TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395298 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 02, 2024, 02:55:25 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Defka Gluteusa  (Pročitano 8751 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #33 poslato: Decembar 20, 2010, 12:09:20 posle podne »

ja sam prethodna 2 meseca radila jedan program u kojem sam noge radila na svakom treningu (program je voĂ°en od strane jednog jako dobrog instruktora, takmičara kojem ne bih navodila ime na forumu)  i išao je sa ciljem da "uništimo" noge gde sam na svakom treningu imala aerobni deo od 45 minuta i onda radila noge - veći broj ponavljanja (15ak) i sve po redu - prednja loža, zadnja loža, unutrašnja, spoljašnja, nekad presa nekad iskorak u hodu - uvek sam varijacije pravila...

rezultati su fantastični - obimi su znatno spali na kritičnom delu - noge  i naravno smanjila sam procenat telesnih masti (radila sam i sve druge miš partije naravno) jer sam bila na visoko proteinskoj dijeti...
skinula sam samo oko 5 kg što na vagi nije puno ali ne marim za vagu...

ali što se tiče nogu zaista mnogo lepši oblik, snaga je ostala ista, i naravno sada već radim po drugom programu...


naravno dok sam ovako radila, imala sam padove snage i energije - što je normalno kad nema puno hidrata.

I da, celulit 0...  nema, nestao... ništa  :)
Koliko puta nedeljno si imala treninge, da li svaki dan ili sa dan pauze ... i kada si radila ostale misicne grupe?
Meni treba jedan ozbiljniji program sa akcentom na nogama i gluteusu, a ovaj tvoj program mi se cini kao to sto mi treba  ;)

Radila sam 5, nekada i 6 puta nedeljno.   Na početku 45 min laganog kardia, zatim noge, ali sve bez pauze, brzo i efikasno :)   zatim jednu mišićnu grupu - leĂ°a, grudi, ramena, ruke, nešto od toga svaki dan.   (program je bio raĂ°en za mene od strane jednog trenera, lično nemam problem sa gornjim delom tela pa sam zato radila ovako ostale miš. grupe)  akcenat je bio na nogama - da se "unište" bukvalno... I stanjila sam ih, zaista.  Ali i dalje imam odličnu snagu u nogama.
Trening mi je trajao oko sat ipo... ponekad sat i 45 min.  Jeste da sam svaki put radila noge ali sam varirala vežbe, nikada isto.

Inače nikad ranije nisam radila aerobni na početku treninga pa posle noge, tačnije odvajala sam uvek noge i kardio, a sada je ovo bilo nešto totalno suprotno i šokirajuće i za mene i za moje telo :)
Sačuvana
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #32 poslato: Decembar 18, 2010, 03:22:47 posle podne »

ja sam prethodna 2 meseca radila jedan program u kojem sam noge radila na svakom treningu (program je voĂ°en od strane jednog jako dobrog instruktora, takmičara kojem ne bih navodila ime na forumu)  i išao je sa ciljem da "uništimo" noge gde sam na svakom treningu imala aerobni deo od 45 minuta i onda radila noge - veći broj ponavljanja (15ak) i sve po redu - prednja loža, zadnja loža, unutrašnja, spoljašnja, nekad presa nekad iskorak u hodu - uvek sam varijacije pravila...

rezultati su fantastični - obimi su znatno spali na kritičnom delu - noge  i naravno smanjila sam procenat telesnih masti (radila sam i sve druge miš partije naravno) jer sam bila na visoko proteinskoj dijeti...
skinula sam samo oko 5 kg što na vagi nije puno ali ne marim za vagu...

ali što se tiče nogu zaista mnogo lepši oblik, snaga je ostala ista, i naravno sada već radim po drugom programu...


naravno dok sam ovako radila, imala sam padove snage i energije - što je normalno kad nema puno hidrata.

I da, celulit 0...  nema, nestao... ništa  :)
Koliko puta nedeljno si imala treninge, da li svaki dan ili sa dan pauze ... i kada si radila ostale misicne grupe?
Meni treba jedan ozbiljniji program sa akcentom na nogama i gluteusu, a ovaj tvoj program mi se cini kao to sto mi treba  ;)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #31 poslato: Decembar 16, 2010, 08:57:58 posle podne »

odizanje kukova - ležeći položaj, noge savijene u kolenima (ispod stopala može da se postavi i steper) i podižu se kukovi u vis sa zadrškom u gornjem položaju... napredniji mogu staviti i teg na stomak... :)
i još ako se fokusirate da se podižete na pete - više ćete aktivirati gluteuse


Može i naprednija varijanta sa jednom nogo na kolenu tako da je oduzanje samo uz pomoć noge koja je na tlu... šta kažete?
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #30 poslato: Decembar 16, 2010, 01:36:34 posle podne »

Uh da, to sam zaboravio, svakako :)

Takodje i na lopti za pilates moze stim da se tako moze ukljuciti i zadnja loza
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #29 poslato: Decembar 15, 2010, 08:31:18 posle podne »

Odlicna vezba,ja je radim u poslednjim nedeljama pre takmicenja.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #28 poslato: Decembar 15, 2010, 07:15:58 posle podne »

odizanje kukova - ležeći položaj, noge savijene u kolenima (ispod stopala može da se postavi i steper) i podižu se kukovi u vis sa zadrškom u gornjem položaju... napredniji mogu staviti i teg na stomak... :)
i još ako se fokusirate da se podižete na pete - više ćete aktivirati gluteuse
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #27 poslato: Decembar 14, 2010, 10:04:18 posle podne »

Heh, nisam znao stvarno, onda je 50 kg sve ukupno.
Mislim da znam zasto sam mislio da je 15, jer kada sam dosao u teretanu mislio sam, ne znam zasto da je 25 pa mi je onda neko rekao da je 20 pa sam onda gledao na te sipke da su "lagane" pa mi sad doslo da su 15 :)...
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #26 poslato: Decembar 14, 2010, 09:19:34 posle podne »

Inače šipka je 20kg, ni sam ne znaš koliko si jak ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #25 poslato: Decembar 14, 2010, 06:35:55 posle podne »

vežba - iskorak na jednoj nozi,  stojeći položaj, jedna noga je oslonjena nazad vrhovima prstiju na klupu, druga je napred i njome se spuštamo dok butina ne bude paralelna sa podom, ili čak i malo niže, naravno koleno da ne prelazi nožne prste - i tegovi u rukama... leĂ°a prava... i mala zadrška u donjem položaju... vežba UBIJA noge, a pogotovo gluteuse ;)

Probala još onomad - odlična vežba!
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #24 poslato: Decembar 14, 2010, 05:31:58 posle podne »

Hodajuci iskorak se radi sa manjom tezinom.Ja konkretno radim sa bucicama od po 12kg uz potpun fokus na pokret.

Aha, kontam. (Alene isto, komentar primljen :))

Ja radim sa 30 kg na sipci (ona je 15 valjda?), to jeste dosta za kompletnu kontrolu pokreta, sto jeste jeste...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #23 poslato: Decembar 14, 2010, 04:34:35 posle podne »

vežba - iskorak na jednoj nozi,  stojeći položaj, jedna noga je oslonjena nazad vrhovima prstiju na klupu, druga je napred i njome se spuštamo dok butina ne bude paralelna sa podom, ili čak i malo niže, naravno koleno da ne prelazi nožne prste - i tegovi u rukama... leĂ°a prava... i mala zadrška u donjem položaju... vežba UBIJA noge, a pogotovo gluteuse ;)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #22 poslato: Decembar 13, 2010, 09:48:19 posle podne »

po meni nekada zna da bude i neprijatan osecaj ako se suvise spusti ili nagne gluteus prilikom iskoraka, barem meni koji radim sa tegovima na ramenima, tako da ja savetujem veci zadrzaj jer ce se tako vise pogoditi, nego rizikovati sa velikim "lukovima" jer mislim da lako moze grc da uhvati ili da se istegne nesto, jer u tom ekstremnom slucaju velikog iskoraka nekako mi nije najprirodnije za misic, tako da se sa sekund - dva izdrzaja postize isti efekat. barem ja tako osecam, ispravite me ako gresim.

Pa da ali baš to ti radiš sa šipkom na ramenima i to je dosta nezgodan položaj za teret, možda je efikasnije za kondicionisanje celog tela, jer uključuje stabilizaciju trupa, ali za same gluteuse i nije toliko potrebno, pogotovo ako kao što Markan kaže imaš dovoljan fokusa na pokret, da leĂ°a budu pravo i da se sam pokret izvodi pravilno. Kao što je to već mnoštvo puta rečeno, treba vežbati pokret, a ne mišić, jer samim time i mišići koji moraju da se aktiviraju i budu odraĂ°eni.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #21 poslato: Decembar 13, 2010, 09:39:12 posle podne »

po meni nekada zna da bude i neprijatan osecaj ako se suvise spusti ili nagne gluteus prilikom iskoraka, barem meni koji radim sa tegovima na ramenima, tako da ja savetujem veci zadrzaj jer ce se tako vise pogoditi, nego rizikovati sa velikim "lukovima" jer mislim da lako moze grc da uhvati ili da se istegne nesto, jer u tom ekstremnom slucaju velikog iskoraka nekako mi nije najprirodnije za misic, tako da se sa sekund - dva izdrzaja postize isti efekat. barem ja tako osecam, ispravite me ako gresim.

Kapiram da se radi postepeno.. sećam se kad mi nekad ništa nije bilo teško što je trebalo da se nogama uradi.. sad su stavri drugačije.. postepeno napred :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #20 poslato: Decembar 13, 2010, 05:15:07 posle podne »

ja sam prethodna 2 meseca radila jedan program u kojem sam noge radila na svakom treningu (program je voĂ°en od strane jednog jako dobrog instruktora, takmičara kojem ne bih navodila ime na forumu)  i išao je sa ciljem da "uništimo" noge gde sam na svakom treningu imala aerobni deo od 45 minuta i onda radila noge - veći broj ponavljanja (15ak) i sve po redu - prednja loža, zadnja loža, unutrašnja, spoljašnja, nekad presa nekad iskorak u hodu - uvek sam varijacije pravila...

rezultati su fantastični - obimi su znatno spali na kritičnom delu - noge  i naravno smanjila sam procenat telesnih masti (radila sam i sve druge miš partije naravno) jer sam bila na visoko proteinskoj dijeti...
skinula sam samo oko 5 kg što na vagi nije puno ali ne marim za vagu...

ali što se tiče nogu zaista mnogo lepši oblik, snaga je ostala ista, i naravno sada već radim po drugom programu...


naravno dok sam ovako radila, imala sam padove snage i energije - što je normalno kad nema puno hidrata.

I da, celulit 0...  nema, nestao... ništa  :)
« Poslednja izmena: Decembar 13, 2010, 05:17:38 posle podne od strane MightyMO » Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #19 poslato: Decembar 13, 2010, 02:08:15 posle podne »

Hodajuci iskorak se radi sa manjom tezinom.Ja konkretno radim sa bucicama od po 12kg uz potpun fokus na pokret.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.119 sekundi sa 18 upita.