TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 08:08:10 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Otvaranje teretane...  (Pročitano 9721 puta)
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #10 poslato: Januar 10, 2011, 09:50:41 posle podne »

Jbga, žao mi je što diram duhove, ali, zar ne daju ovi pajseri sa szs kredite na 8 god bez žiranata do 30k? Ne znam u koju se kategoriju objekataslešdelatnosti ubraja? To nije ugostiteljstvo a ni proizvodnja hrane za koje ne daju sredstva, ili imaju opet i tu neku foru?  Što se tiče uslova i objekata, uzimam svoj primer, unutrašnjost, ima veoma mlogo mesta koji npr. Kao kod nas  ima sve, teretanu, saune, tereni, hala, zenba, svlacionice, kupatila, sve u fulu na jednom mestu, doduše u očajnom stanju, ali, na moju veliku žalos, sve je to ofarbano stranačkim bojama. Razgovarao sam sa jednim likom kod nas, inače hewy roid user :D, koji je pa bio zainteresovan za tak nešto, i opet prc, nije bio, da se tako izrazim odgovarajuće boje, nisu hteli da prihvate renoviranje i osvežavanje u vrednosti od oko 50k. Samo iz hira su čoveku tražili oko 2k za mesec dana, zakupa teretane, sauna, svlacionica, kabina za masaĂ°, i tuševa, i onda se ljudi pitaju zašto im se deca razbijaju od gudrovine!  Teretana bedak prazna, nema instruktor, nema ljudi, beš ga. . .sve neki, žao mi je što mora das tako izrazim, fudbalerčići, al to sve dečurlija koja se sprducka po sat vremena i u k.
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
tarantula
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 111


« Odgovor #9 poslato: Decembar 15, 2010, 06:15:01 posle podne »

isplatilo  bi ti se da peres pare tu  ;D ;D ;D ;D
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #8 poslato: Decembar 15, 2010, 01:10:10 pre podne »

Veoma je bitna lokacija za buduci fitness centar, kvadratura, broj clanova, zakup prostora, komunalije...

+ концепт теретане (фенсерај, ХЦ, за рекреативце,...)! Најбитнији фактор ти је простор, тачније да ли идеш са закупом или куповином... За добар простор од 250 квадрата на одличној локацији у БГ-у, потребно је најмање 3000 евроспких новчаница, али су цене претежно између 4 и 5000. За куповину формула је лака - 250 х 2.000 (најмање).
« Poslednja izmena: Decembar 15, 2010, 01:15:17 pre podne od strane DHEA » Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
BLEK STENA
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 344


European,Balkan,National champion - classic BB

« Odgovor #7 poslato: Decembar 14, 2010, 11:45:28 posle podne »

Veoma je bitna lokacija za buduci fitness centar, kvadratura, broj clanova, zakup prostora, komunalije...

Nije bas to tako jednostavno, mora dobra racunica da se napravi pre nego se upusti u tu avanturu. Bavim se ovim poslom vec 20 godina i ovo je stvarno dobronamerni savet. Ogromna su ulaganja a kada se svi troskovi odbiju ne ostaje tu puno para. Ako se omasi imalo u procenama bice i ziranti u problemima.
Naravno, kroz sve ovo prolazio i sam svih ovih godina dok nisam konacno slozio sve kako treba i sada odlicno funkcionise.

Navedeni proizvodjaci sprava su OK... i puno srece u buducem radu....
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #6 poslato: Decembar 14, 2010, 09:23:32 posle podne »

Isplativo je kao i svaki drugi posao koji ćeš da radiš, ali kao i svaki drugi posao ako hoćeš da se sam radi neće da se isplati, ali ovo je previše kompleksna tema da bi dalje išli u raspravu o tome.

Što se sprava tiče najelegantnija opcija je da pazariš nove sprave od Fitness-a iz Bačke Palanke ili Elita iz Bečeja ili opet neke druge firme koja radi sprave, a ovo za solidnu teretanu znači oko 15.000 evra, bez prostora, bez drugih stvari koje bi mogao da ubacuješ u prostor. Neka cifra koju sam ja računao za trenutak kada budem otvorio svoj fitness centar je izmeĂ°u 25 i 30k evra, za početak.

Imaš i opciju da otkupiš polovne sprave, ali to je uvek mačka u džaku jer ko zna koliko su rabljene i koliko moraš da ih servisiraš.

Koliko se sećam u Koloseumu gde smo ti i ja radili su bile te sprave iz Bačke Palanke, jel?    I bile su skroz super... !!!

Jeste, odlične su sprave, stara Panatina linija još sa početka 90tih i bez sumnje Fitness radi jedne od kvalitetnijih sprava, ali su hard core za bildere, ne za fensi teretane. Hoću reći needostaje im onaj high glos finish koji se forsisra u fenseraju - ako je to cilj na kraju krajeva.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Decembar 14, 2010, 04:48:04 posle podne »

Isplativo je kao i svaki drugi posao koji ćeš da radiš, ali kao i svaki drugi posao ako hoćeš da se sam radi neće da se isplati, ali ovo je previše kompleksna tema da bi dalje išli u raspravu o tome.

Što se sprava tiče najelegantnija opcija je da pazariš nove sprave od Fitness-a iz Bačke Palanke ili Elita iz Bečeja ili opet neke druge firme koja radi sprave, a ovo za solidnu teretanu znači oko 15.000 evra, bez prostora, bez drugih stvari koje bi mogao da ubacuješ u prostor. Neka cifra koju sam ja računao za trenutak kada budem otvorio svoj fitness centar je izmeĂ°u 25 i 30k evra, za početak.

Imaš i opciju da otkupiš polovne sprave, ali to je uvek mačka u džaku jer ko zna koliko su rabljene i koliko moraš da ih servisiraš.

Koliko se sećam u Koloseumu gde smo ti i ja radili su bile te sprave iz Bačke Palanke, jel?    I bile su skroz super... !!!
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #4 poslato: Decembar 14, 2010, 08:11:34 pre podne »

Moguće je da sve poslove odraĂ°uješ sam, čak šta više ako si u stanju to da uradiš onda ti se šanse za uspeh povećavaju za dobar procenat. Što se tiče cena ja sam ih dobio kada sam ih zamolio na mail i kad sam razgovarao sa njima na telefon, tako da znaš šta ti je činiti.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
pedjaki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #3 poslato: Decembar 13, 2010, 10:41:58 posle podne »

Pa kompleksna je tema ako cemo polemisati u detaljima.. Mene u sustini interesuju cene, posto nisam jos detaljno usao u celu pricu. Fitness iz BP sam primetio i njihove sprave mi se svidjaju, ali na netu nisam uspeo da nadjem cene tih sprava. Sto se tice isplativosti, tu sam prvenstveno mislio na troskove koja ta teretana nosi sa sobom. Pogotovo sto bih placao zakup prostora + kredit, koji je neminovan, zato sto u steku nemam 20-30 hiljada... Uopste nisu male pare za ulaganje u pitanju i treba dobra racunica kako bi se videlo da li kraj meseca docekujes u plusu. Naravno da bih se skroz posvetio poslu i radio u tertani, ali nemoguce je da sve poslove sam odradjujes, tako da je potrebno jos ljudi.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #2 poslato: Decembar 13, 2010, 10:01:30 posle podne »

Isplativo je kao i svaki drugi posao koji ćeš da radiš, ali kao i svaki drugi posao ako hoćeš da se sam radi neće da se isplati, ali ovo je previše kompleksna tema da bi dalje išli u raspravu o tome.

Što se sprava tiče najelegantnija opcija je da pazariš nove sprave od Fitness-a iz Bačke Palanke ili Elita iz Bečeja ili opet neke druge firme koja radi sprave, a ovo za solidnu teretanu znači oko 15.000 evra, bez prostora, bez drugih stvari koje bi mogao da ubacuješ u prostor. Neka cifra koju sam ja računao za trenutak kada budem otvorio svoj fitness centar je izmeĂ°u 25 i 30k evra, za početak.

Imaš i opciju da otkupiš polovne sprave, ali to je uvek mačka u džaku jer ko zna koliko su rabljene i koliko moraš da ih servisiraš.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
pedjaki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #1 poslato: Decembar 13, 2010, 03:41:22 posle podne »

Pozdrav ljudi,
mislim da bih ovde mogao cuti misljenja i necija iskustva oko otvaranje teretane ili ajde mozda nekog manjeg fitness centra.

Kao sto sam rekao, planiram otvaranje teretane, a najvise me interesuje isplativost. Nisam siguran da li sama teretana moze da bude isplativa, pa bih voleo da korisnicima pruzim ful uslugu. Znaci da postoji i sala gde bi se odvijali aerobic, pilates, yoga i tako te stvari. Da postoji mali kafic gde bi mogli da sednu, odmore, popricaju, popiju kafu, sok, ubaciti recimo neki frizider sa napitcima tipa Getorade i tim vitaminskim mixevima... Zatim, bila bi tu sauna i masaze, recimo. Na kraju u sastavu bi bila i neka maloprodaja opreme za teretanu i fitness.

Ono sto me najvise interesuje su iskustva oko cene opremanje teretane? Koje sprave su najboljeg odnosa cena-kvalitet? Da li prepustiti nekoj firmi za izradu sprava da opremi teretanu ili je to skuplja opcija?

Svaki savet, misljenje, preporuka bi dobro dosla.

Hvala u napred!
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.093 sekundi sa 17 upita.