TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 10:40:00 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pravilna Ishrana ?  (Pročitano 6767 puta)
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #9 poslato: Novembar 29, 2010, 12:12:36 pre podne »

...
Cak sam i cuo da je moguce smrsati smanjenjem unesene hrane, a trenirati uz snagu kreatina.

Ne igraj se. Jesi čuo za pretreniranost? Ono što ljudi ne znaju to je da ona sleduje iz nedovoljno odmora i neadekvatne ISHRANE.
Možeš ti itekako da smršaš, ali je ideja ne prosto smanjiti već birati namirnice i tempirati ih zavisno od sastava. Uči malo, imaš forum, internet, polako samo i biće. ;)
Kreatin slobodno, ništa ti neće faliti.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #8 poslato: Novembar 28, 2010, 10:14:38 posle podne »

Imaš jako aktivan život i moraš dosta da jedeš da bi sve to izgurao.
Ishranu koju ti je Marko predložio je skroz ok.. količinu namirnica možeš povećavati ako ne budeš imao snage ili smanjivati ako ne vidiš da mršaviš.. mada uz toliko aktivnosti i tvoje godine (pretpostavljam oko 17-18) teško da imaš mnogo sala.
Trudi se da glad ne zasićuješ grickalicama, kiflama i slatkišima nego koštunjavim voćem - lešnik, badem, orah i voćem.
TakoĂ°e, slažem se sa Markom i po pitanju suplementacije - nemaš energije za treninge jer ne jedeš dobro. Znači dosta mesa i eto ti kvalitetna obnova mišića i više integralnih proizvoda i eto ti energije :)
Kreatinom sad nećeš puno postići dok god ne središ ishranu... nema prečice do sna ;)
Pomoći će ti i glutamin koji će ubrzati oporavak mišića od ovih intenzivnih aktivnosti. Ne zaboravi ni multivitamin, stiže zima, moraš da održavaš imunitet na visini.

Znači poruka je jasna - izbegavaj lošu hranu, navali na kvalitetnu klopu i ovih par osnovnih suplemenata.
Sačuvana
Morted
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 69


« Odgovor #7 poslato: Novembar 28, 2010, 08:02:59 posle podne »

Ok. Ovako:
Recicu ti dnevne aktivnosti, posto neznam tacnu potrosnju kalorija.

Ponedeljak: Cas fizickog vaspitanja, gde je obicno neki lagan sport. + Teretana. U teretani tada radim grudi i triceps, i to 5 vezbi po 4 serije sa 10 ponavljanja (bench, kosi bench, kontra-kosi bench, kosi bench jednorucnim tegovima, razvlacenje na ravnoj klupi)  za grudi i 4 vezbe po 4 serije 10 ponavljaja za triceps.

Utorak: Odbojkaski trening, traje 90min uglavnom kondicioni trening, dosta trcanja sa kratkim pauzama. Primarno vezbanje tu su noge, trbusnjaci i ruke. Radimo i dosta sklekova tokom treninga.

Sreda: Teretana. Ledja i trbusnjaci i noge. Za ledja 5 vezbi (lakt masina ispred i iza, veslanje, navlacenje jednorucnim tekom, hiper-extenzija). Za trbusnjake 3 vezbe ( Na kosoj klupi, na vratilu i na masini za dizanje nogu). I za noge 2 (presa i iskorak)

Cetvrtak: Cas fizickog u skoli + isti odbojkaski trening.

Petak: Teretana. Ramena i biceps. Za ramena 5 vezbi ( military press ispred i iza, jednorucnim iznad glave, letenje, frontalno spustanje tega) Biceps ( na klupi, stojeci, i 2 vezbe jednorucnim tegovima).

Subota: Odbojkaski trening slabijeg intenziteta, primarno loptom ( dosta skakanja i trcanja).

Nedelja: Odmor. Po nekad rekreativno americki fudbal.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Trenutna ishrana nije nikakav program. Ta 2 obroka sto imam kuci dnevno su uglavnom kuvana i domace spremljena hrana. Pasulj, Grasak, Boranija, Djuveci, razna jela sa krompirom, Kupus itd.

Sto se tice suplementacije, razmisljao sam o nekim preparatima za povecanje snage. Posto mi je potrebno vise snage za treninge odbojke. Konkretno sam razmisljao o Kre-alkalyn-u da probam kako bi uticao na sve ovo.
Cak sam i cuo da je moguce smrsati smanjenjem unesene hrane, a trenirati uz snagu kreatina.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #6 poslato: Novembar 28, 2010, 07:11:17 posle podne »

Ako zelis konkretan odgovor moras dati konkretne informacije o tvom trenutnom unosu kalorija i jos bitnija stvar koliko kalorija potrosis za svakodnevne aktivnosti racunajuci i treninge.
Ako unosis 3 do 4 obroka koji u sebi sadrze dovoljno proteina i hidrata neces imati problem sa treninzima.U tvom meniju imas prvi ozbiljan obrok za rucak.Moras jesti cim ustanes a ne tek nekoliko sati kasnije.
Za dorucak mozes 4 do 5 belanaca i jedno zumance kuvano,sa integralnim hlebom,malo nemasnog sira,salata,2 dl jogurta
Uzina nakon 2h banana,sledeci obrok nakon 2h 200 g belog mesa ili junetine na rostilju ili dinstano,1 pecen krompir ili kuvan pirinac ,salata 3dl vode ili limunada bez ecera,nakon ovoga 2h uzina 1 jabuka i opet 2h nakon toga obrok kao predhodni....uvece mozes jesti ribu ili belo meso i salatu....Uz ovakav rezim bi trebao da imas dovoljno snage za treninge i da pratis kako ti organizam reaguje sto se tice masti u organizmu.
Na ovo dodaj suplementaciju whey,bcaa,glutamin,multivitamin i nekii sagorevac.Ovo je opet sve uopsteno,za detaljni dnevni meni moras dati detaljne informacije.
Sačuvana
Morted
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 69


« Odgovor #5 poslato: Novembar 28, 2010, 06:24:42 posle podne »

Razmisljao sam da potrazim savet od lekara i nutricionista o ishrani i suplementaciji, ali problem je sto u okolini nemam kvalitetno misljenje. Lekar mi kaze samo povecaj fizicku aktivnost i smanji ishranu.... To i moja baba zna... nije to poenta, a o suplementima je odgovor " MA to ti uopste ne treba!"...

Zato sam resio ovde da potrazim savet, i ukoliko je moguce dobijem od stucnih osoba korisne savete i mozda kompletan program ishrane?
Unapred hvala.
Sačuvana
Morted
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 69


« Odgovor #4 poslato: Novembar 28, 2010, 04:54:07 posle podne »

Da mozda tu brzu hranu zamenim nekim posnim ili dijetalnim keksom? Ili nekim vocnim jogurtom ili sokom?

Ali opet glavna stvar je u tome sto mi je potrebna neka "sportska" dijeta. Znaci neka dijeta kojim bih mogao da izguram svoje treninge. Ranije sam pokusavao sa nekim tezim dijetama, ali mi se desavalo da nemam snage da izguram ceo trening sa tegovima.

Mislim da bi mi najvise pomogao kompletan program ishrane.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #3 poslato: Novembar 28, 2010, 04:43:14 posle podne »

Kao sto si sam rekao,ishrana ti je losa i onda to izmeni,bar da imas tri kvalitetna obroka..pokusaj da nosis hranu sa sobom,sendvice sa crnim hlebom,tunjevina,belo meso,za uzinu neku jabuku,bananu..od suplemenata whey protein,glutamin ,bcaa.
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #2 poslato: Novembar 28, 2010, 04:35:39 posle podne »

Moj ti je predlog da kad si vec primoran na tu brzu hranu da onda ona bude kvalitetnija(ako je to uopste moguce).Mislim na to da jedes pilece belo i ako imaju cevape ali od ovcetine(mada je to pitanje da li je i kad kazu ovcetina stvarno samo ona i koliko je ima u toj nekoj porciji,pored svega sto stavljaju ne bi li zaradili vise...).Meni su ovde na forumu rekli da uzmem Whey,pa da tako regulisem unos proteina za dorucak,pa popijem Whey uz ovsene ili Musli,kad mi je to dorucak,a danima kad odmaram to uradim i za dorucak i za veceru.Ubaci voce u ishranu,kao i bademe,lesnik,orah,suseno voce(kajsije,sljive...) a ono sto su me savetovali je da uzmem i obogatim ishranu je Ella sir ili mladi sir,oni imaju vise proteina od ostalih sireva a manje mlecne masti.Bilo bi dobro da cim ustanes doruckujes a ne tek u pola 10,jeste da svi volimo da spavamo ali bilo bi dobro da ustanes malo ranije pa doruckujes i tako izbegnes brzu hranu.Pozz
Sačuvana
Morted
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 69


« Odgovor #1 poslato: Novembar 28, 2010, 04:13:36 posle podne »

Pozdrav!

Citam vas forum vec nekoliko dana, i skupljam svete i pokusavam da ih ukombinujem u neki "svoj program" kako i sta mogu da ispunim, mada da priznam, ne ide mi bas lako. Tako da sam resio da se obratim vama za pomoc.

Znam da je ishrana 70% lepog igleda, i da je najveca zabluda "Ja vezbam, onda mogu jesti sta hocu", zato sam se i obratio u ovom delu foruma.

Trenutno imam oko 90kg. visine 180cm.

Ne vezbam za takmicenja, primarno mi je lep i pristojan izgled i zdravlje.
Vezbao sam i ranije u teretani, ali ozbiljnije ( sa redovnim treninzima) sam poceo Jula ove godine od kada sam skinuo oko 6kg, a i usput nabacio nesto misica. Zelja mi je da skinem jos neki 5-8kg na racun sala. Citao sam o raznim dijetama i treninzima, ali ne mogu zbog obaveza da ih ispunim. Od Jula, kada sam poceo da vezbam, ishranu nisam menjao drasticno. Smanjio sam kolicinu unesene hrane, i izbacio obroke kasno uvece.

Dakle, moj dan trenutno izgleda ovako:

Ustajem u 7i20 svako jutro (radnim danima), dorucak mi je u pola 10 i to je uglavnom neka brza hrana koju je moguce kupiti na odmoru u skoli.
Rucam oko 2 kada stignem kuci, zatim jedem jos nesto oko 6-7 uvece.

Treniram odbojku, treninzi su mi utorkom, cetvrtkom i subotom po 90min, a danima izmedju idem u teretanu gde mi trening traje oko 90min, dok nedeljom odmaram.

Razmisljao sam i o nekim dodacima ishrani, koristio sam sagorevace masti letos, sad trenutno ne koristim nista.

Kako i sta bih po vasem misljenju trebalo da ispravim? Cuo sam za dijete sa Whey i neke sa Kreatinom? Mozda nesto od toga?
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.1 sekundi sa 18 upita.