TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 10:11:29 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Miki Mihajlovic)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: powerlifting ishrana i suplementacija !  (Pročitano 4094 puta)
Ervin Katona
POČASNI ČLAN
Član početnik
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 106

« Odgovor #10 poslato: Decembar 16, 2010, 07:42:43 posle podne »

Ako ne uneses dovoljno uh onda normalno da pada snaga.Ako preteras dobijes snagu a i stomak.
Ali pametno ako radis mozes i da dobijes snagu i misica a da ni gram sala ne dobijes plus.

Ja prosle godine u aprilu sam imao 160kg i sa ishranom sam skinuo na 147 kg,tako da mi snaga ostao
ista a u strongmanu sam bio bolji jer sam bio brzi i izdrzjivi.
Sačuvana
zoris
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #9 poslato: Decembar 16, 2010, 04:58:23 posle podne »

Npr ja sam dodao za 2 meseca 4,5 kg..To su bile pripreme za gala kup,koji je bio pre neki dan..Ishrana mi je bila,dnevno 400 gr pirinca,proteine nisam ni racunao,ali sam jeo dosta mesa,krompir i + ono najglavnije babina kuhinja...osetio sam snagu i bas bas,4 kg nije malo,od dodataka samo monohidrat i to je to :)...jeste da mi se zamasnio stomak,i sve ostalo ali snaga je u velikom plusu !
Sačuvana
Powerlifting-92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 134


« Odgovor #8 poslato: Decembar 16, 2010, 04:36:01 posle podne »

To se i meni desavalo kad sam pocinjao powerlifting i takmicio se u kategoriji do 110kg da kad sam skidao kilograme gubio sam snagu,ali posle sam shvatio da ako jedem kvalitetne uh onda mogu i kilazu da spustim i da sto manje snage gubim(ili nista).Zato i ja bih ti preporucio da jedes kvalitetne uh(kao sto je i Ervin napisao:pirinac,krompir)i onda nece biti problema. ;)

Ok , tako sam i poceo da radim od uh pirinac i krompir i dobro je ...
A mozes samo da mi kazes kad si poceo da treniras ? i koliko si imao total u 18/19 godine ako si trenirao tad ..
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 27374


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #7 poslato: Decembar 16, 2010, 04:32:17 posle podne »

To se i meni desavalo kad sam pocinjao powerlifting i takmicio se u kategoriji do 110kg da kad sam skidao kilograme gubio sam snagu,ali posle sam shvatio da ako jedem kvalitetne uh onda mogu i kilazu da spustim i da sto manje snage gubim(ili nista).Zato i ja bih ti preporucio da jedes kvalitetne uh(kao sto je i Ervin napisao:pirinac,krompir)i onda nece biti problema. ;)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #6 poslato: Decembar 16, 2010, 01:26:58 posle podne »

u svakom sportu izvori uh daju snagu a kada se pretezno baziras na proteinima onda se dobija lepsi izraz misica ali snaga s egubi.Tako je to u BB i fitnesu stim sto nama tu nije toliko bitna snaga a tebi jeste.Iz tog razloga ti moras unositi uh u vecim kolicinama.
Evo ti moj primer...ja na pripremama za armwrestling idem u kategoriju do 110kg i onda je ishrana mnogo bogatija kvalitetnim uh jer dobijam tako na snazi.Necu sigurno biti jak od oslica i pilecih prsa.Ali kada spustam kilazu za fitnes i kada mi treba definisan izgled onda je to druga prica.
Sačuvana
Kitanovic
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 179


« Odgovor #5 poslato: Decembar 16, 2010, 09:50:28 pre podne »

cepaj onda uh ujutru i pre treninga a u toku dana i uvece proteine...mislio sam kroz ishranu da ne shvatis pogresno
Sačuvana
Powerlifting-92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 134


« Odgovor #4 poslato: Decembar 16, 2010, 09:40:48 pre podne »

Da ali npr. Ja isto sam pocetnik u poverliftingu imam 18 godina poceo sam prosle godine , imao sam oko 100 kg sad imam 110 i naravno kad sredim ishranu manje uh , bez masti onda nemam snagu i ne napredujem na tezinama mnogo ,samo izdefinisem malo misice , a problem mi je kad jedem i uh dosta da bi imao snage onda napredujem na tezinama ali isto povecam i moju tezinu a ja nebi hteo da povecavam moju tezinu vise i neznam sta je najbolje , to mi je bas problem , sta vi mislite o tome ??
Sačuvana
siki j
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102

« Odgovor #3 poslato: Decembar 16, 2010, 01:42:48 pre podne »

Ervin ti je sve kratko i sazeto reko u par recenica.
Poslusaj to sto je napisao i nista ti vise i ne treba.
Licno nisam nikada pazio sta jedem jer imam brz metabolizam i nisam sklon gojenju tako da mogu da jedem sve koliko hocu i kada hocu a i nikada nisam imao problema sa ogranicenjima oko kategorija.
Ako uspes da unes ovo sto ti je napisano bice ti i vise nego dovoljno!

Sačuvana
Ervin Katona
POČASNI ČLAN
Član početnik
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 106

« Odgovor #2 poslato: Decembar 15, 2010, 02:57:06 posle podne »

Ja mislim da ako si pocetnik u powerliftingu onda nemoj da gledas kategorije u kilazu nego samo fokusiraj na snagu.
To znaci da nemoj da pazis na ishranu.Malo samo pazi sa slatkom i masnom i pokusaj sve vise belancevinu da uneses.
Puno jaja,mlecne proizvode,riba i meso. Meso pilece ili govede.Pre treninga i ujutro ugjane hidrate.To moze pirinac,
testa,krompit.Pokusaj bar 4-5 puta da uneses belancevinu,ako nemozes onda pij Whey protein umesto obroka.
Sa dobrim treningom ce i snaga i telesna tezina da raste.
Sačuvana
zoris
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: Decembar 14, 2010, 08:39:51 posle podne »

Evo Miki ovde :) .... Samo da pitam vasa iskustva u vezi ishrane..koje namirnice najvise pomazu..najbolji izvori masti,kalorija,UH i ajde proteina :) :)Tabela ishrane itd ! :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.061 sekundi sa 18 upita.