TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395700 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: dejanpetrovic99

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 23, 2024, 08:38:02 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako skinuti salo oko stomaka?  (Pročitano 23005 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #12 poslato: Januar 27, 2011, 04:01:36 posle podne »

Prilična je nauka ta ishrana jel da?

Da, gotovo da nam trebaju neke specijalne osobe koje bi se bavile samo time...ne znam možda da ih zovemo ishranolozi ili tkao nešto, el ima neko bolji naziv :) (sarkazam je u pitanju naravnoLOL :)

Junkbustersi ;)

Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #11 poslato: Januar 26, 2011, 07:45:30 pre podne »

Prilična je nauka ta ishrana jel da?

Da, gotovo da nam trebaju neke specijalne osobe koje bi se bavile samo time...ne znam možda da ih zovemo ishranolozi ili tkao nešto, el ima neko bolji naziv :) (sarkazam je u pitanju naravnoLOL :)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #10 poslato: Januar 25, 2011, 10:29:51 posle podne »

Prilična je nauka ta ishrana jel da?
Praktično rekla bih da unosiš UH ujutru i posle treninga a inače ih izbegavaš i da vidiš kako ide to salo pa da smanjuješ količinu unetih UH prema tome
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #9 poslato: Januar 25, 2011, 10:12:59 posle podne »

Slažem se sa Queresmom. Problem je što ljudi traže brza rešenja za problem, a onda se u pitanje dovodi skidanje sala i zadržavanje mišića, ali kada se samo primeni zdrava ishrana sa odgovarajućim odnosom hranjivih materija onda se telo samo izreguliše na svoju pravilnu težinu, a samim time i procenat telesne masti.

Isto tako kada neko hoće da siĂ°e jako nisko sa procentom telesne masti onda dolazi u pitanje ozbiljna manipulacija sa UH, nešto što Marko sigurno može da posvedoči iz svog iskustva. MeĂ°utim za bilo koga ko hoće u dobru formu i da ima zdravo telo, zdrava ishrana je 365/24/7...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #8 poslato: Januar 25, 2011, 09:44:26 posle podne »

jel postoji mogucnost da sagorim salo, ali bez konzumiranja suplemenata a da uz to radim na misicnoj masi???
Ja sam ,,koristio,, tzv,,Atkinsovu dijetu,, i izbegavao sam sve sto sadrzi ugljene hidrate. Dijeta je stvarno odlicna ali me je ,,osusila,,!!!nisam bio u mogucnosti da vezbam i mnogo sam splasnuo ako  mogu tako da se izrazim. Pa ako postoji neka solucija...zamo;io bih vas da mi pomognete... ;)
Za Atkinsonovu dijetu treba dosta iskustva da se ne bi desilo to sto se tebi desilo.Bolja opcija je variranje ugljenih hidrata,uz povecan unos proteina.
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #7 poslato: Januar 25, 2011, 09:39:44 posle podne »

Po meni je kombinacija svakako najbolja moguca stvar, jer kao sto ste oboje napomenuli teretana bi trebala da znaci vise misicne mase sto znaci brzi metabolizam. Jos vremenom kada se smanje masti zbog samog treninga resena prica.
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #6 poslato: Januar 25, 2011, 07:09:55 posle podne »

Ne treba da unosis manje UH ili nekih drugih nutrijenata. Treba da zadrzis njihov pravilan medjusobni odnos, a da smanjish ukupnu kolicinu hrane. UH su definitivno potrebni u najvecoj kolicini ljudskom organizmu, u odnosu na druge nutrijente. Ne postoji dobra dijeta, postoji samo zdrava ishrana.

Alen je lepo rekao par cinjenica, ne posoji parcijalno mrsavljenje, dalje spadas u androidni odnosno jabucasti ili muski tip nagomilavanja potkoznog masnog tkiva. Genetika je odredila raspodelu masti u tvom organizmu, na tebi je da radis na skidanju masti na nivou citavog organizma.
Alen je rekao da je trening snage dobar jer povecava misicnu masu. Misicna masa sagoreva kalorije, sto znaci da se trosis vise cak i u miru sto je odlicno. Trening snage, zajedno sa aerobnim treningom je put do uspesnog smanjenja adipoznog masnog tkiva. Samo budi uporan.
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
R.S.Badza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


« Odgovor #5 poslato: Januar 25, 2011, 06:47:55 posle podne »

jel postoji mogucnost da sagorim salo, ali bez konzumiranja suplemenata a da uz to radim na misicnoj masi???
Ja sam ,,koristio,, tzv,,Atkinsovu dijetu,, i izbegavao sam sve sto sadrzi ugljene hidrate. Dijeta je stvarno odlicna ali me je ,,osusila,,!!!nisam bio u mogucnosti da vezbam i mnogo sam splasnuo ako  mogu tako da se izrazim. Pa ako postoji neka solucija...zamo;io bih vas da mi pomognete... ;)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12794


Never give up!

« Odgovor #4 poslato: Januar 10, 2011, 10:54:49 posle podne »

Dijeta koja podrazumeva kvalitetnu ishranu,suplementacija kao potpora,pravilan trening sa odmorom i to sve na duze staze su jedini put do uspeha.Nema nista za nedelju dana vec je za to potrebno vreme.Ali ako budes uporan rezultati ce sigurno doci i skinuces i to salo koje ti trenutno predstavlja problem.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #3 poslato: Januar 10, 2011, 09:56:42 posle podne »

@Andrej, ti i 90% muške populacije iamte isti problem :)
Ishrana je kao što reče Alen prvi korak, onda trening i naravno kvalitetna suplementacije.
Nema prečice, nemoj ni pokušavati
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #2 poslato: Januar 10, 2011, 08:55:12 pre podne »

Nikako, salo se skida ravnomerno sa celog tela, tako da ne postoji šansa da skineš salo samo sa stomaka.

Pogotovo što si muško, a kod muškaraca se salo sa stomaka poslednje gubi.

Nego da odgovorim na tvoje pitanje. Kao i svi pre tebe, moraš da središ svoju ishranu. To je glavni faktor u bilo kakvoj regulaciji težine i fizičkog izgleda. Posmatraj to na ovaj način, ugojio si se zato što si se pogrešno hranio.

Ukoliko hoćeš da ubrzaš čitav proces onda možeš krenuti sa vežbanjem. Trening sa tegovima je najbolja varijanta, pogotovo kad se pravilno trenira. Ovakvi treninzi će ti povećati mišićnu masu, što znači da ćeš ubrzati svoj metabolizam i samim time sagorevati više sala sa sebe. Naravno postoje i druge fizičke aktivnosti koje ti mogu pomoći u procesu sagorevanja sala, ali malo koja može da se poredi sa treningom u teretani.

Sam trening bez regulacije ishrane će da odradi jedan deo priče, ali to je manji deo. Tako da na prvom mestu ti doĂ°e ishrana, pa tek onda treninzi. Ukoliko ovo uspeš da shvatiš kao pravilo nećeš imati nikakvih problema sa skidanjem sala.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
andrej
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

Caos

Turnkey Websites
« Odgovor #1 poslato: Januar 09, 2011, 10:07:49 posle podne »

Ja imam problem: Kako skinuti salo oko stomaka?
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.086 sekundi sa 18 upita.