TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 07:28:44 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Super Amino ili ??  (Pročitano 7893 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #31 poslato: Novembar 24, 2010, 04:32:13 posle podne »

Da li neko zna gde moze da se nabavi amino cher ( twinlab ) ? i u cemu je problem sa njime , zasto ga nema na trzistu ?

Ne...

U Pansport-u možeš naći samo Twinlab Amino Fuel, tečne amino, odlične su!
Sačuvana
Owner
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #30 poslato: Novembar 23, 2010, 07:12:48 posle podne »

Da li neko zna gde moze da se nabavi amino cher ( twinlab ) ? i u cemu je problem sa njime , zasto ga nema na trzistu ?
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #29 poslato: Novembar 23, 2010, 04:19:53 posle podne »

Možda zvuči neverovatno ali nakon nekog vremena više nećeš ni imati želju za "lošom" hranom, kad se navikneš na prijatan osećaj i visok nivo energije u toku dana koji imaš kada se hraniš "čisto" i piješ puno, puno tečnosti + treniraš  naravno...
i onda jedan dan pojedeš nešto bezveze (možda i količinski previše) i jedva čekaš da se ponovo "iščistiš" :)

ali da se vratimo na suplementaciju... Super amino... naj amino po mom mišljenju, pogotovo tečne :)
Ja se vec 6-7 god hranim tako "cisto i zdravo" i veruj mi da bi se prodao za jedan burek! :)
To odricanje nije ni malo prijatno i retko kad pruzi osecaj visoke energije,
cak naprotiv ako se bude hranio kao BB, vise manje imat ce uvek osecaj gladi na racun lepog tela!
To je ogromno odricanje , jer je hrana jedno veliko zadovoljstvo , a sve sto je zdravo vise manje nema veze sa ukusom
i obrnuto sve sto ima extra ukus vise manje nema veza sa zdavom ishranom!
I za sve one koje zele vidljive rezultate , super amino u tab ne moze da zadovolji potrebu ,
sem ako ih gutas po 20-tak kom.
Odoh na burek! :)

Mozda nisi napravio prelaz kako treba. Mislim valjda nas nisi bukvalno shvatio, svakako da i dalje ostaje zelja za pomalo junka, ali sam siguran da se napravio odbranbeni mehanizam, t.j. kao sto sam napisao, jedem sada junk, grisce me malo savest ili i ne mora, ali sam siguran da npr narednih 5 dana necu jesti tu istu losu hranu. Takodje, toliko alternativnih varijanti postoji za sve namirnice da npr ja beli hleb, pljeskavicu, salame, pastete i ne znam sta jos, majonez npr ne da ne mogu da smislim, smrde mi jednotavno, Znaci majonez kada vidim mozak ga ocita kao ekser, i kada bi ga jeo osecam da bi me bilo samog sebe zao.
A to se sve vremenom stvorilo, jer sam lagano menjao, ne svesno... a npr voleo sam majonez samo tako (u normalnim kolicinama) kada sam bio mali :)

taj primer sa burekom je ok skroz, svi ga volimo :) ali mi pricamo o principu ishrane...
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #28 poslato: Novembar 23, 2010, 11:19:25 pre podne »

Jos nije proslo ni 10 dana,ali se bolje osecam i fizicki a i psihicki,uopste nemam potrebu da jedem bilo sta sto ne bi trebalo,jer unosim sve potrebno zdravim putem,mada znam da cu kad se desi prilika da zamirise slaninica na rostilju ili Karadjordjeva u restoranu biti na iskusenju,ali rekao sam sebi ne i tako ce i biti dok ne postignem cilj,a kad se to desi naravno da cu sebi po nekad dati oduska i pruziti zadovoljstvo ;) :) Sto se tice suplemenata,mlad sam,ima vremena da se proba sve sto bi trebalo i moglo biti zdravo i korisno. :) Tako da kad popijem trenutnu kombinaciju lako cu probati nesto drugo,ne sumnjam da su sve Amino dobre,a temu sam pokrenuo zbo nedostatka novca,ali sam pogodio tiket na kladionici,pa sam i to resio. :) Hvala svima na savetima i podrsci :) :)
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #27 poslato: Novembar 23, 2010, 10:42:29 pre podne »

Možda zvuči neverovatno ali nakon nekog vremena više nećeš ni imati želju za "lošom" hranom, kad se navikneš na prijatan osećaj i visok nivo energije u toku dana koji imaš kada se hraniš "čisto" i piješ puno, puno tečnosti + treniraš  naravno...
i onda jedan dan pojedeš nešto bezveze (možda i količinski previše) i jedva čekaš da se ponovo "iščistiš" :)

ali da se vratimo na suplementaciju... Super amino... naj amino po mom mišljenju, pogotovo tečne :)
Ja se vec 6-7 god hranim tako "cisto i zdravo" i veruj mi da bi se prodao za jedan burek! :)
To odricanje nije ni malo prijatno i retko kad pruzi osecaj visoke energije,
cak naprotiv ako se bude hranio kao BB, vise manje imat ce uvek osecaj gladi na racun lepog tela!
To je ogromno odricanje , jer je hrana jedno veliko zadovoljstvo , a sve sto je zdravo vise manje nema veze sa ukusom
i obrnuto sve sto ima extra ukus vise manje nema veza sa zdavom ishranom!
I za sve one koje zele vidljive rezultate , super amino u tab ne moze da zadovolji potrebu ,
sem ako ih gutas po 20-tak kom.
Odoh na burek! :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #26 poslato: Novembar 23, 2010, 09:02:00 pre podne »

Tečne Super Amino su mi nezamenljive već pola godine. 4 kašike pre, 2 kašike tokom treninga i super je. ;) Ukus grejpa tokom treninga fantastično osvežava.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #25 poslato: Novembar 23, 2010, 08:56:59 pre podne »

Možda zvuči neverovatno ali nakon nekog vremena više nećeš ni imati želju za "lošom" hranom, kad se navikneš na prijatan osećaj i visok nivo energije u toku dana koji imaš kada se hraniš "čisto" i piješ puno, puno tečnosti + treniraš  naravno...
i onda jedan dan pojedeš nešto bezveze (možda i količinski previše) i jedva čekaš da se ponovo "iščistiš" :)

ali da se vratimo na suplementaciju... Super amino... naj amino po mom mišljenju, pogotovo tečne :)
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #24 poslato: Novembar 22, 2010, 08:04:45 posle podne »

To je dobra stvar sto si izbacio sam par stvari u pocetku.
A Robertova 80%, ma neka je i 60% brojka je odlican reper i odlican savet. Nije dobro izbaciti sve lose :). To je cinjenica. BALANS u zivotu je sve. Jer i kada pojedes nesto lose, osetices grizu savest pa ce te to motivisati da uradis jaci trening sutradan i da naredne nedelje ne jedes taj junk. Pa se opet zazelis pa opet pojedes i tako u krug.
Jednostavno to je full circle i to tako ide, stoga jos jednom - najbitnije je zasnovati zdrav princip ishrane, a da li ponekad pojedes ovo ili ono, to je manje bitno...
Jesti kvalitetne stvari, imati pravi tajming i minimalnu fizicku aktivnost je ono sto je najvise krucijalno.
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #23 poslato: Novembar 22, 2010, 01:10:03 posle podne »

:)
Sačuvana
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #22 poslato: Novembar 22, 2010, 12:13:10 posle podne »

Uzeo sam BCAA i Glutamin po 500 g :) Tako da sad imam sve potrebno(Kre-Alkalin,Protein,Glutamin i BCAA,plus vitamin c i omega 3 :) Sto se tice ishrane,izbacio sam slatkise,sokove i "brzu hranu" ,jeste da je tek 4 dana tako,ali bitno da je pocelo,inace popijem 2-3 L vode ili vode sa Limunom u danu da ne bi jeo gluposti i pio sokove :) ;) Samo da prodje 10-tak dana da se naviknem :)

Odlicno što si se na kraju opredelio za cist BCAA i GLM,jer je mnogo bolji i
isplatljiviji izbor.....i odlican sveukupan izbor dodataka.
Sačuvana
   
Stefan L.
Gost
« Odgovor #21 poslato: Novembar 22, 2010, 11:59:40 pre podne »

Naravno,slazem se u potpunosti.Tako sam i uradio,pre tri meseca sam izbacio beli hleb i grickalice tipa cips,smoki...s sad sam izbacio ono sto je preostalo a to su sokovi,slatkisi i "brza hrana".Umesto slatkisa jedem vise voca a pojedem i jednu bonzitu dnevno,a umesto sokova pijem vodu ili iscedim voce u vodu,ali bez secera naravno.Malo sam rigoroznij sad dok ne postignem sta zelim(da skinem  3 kg viska),a onda cu nastaviti da se zdravo hranim,ali npr. naravno da cu za mesec dana kad postignem zeljeno ponekad sebi pruziti zadovoljstva torte,pice...ali to ce biti po nekad,cisto sto nas narod kaze:"da me mine zelja"! :) ;)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #20 poslato: Novembar 21, 2010, 08:25:55 posle podne »

Znaci ako ti je tesko, a ipak se kontrolises daj sebi prostora jer je cilj da promenis to zauvek, da se naviknes bez problema i da skoro ni ujednom trenutku ne ocajavas za nekom namirnicom...

Baš to - "zauvek promeniti ishranu". Znači, takmičari moraju imati jako, jako striktnu dijetu i zbog toga nije ni zdravo konstantno biti na takvom načinu ishrane. Ali, rekreativci, kojima je stalo do zdravlja, mogu uspostaviti neku dijetu, nazovimo je, "80% zdravu ishranu" i držati se nje celog života. Postane ti stil života takav način ishrane.

Zašto "80% zdrava ishrana"? Zato što smo rekrativci i imamo pravo na to da telo povremeno počastimo bilo kojom vrstom hrane. Nema tu ničeg lošeg pojesti ni slatkiš, parče torte, burek, picu... Bitno je samo da nam pomenute namernice nisu sastavni deo redovne ishrane(kao što je kod mnogih).
Ja sam već 4 godine na takvom načinu ishrane. Doduše, za sebe mogu reći da imam oko 90% zdravih namirnica na svom meniju, ukupno gledano. Ali, to je zato što zaista nemam nikakvih problema sa zavisnošću od junk food-a. Nema pravila kada ću junkovati. Kad telo oseti neku želju, dam mu to što želi.

Jednom naviknuto na zdravu ishranu, uvek će je tražiti. Umem da dam sebi tzv. "cheating day" i na kraju takvog dana već jedva čekam da se vratim normalnoj ishrani. :) Znači, naviknuto telo na drugačiju hranu, a ne na junk.

Tako da, razumem te, Ognjene. :)
« Poslednja izmena: Novembar 21, 2010, 08:27:31 posle podne od strane Robert » Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #19 poslato: Novembar 21, 2010, 08:09:57 posle podne »

Taman htedoh napisati, ali me Robert preduhitrio... Umerenost i strpljenje! Znaci ako ti je tesko, a ipak se kontrolises daj sebi prostora jer je cilj da promenis to zauvek, da se naviknes bez problema i da skoro ni ujednom trenutku ne ocajavas za nekom namirnicom... OK, u pocetku ce biti teze ali samo lagano i strpljivo...
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #18 poslato: Novembar 21, 2010, 08:08:15 posle podne »

Samo polako, ne valja ni praviti nagle rezove u načinu ishrane. Izbacuješ jedno po jedno, da bi posle nekog vremena došao do potpuno zdrave i dobro izbalansirane dijete. ;)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #17 poslato: Novembar 21, 2010, 06:28:53 posle podne »

Uzeo sam BCAA i Glutamin po 500 g :) Tako da sad imam sve potrebno(Kre-Alkalin,Protein,Glutamin i BCAA,plus vitamin c i omega 3 :) Sto se tice ishrane,izbacio sam slatkise,sokove i "brzu hranu" ,jeste da je tek 4 dana tako,ali bitno da je pocelo,inace popijem 2-3 L vode ili vode sa Limunom u danu da ne bi jeo gluposti i pio sokove :) ;) Samo da prodje 10-tak dana da se naviknem :)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.075 sekundi sa 17 upita.