TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395146 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 12:23:02 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: BILIRUBIN  (Pročitano 41981 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #26 poslato: April 06, 2008, 12:08:50 posle podne »

ako živiš u inostranostvu onda će prašak Cholestiramin da ti pomogne... u srbiji a i šire postoje kreme sa anestetitkom (Anestezin krema kod nas) koje takoĂ°e umanje svrab..
postoje i lekovi tipa Ursofalk i Ursosana mogu da umanje holestazu...
postoje i još neke ospcije ali svakako treba da konsultuješ svog lekara pre nego što počneš sa nekim lekova
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #25 poslato: April 05, 2008, 09:33:22 pre podne »

Videcemo da li ce moci Daniela da ti pomogne savetom.
Nju moras sacekati.
Sačuvana
vojislav
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #24 poslato: April 05, 2008, 08:16:06 pre podne »

Nisam siguran da idem pravim putem jer sam prvi put u forumu ali... Imam dijagnozu Cirrhosis hepatis HbSAg+(poz) i u okviru toga nivo bilirubina C-288;D-168;I-121 sto mi ne otezava subjektivno stanje ali je u poslednjih dva meseca izaziva jak svrab u slabinskom predelu i bedrima. Da li je to uzrocno vezano i da li postoji nacin da se svrab otkloni ili pa ublazi. Inace sam na prioritetnoj listi za transplantaciju jetre. Bicu zahvalan svakome ko mi odgovori.
Sačuvana
charli
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #23 poslato: Decembar 15, 2007, 08:53:50 pre podne »

Da doĂ°ete kod mene u ordinaciju onda bi verovatno proverila druge razloge hiperbilirubinemije..
ako je sve drugo ok onda bi rekla da je to zbog povećane fizičke aktivnosti..
zato tako sa rezervom objašnjavam ove povišene bilirubine..

a drugi uzroci povišenog bilirubina mogu biti hemoliza, hepatitis, holestaza...
možda sam preterano operezna ali verujem da bi i vi voleli da vaš doktor bude pre oprezan nego opušten
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #22 poslato: Decembar 14, 2007, 12:03:16 pre podne »

Toooo... Samo čekam još da neko dovoljno kvalifikovan potvrdi tu priču, pa da nastavim sa lenčarenjem!  ;D :D
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
jojevta
Gost
« Odgovor #21 poslato: Decembar 13, 2007, 04:50:20 posle podne »

Koliko je ovo tacno sto cu sada reci ne znam,reci su samo ono sto sam cuo:i postoji neko istrazivanje na koje je vrseno na vojnicima,tacnije meren im je bilirubin,i svima je bio povecan,nekom vise nekom manje,i dosli su do zakljucka da od marsiranja i prevelike fizicke aktivnosti krvna zrnca udaraju o zid krvanih sudova,i na taj nacin dolazi do njihovog raspadanja i povecnja bilirubina.
E sad koliko je ovo tacno ne znam,ali u svakom slucaju doslo se do zakljucka da povecana fizicka aktivnost je usko povezana sa povisenim bilirubinom u krvi.
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #20 poslato: Decembar 13, 2007, 02:13:27 posle podne »

Evo pre neki dan vadio krv i ukupni bilirubin 37! Pokušam ti ja po 300-ti put da saznam zbog čega je, već godinama, to tako, kad naiĂ°oh na zanimljiv odgovor - ranije si bio aktivan sportista, a nakon prestanka bilirubin skače. Nisi jedini primer. Mislim, sve je to super, ali ZAŠTO je meni povećan bilirubin!?!
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #19 poslato: Decembar 13, 2007, 09:18:58 pre podne »

BCAA i glutamin i whey protein su najbolje što iko može da uradi za svoju jetru...
 ako je jetra jako oštećena (hronični hepatitis i ciroza) onda treba uzimati BCAA
Sačuvana
jojevta
Gost
« Odgovor #18 poslato: Decembar 12, 2007, 07:13:01 posle podne »

@quaresma

Pre otprilike 3 god. odem ja da iskontrolisem krv i dobijem rezultate kad ono povisen bilirubin... doktorka nezna o cemu se radi pa me pita da li uzimam nesto od hemije... ja joj kazme samo protein i glutamin... ona mi ponovo zakaze kontrolu ali mesec dana kasnije i to da prestanem da uzimam proteine i glutamin... Sta mislis sta je bilo???? Meni bilirubin skoci jos vise i to skoro duplo... E vidis, tek onda nije znala sta da radi... Tako da nije neka korist od obicnih doktora, samo sportski ako i oni znaju.....

P.S. Daniela tvoj odgovor mi dosta znaci... POZZZZZZZZ



E ovo je zanimljivo,imao sam slican slucaj,pre godinu dana.Radio ja veliku listu,izmeri sve parametre,sve ok,ali bilirubin povecan kao i transaminaze.Doktor me pita da li uzimam nesto,ja poceo da mu nabrajam....on stao i gleda me ,aha da batalis ti te steroide malo,pa dodji opet da izmerimo.Ja poceo da se smejem ,mislim zeza se,ne on misli ozbiljno,rekoh pa to nisu steroidi,to suplementi,proteini,aminokiseline (BCAA),glutamin,i rekoh normalno da mi bude povisen bilirubin kao i trnsaminaze....A on covek zapeo ma ostavi se toga,sjebaces zdravlje,i ja rekoh dobro doco sta da radim kako da sredim jetru,a on meni ,,pa uzmi surutku ona ti je najbolja,,.Tako da mozete zakljuciti sami stucnos pojedinih doktora.
Ali na stranu to,kasnije sam se raspitivo kod malo strucnijih ljudi,i dosao do nekih saznanja,da to nije uopste toliko strasno,pogotovo kod sportista da bude povisen bilirubin,bas zbog povecane fizicke aktivnosti...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #17 poslato: Decembar 03, 2007, 04:37:22 posle podne »

Kada ideš da daješ krv vidi se jedino koliko imaš hemoglobina u krvi pto praktično nema veze za suplementacijom koju ti spominješ...

@razoredge
Whey protein i glutamin jako prijaju jetri, i možda ti je zato bio viši bolirubin kad si prestao da uzimaš
Sačuvana
razoredge
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 73

« Odgovor #16 poslato: Decembar 02, 2007, 09:42:22 posle podne »

@quaresma

Pre otprilike 3 god. odem ja da iskontrolisem krv i dobijem rezultate kad ono povisen bilirubin... doktorka nezna o cemu se radi pa me pita da li uzimam nesto od hemije... ja joj kazme samo protein i glutamin... ona mi ponovo zakaze kontrolu ali mesec dana kasnije i to da prestanem da uzimam proteine i glutamin... Sta mislis sta je bilo???? Meni bilirubin skoci jos vise i to skoro duplo... E vidis, tek onda nije znala sta da radi... Tako da nije neka korist od obicnih doktora, samo sportski ako i oni znaju.....

P.S. Daniela tvoj odgovor mi dosta znaci... POZZZZZZZZ

Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #15 poslato: Decembar 02, 2007, 09:30:15 posle podne »

Možeš uzeti Shock Therapy iako imaš Gilbera..

Ako redovno uzimaš suplemente bolje nemoj biti davalac krvi.. suplementi mogu da menjaju sadržaj krvi i iako se sve to obradi pre davanja krvi, bolje ne... To je moje lično mišljenje iako teorietski ne bi trebalo da bude nikakvih problema...
pa sticem utisak da kad bi otiso da dam krv onoj doktorici bi prvo pozlilo kad bi videla rez, a onda bi se zena verovatno posteno izderala... ne znam sto to kontam al eto...
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #14 poslato: Decembar 02, 2007, 08:42:54 posle podne »

Možeš uzeti Shock Therapy iako imaš Gilbera..

Ako redovno uzimaš suplemente bolje nemoj biti davalac krvi.. suplementi mogu da menjaju sadržaj krvi i iako se sve to obradi pre davanja krvi, bolje ne... To je moje lično mišljenje iako teorietski ne bi trebalo da bude nikakvih problema...
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #13 poslato: Decembar 02, 2007, 02:07:02 posle podne »

e kad smo vec kod krvne slike... jos u skoli sam postao dobrovoljni davalac krvi (ko da krv ne mora taj dan u skolu - eto spojilo se lepo i korisno) ali sad ne idem, ne znam sta ce mi reci tipa imas poviseno ovo ili ono zbog kreatina, shock therapy-a... pa ne znam da li da odem i obavim to?
I da li je uopste dobro malo regenerisati krv na taj nacin ili treba da cuvam tu krv bogatu dragocenim sastojcima iz suplemenata...?
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
WaterpoloMan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 108

Go Hard Or Go Home

« Odgovor #12 poslato: Decembar 02, 2007, 12:04:47 posle podne »

A da li ja smem , posto su neki ovde vec upoznati sa mojom situacijom bilirubina , mislim i ja imam jat Gilbertov sindrom , da li bih smeo
na turniru da pre utakmice da popijem ShockTherapy pa mi da me digne malo , turnir mi obicno traje 2 i po dana ?
Sačuvana
:)
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.112 sekundi sa 17 upita.