latisimuse.A motor ako voziz,obavezno koristi pojas za voznju motora,sa dodatnim protektorima na ledjima,kacigu i rukavice .
Sačuvana
daredevil86
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102


« Odgovor #15 poslato: Oktobar 04, 2010, 08:50:04 posle podne »

Suplementiras li se kakvim vitaminima/mineralima, posto moguce da je manjak istih. Inace ako to lici na grceve onda magnezijum i kalijum.
Ne uzimam nista, ali sad sam spremio pare za neke suplemente...bio sam uzimao pre 2 godine neke multivitaminerale. Mozda bi bilo dobro da ih opet uzmem?
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #14 poslato: Oktobar 04, 2010, 08:47:52 posle podne »

Suplementiras li se kakvim vitaminima/mineralima, posto moguce da je manjak istih. Inace ako to lici na grceve onda magnezijum i kalijum.
Sačuvana
daredevil86
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102


« Odgovor #13 poslato: Oktobar 04, 2010, 08:15:26 posle podne »

Bio sam napravio pauzu skoro 2 nedelje i bio danas na trening sve ok nema problema vise sa kicmom. Ali zato sam imao drugi problem, isao sam peske do teretane sa drugom to je oko 3km, a obicno sam isao biciklom ili motorom...pesice nisam isao godinama do tamo. Radio sam ledja i biceps, i dva puta mi se desilo da mi utrne list, prvo na desnu nogu kad sam se popeo na jednu spravu, posle na desnu nogu. Znaci to toliko me zabolelo oba puta da mi muka pripadala, tako mi se ranije desavalo kad se probudim iz kreveta da me zaboli. A sad je verovatno bilo zbog pesacenja. Kako mogu da izbegnem to da mi se opet ne desi?
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #12 poslato: Septembar 25, 2010, 08:17:44 posle podne »

Može da pomogne ali imaj i strpljenja - proći će...

I hvala za link iz Blica :)
Sačuvana
daredevil86
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102


« Odgovor #11 poslato: Septembar 25, 2010, 03:19:26 posle podne »

Moguce i sto sam spavao jednom otkriveno a bilo mi hladno, ne secam se da sam se u teretanu povredio, ne bih rekao. Evo veceras dok sam spavao, celu noc bi me bolelo kad bih se pomerio, okrenuo. I to sve samo na tu levu stranu. Bas mi se na da, da treniram. Godinu ipo dana nisam trenirao, pre 2 meseca krenuo ponovo...taman se fino poceo vracam u formu i ono pocele povrede. Pre mesec dana...drzalo me desetak dana povreda tricepsa...a sad ledja. Uzas. A taman spremio pare za proteine ovo ono.
Stavio sam konjsku mast i onaj aparat sa elektrodama. To sam uzeo od moje majke koristila isto za bolove. I to nije neki kineski aparat, 100evra placen. Kao pravi peckanje neko kada ga stavis. Ne znam da li to moze da mi pomogne?
« Poslednja izmena: Septembar 25, 2010, 03:42:14 posle podne od strane daredevil86 » Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #10 poslato: Septembar 25, 2010, 09:17:45 pre podne »

Siguran sam da si nazebao... nsita gore nego kada npr tako na motoru produvas sebe, ili pokisnes pa ti ozebu ledja ili spavas bez majice... ja sam jedno vreme spavao bez majice i par meseci sam vukao taj gadni bol... ledja su bas osetljiva i moraju se cuvati kao da smo stare babe, bukvalno...

probaj da mazes konjskom masti i da grejes jedno vreme, trebalo bi da prodje... jednsotavno se "hladnoca" zavuce pod ledja i u misice i zna Bogme podugo da iritira, pogotovo jos kada se radi u teretani ako je i neko osinuce u pitanju... klima i ventilator u teretani, koliko su leti dobra stvar za osvezavanje toliko su i opasna upravo zbog takvih stvari
Sačuvana
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #9 poslato: Septembar 25, 2010, 09:02:34 pre podne »

Powertower, тако се зове справа на којој можеш да радиш згибове, пропадања и трбушњаке, то испод плећке ако те боли, могуће да си се истегао некако, ако си се цимао док си радио вежбу, ако ти је склизнула рука и слично. Мени се десило али није било толико страшно, прође и то.
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
daredevil86
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102


« Odgovor #8 poslato: Septembar 25, 2010, 05:58:01 pre podne »

Izgleda da sam se malo istripovao za donji deo ledja...mene sad boli vise gore.  ispod leve plecke i ziga me ponekad...
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.097 sekundi sa 17 upita.