TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395142 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 04:22:18 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Odnos proteina i uh.  (Pročitano 3803 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #12 poslato: Decembar 07, 2010, 09:59:42 posle podne »

Pa upravo o tome zelim ljudima da stavim do znanja da ne budu robovi ishrani i da sve moze ako se pametno planira i izbalansira.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #11 poslato: Decembar 07, 2010, 05:03:44 posle podne »

Bravo Marko. Odlično objašnjeno i prava istina.
Da malo opustimo ljude koji nisu profi BB kao ti.
Samo bih dodala da je za ovakav način ishrane potrebna snaga i volja da hrana bude funkcionalna. I naravno potrebno je i iskustvo.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #10 poslato: Decembar 06, 2010, 02:52:12 posle podne »

Sve je usko povezano sa ishranom,treningom,suplementacijom tako da svako mora naci brojku u odredjenom periodu koja mu odgovara.Ja se drzim brojke vezano za proteine i onda u zavisnosti od forme dizem ili spustam hidrate.
Van sezone svesno unosim i hidrate koji nisu kvalitetni ali uz intezivan trenig odrzavam formu a kasnije kada ubacim kvalitetne hidrate podizem nivo proteina i dizem formu na visi nivo.
Bitno je da postoje oscilacije u kolicini i u vrsti hidrata,tokom godine potrebno je unositi i proste hidrate ali paziti kako se to odrazava na formu,a formu cete odrzati pojacanom potrosnjom kalorija na treningu.Postepenim izbacivanjem losih hidrata veoa lako gubicete masti uz pojacan unos proteina.Ovde se dosta pise o unosu ovsenih,pirinca,krompira i slazem se sa tim,ali ne moze se cele godine jesti tako,metabolizam se brzo privikne na to.
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #9 poslato: Decembar 06, 2010, 02:21:57 posle podne »

kaliper
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #8 poslato: Decembar 06, 2010, 02:06:06 posle podne »

Kako meriš procenat masti?

PS možda je malo offtopic pitanje, ali može biti zanimljivo momcima koji sami odreĂ°uju količinu UH
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #7 poslato: Decembar 06, 2010, 12:52:56 posle podne »

ne postoje brojke, svako je razliciti svakome razlicito treba, ne postoji formula odnosno postoje razne formule otprilike koliko misljenja toliko formula, najbolje je unosis odredjenu kolicinu pa vidis da li se gojis ili ... pa na osnovu toga da odredis. ja npr odredjujem u odnosu na procenat masti da li treba da smanjim ili da povecam
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #6 poslato: Decembar 06, 2010, 12:46:53 posle podne »

Koliko ti Zoki unosis proteina po obroku kad si na masi i kad si na defki?

Nikada nisam gledao brojke niti se drzao standarda kao na primer sto neki idu po kilazi 3-4gr uh i 2-3gr proteina u zavisnosti koji je period.Ja kao sto sam vec napomenuo idem iskljucivo po osecaju kako mi telo reaguje.
Ali ako gledamo obrok onda bi to sada izgledalo ovako: oko 200gr konjetine (nekad govedina ili junetina) vlaknaste materije 100gr,pirinac do 100gr.Mada i ovo sve varira.
Sačuvana
senkovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1082


Klub sportova snage "Senkovic"

« Odgovor #5 poslato: Decembar 06, 2010, 08:57:39 pre podne »

Koliko ti Zoki unosis proteina po obroku kad si na masi i kad si na defki?
Sačuvana
Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san!!
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #4 poslato: Decembar 05, 2010, 09:28:59 posle podne »

Teško ćeš dobiti odgovor na pitanje ako ne daš malo više detalja - koji su ti ciljevi, kakvi su ti treninzi, u kakvoj si formi..
Ovde ima dosta iskusnih momaka koji ti mogu preneti svoja iskustva, ali kao što reče Zoltan moraš sam da probaš ako su ti ciljevi visoki i ako si ozbiljan u ovom sportu...
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #3 poslato: Decembar 05, 2010, 05:18:20 posle podne »

Zavisi od previse stvari da bi postojao jednoznacan odgovor
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #2 poslato: Decembar 05, 2010, 05:17:01 posle podne »

Mnogo smo pricali o tome ranij.Moje je misljenje da svako mora da proba i vidi kako mu organizam reaguje prvenstveno na unos uh jer vrsenje balansa istih u znacajnom segmentu doprinece povecanje ili smanjenje mase,snage itd...opet jako je i bitno koji je period u pitanju.nece biti isti odnos kada radite masu ili defku.
Ja na primer kada radim definiciju (ne samo takmicarsku vec smanjujem pocenat masti) onda postepeno smanjujem uh a povecavam proteine iz ishrane kao i suplementacije.Pravim neki piramidalni sistem i idem postepeno sto savetujem svakome.Kada sam na masi radim isto postepeno ali sada povecavam polako uh a proteine drzim na nekom srednjem nivou koji meni odgovara.
Sačuvana
bato
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 130


« Odgovor #1 poslato: Decembar 05, 2010, 04:45:58 posle podne »

Ne znam postoji li ova tema,ako ima neka moderator premjesti,posto nisam je nasao,odnosi se na odnos proteina i UH...koliko je potrebno unositi Uh (g) dnevno u odnosu na proteine.....
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.093 sekundi sa 19 upita.