TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 06:33:21 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: SHITAKA PECURKE  (Pročitano 4322 puta)
Stefan L.
Gost
« Odgovor #7 poslato: Novembar 25, 2010, 12:57:25 posle podne »

Moja majka ih leti susi na suncu,nisam znao sto kad imamo malu susaru. :)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #6 poslato: Novembar 24, 2010, 10:08:38 posle podne »

da li ste znali da su ove pečurke bogate vitaminom D?
Samo ih treba na kratko osunčati...
Doći će dobro sad u zimskim mračnim mesecima...
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #5 poslato: Novembar 23, 2010, 11:02:22 pre podne »

:) Pecurke su oupste zdrave i veoma korisne,bilo da je u pitanju Shitaka,Kambuha,Bukovaca ili neka druga,svaka ima neke svoje kvalitete,a ja toga nisam bio svestan do pre 4 godine,dok otac nije poceo da gaji kuci jer su mu bile neophodne zdravstveno,tek tad sam shvatio,mada ne skroz,jer sam bio "pobunjeni tinejdzer",pa sam je jeo samo sa medom,a onda na faksu pre 2 godine kad sam imao Mikrobiologiju na prvoj godini konacno dodje iz...u glavu i prihvatim to da su veoma zdrave i korisne i pocnem da ih jedem na vise nacina. :) Inace Shitaka nije kao vecina pecurki,ona se ne gaji po podrumima i na nekim tamnim mestima,sto bi se reklo:"ona je cista pecurka".U prostoriji u kojoj ih gajis mora biti veoma cisto,kod njih mora da bude kao u apoteci,vlaznost vazduha mora biti velika,preko 70%,a inace zahtevaju neprekidnu svetlost(24 h) iz svih mogucih uglova,tako da kad sam se pitao zasto su Shitake toliko zdrave i drugacije od ostalih,ovo kad sam saznao dobio sam odgovor. ;)  :) Pozz
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #4 poslato: Novembar 23, 2010, 09:14:41 pre podne »

Super za tekst, a i hvala za ideju ;)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #3 poslato: Novembar 22, 2010, 08:40:43 posle podne »

SVeže shiitake možete kupiti na Limanskoj i Ribljoj pijaci i nisu mnogo skuplje od šampinjona.
Shiitake se i ne jedu u vlikim količinama i zaista je potrebno kupiti 200g i da imate rižoto par excellance :)
Svaka preporuka :)
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #2 poslato: Novembar 22, 2010, 07:53:07 posle podne »

Hvala na clanku!
Nisam probao, mada ih stalno vidjam u prodavnicama zdrave hrane.
Planiram za pocetak kombuhu da probam, to su isto pecurke od kojih se zajedno sa crnim cajem pravi eliksir - napitak :)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #1 poslato: Novembar 22, 2010, 05:02:47 posle podne »

Siguran sam da svi znaju da su pecurke zdrave i veoma korisne za organizam.Shitaka pecurke su Japanske pecurke koje se mogu kupiti i kod nas(U Beogradu su malo skuplje nego u drugima delovima Srbije).Veoma su hranljive,sadrze dovoljne kolicine proteina pa se mogu samo one jesti kao jedan obrok.Ne bi valjalo jesti preko 300 g dnevno jer su "jake"(mnogima koji iz ne znanja pojedu odjednom 300 g zasmetaju).Toliko su dobre i zdrave da se od njih prave lekovi,ali naravno mnogo je bolje kad ih unesete u obliku hrane nego da naprimer kupite kapsule za imunitet od Shitaka pecurki jer u jednoj kapsuli ima samo 3 g i da bi imale pravi efekat trebalo bi popiti 10 kapsula dnevno a to ce ispasti 5 puta skuplje nego da ih kupujete za ishtanu.Spremanje:1)Stavi se odredjeni broj pecurki na foliju,a foliju na plotnu od sporeta i to se przi 10-ak min,ili u tiganju(ali su na foliji lepse),2)Mogu se i jesti kao salata,bez ikakvog kuvanja,pecenja,przenja...3)Kao dodatak svim jelima u kojima vi to zelite(gulasu,jajima,pici...),4)Za one koji ne vole pecurke ima takodje resenje,kupite susenu Shitaku i stavite 10 g Shitake u casu i pomesate sa 20 g meda i pojedete to kao neki slatkis,ne oseca se ukus pecurki koji ljudi ne vole a veoma je zdravo.Najidealniji unos bi bio kad bi svaki dan pojeli jednu porciju sa medom i jednu porciju sveze kao salatu.Mana joj je to sto je malo skuplja,kg sveze kosta 1000 din(u Bg-u),100 g susene kosta takodje 1000 din(jer da bi dobili 100 g susene treba da osusite 1 kg sveze).Inace najzdravija pecurka posle Tartufa,zato je i najskuplja posle Tartufa. :(  :) Pa ko ima mogucnosti neka proba,veoma je ukusna i zdrava. :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.089 sekundi sa 18 upita.