TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 01:50:51 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Devojka koja bi da se zategne ima par pitanja :)  (Pročitano 3552 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #7 poslato: Novembar 27, 2010, 04:16:33 posle podne »

Možda još malo o tome kako da se hraniš...
Saležm se da ne treba da drastično smanjuješ kalorije, ali recimo da bi bilo dobro da zi izvori ugljenih hidrata budu ovsene pahuljice (možeš ih jesti ujutru sa jogurtom), zatim integralni pirinač za ručak (u kombinaciiji sa puno povrća - znači i varivo i salata) i voće pre podne i eventualno posle treninga. Ne budi lenja da uzimaš što više povrća ono je zaista važno. TakoĂ°e uzimaj dosta nemasnog mesa i ribe i naravno nezaobilazni ella sir bez masti koji se može lepo kombinovati u salatama.
Uživaj i javi se sa rezultatima i dodatnim pitanjima :)
Sačuvana
vrishtuljko
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #6 poslato: Novembar 27, 2010, 02:11:52 pre podne »

Hvala vam puno na savetima, svi su mi maksimalno korisni i trudicu se da vas poslusam.  :) 
Pozdrav svima i jos jednom hvala
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #5 poslato: Novembar 26, 2010, 08:40:22 pre podne »

Dobila si opsiran odgovor od kolega, ja bih se samo na suplemente osvrnuo  jer su ostalo sve oni napisali t.j. dali ti odlicne savete za koje se i ja slaem da pocnes da se pridrzavas bez ikakve sumnje :)

Najosnovnije bi bilo, pogotovo sada pred zimu da kupis multivitaminski multimineralni komples, TakeOne (Natrol) je odlican npr, Omega 3 riblje uljes (isto natrol) koju su zdrave masti  i odlicno deluju na oci, kozi, srcu i td... Znaci to su dva proizvoda za opste zdravlje koje mozes bukvalno ceo zivot da pijes, a jeftini su i dugo ti mogu trajati.
Sto se sagorevaca tice najbolje je da krenes sa ishranom i treningom i ako ti je teze i vidis da ne ide bas, mozes uzeti sagorevac, npor Carni Tech (Universal) koji je tecni l-carnitine sa ekstraktima biljaka i ne spada u najace sagorevace ali uz dobar trening i ishranu delujes sasvim dobro. Tako da njega mozes u pocetku uzimati i kada se uhodas i krenes sa topljenjem :), posle ti nece ni trebati sagorevac.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #4 poslato: Novembar 26, 2010, 08:25:53 pre podne »

Ja samo da se dodam na Zoltanov post. Inače imam dosta iskustva u treningu sa devojkama koje imaju sličnu ptrebu kao i ti, jednu takvu devojku sada spremam i za takmičenja u body fitness-u. I ona je visoka, pa r cm niža od tebe, to je negde kao ti bila sa kilažom kada je pre nešto više od godinu dana došla sa idejom da malo trenira, da se "zategne" i da skine koju kilu, a danas je uveliko u pripremama za svoje drugo takmičenje.

Zašto ti sve ovo govorim. Zato što ja imam jednu filozofiju kada je trening u teretani u pitanju, a to je da žene i muškarci nemaju drugačije treninge, bar ne drastično drugačije. Fakat su mišići isti kod nas i dok postoje neke strukturalne razlike u graĂ°i i fizionomiji, i dalje se treninzi ne razlikuju. Devojke su nežnije, imaju drugačiju strukturu kukova i laktova, što je bitno kod nekih vežbi, ali to samo znači da će se neke vežbe razlikovati u samom treningu. Ova priča se nadovezuje na tvoje pitanje sa kojim kilažama da radiš. Dok se slažem sa Zoltanom da je rad sa trenerom presudan za tvoj (ili bilo čiji) uspeh, da ne provedeš godinu dana samo učeći šta da radiš i kako da radiš vežbe i treninge, ja sa druge strane mislim da devojke treba da rade sa većim opterećenjem.

Ovo ne znači da ćeš se oteliti na treningu (pardon my frensh ;)) ali svima na ovom svetu treba malo više fizičke snage i svi će imati koristi od malo više mišića. Tako da ako ćeš da radiš sa trenerom onda naĂ°i nekoga ko zna o čemu priča, a ko ćeš sama da tražiš svoj put onda knjigu u ruke i čitaj. Fakat je to realnost. Najveće gubljenje vremena za jednu devojku je kada doĂ°e u teretanu i radi samo na mašinama za aduktora i abduktore, znaš one mašine gde širiš i skupljaš noge. Ove sprave su verovatno dve najbeskorisnije ikad napravljene na svetu. Jedini razlog zašto ove mašine postoje je da privuku pažnju muških članova u teretani ;)

TakoĂ°e bih dodao što se ishrane tiče da nema komplikovanja i za početak uvek savetujem tri stvari:

01. Obavezan doručak,
02. Minimum 4 obroka dnevno
03. Minimum 2 litre vode dnevno (ovde se ne računa kafa, čaj, sokovi i tečna hrana)

Ovo se zove proces menjanja navika u životu i ako kreneš na svake dve nedelje da menjaš jednu naviku za par meseci ćeš skinuti nekoliko slojeva sala sa sebe, a da to nećeš ni primetiti. U suprotnom ćeš ponovo da doživiš isti slučaj kao i kod tvojih prethodnih dijeta, a to je nedostatak energije, usled usporenja metabolizma i na kraju jo-jo efekat koji ti vrati svu izgubljenu kilažu i verovatno koji kilogram više. postoji naziv za to i zove se superkompenzacija, a to je nak vrsta odbrambenog mehanizma u organizmu, ali da ne gnjavim više sa pričom ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #3 poslato: Novembar 26, 2010, 01:02:39 pre podne »

U ime PANSPORT tima zelim ti dobrodoslicu na nas forum.

Skidanje kilaze ili rad na definiciji je proces koji zahteva cvrstu volju i zelju.Ukoliko toga nema sve je dzaba i svaki pokusaj zavrsavace se neuspehom.Moras biti svesna cinjenice da ce biti teskih perioda kada ces mozda zeleti da odustanes ali ako izdrzis uveravam te da ce vremenom rezultati poceti da se vide i bices zadovoljna.

1. U pocetku ti savetujem da obavezno imas strucan nadzor trenera iz teretane ili nekog ko je duze u ovome sportu.Da ti pokaze pravilno izvodjenje vezbi i sve osnove vezane za teretanu kako bi ti bilo sto lakse.Tezine treba da su lagane i svako ponavljanje da izvodis maksimalno skoncentrisano i polako.
Sto se mrsavljenja tice nikako ti ne bih savetovao da ides u neku drugu krajnost i sada sebi odjednom uskratis sva zadovoljstva.Razlog je taj sto tesko da ces to izdrzati na duze staze,bices nervozna,napeta i sve ce to voditi ka tome da odustanes i vratis se na staro.Idi polako i postepeno.Gledaj da sto vise ubacujes zdrave i kvalitetne namirnice iz povrca,vlaknastih materija,kvalitetnih hidrata i proteina a ujedno izbacujes slatko,masno i kaloricno.Za pocetak pokusaj lose navije smanjiti a evo banalnog primera.Ukoliko si za jedan obrok jela dva parceta hleba smanji sada na jedno parce i tako ides postepeno.
Ono sto je jos jako bitno je da jedes cesto ali po malo.Tu mislim na kvalitetne obroke na svaka dva sata.
Sto se sagorevaca tice u PANSPORT ponudi imas sarolik izbor sagorevaca a ja ti savetujem da krenes od slabijih ka jacima.Za pocetak probaj L-carnitine ili fat burner.Ali znaj da jedini put ka uspehu je redovno vezbanje i ravilna ishrana dok su sagorevaci tu samo kao potpora.
Ukoliko te zanima jos nesto slobodno pitaj tu smo da pomognemo ;)
Sačuvana
Vule~
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 341


« Odgovor #2 poslato: Novembar 26, 2010, 01:00:43 pre podne »

Ja ti preporucujem da iscitas malo forum  pogotovo oko ishrane jer predpostavljam kakve su to dijete bile :)
a neko vec strucniji ce ti objasniti detaljnije...
Sačuvana
vrishtuljko
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #1 poslato: Novembar 26, 2010, 12:45:45 pre podne »

Prvo pozdrav svima,
Visoka sam 180cm, a teska 69kg, zelela bih da malo smrsam, ali prvenstveno da se zategnem, naglasavam zategnem jer sam i tako pomalo džin  :-\.
Pocela sam da idem na fitnes/teretanu svaki drugi dan.

E sada treba mi pomoc oko par pitanja:
Sa kojim tezinama da radim?
Koja bi ishrana bila ok za mrsavljenje a da se ne osecam iscrpljeno (posto se obicno tako osecam kad sam na dijeti)?
I da li mi predlazete neki dodatak (sagorevac masti ili nesto za sta znate da je efikasno a da ne steti)

Unapred hvala i nadam se da ovo nije previse pitanja  :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.108 sekundi sa 17 upita.