TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395292 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 01, 2024, 07:23:42 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Lopatice  (Pročitano 5194 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #12 poslato: Januar 14, 2011, 11:00:15 posle podne »

- scapular push uphttp://www.youtube.com/watch?v=n6_VU9fH9GA (može malo sporije u početku)
- chest punch, nisam našao video, princip je isti kao kod prethodne, ležiš na ledjima, podižeš loptu ili bučice (ledja i glava se ne podižu sa podloge). položaj kao na sl.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #11 poslato: Januar 13, 2011, 08:13:53 posle podne »

Izmedju ostalog, da! Svaka vezba pogadja najvise neki misic, a pri tom aktivira i jos nekoliko misica. Vecina vezbi za ledja angazuje stabilizatore lopatice. Vezbe koje sam ti naveo su specificne bas za stabilizatore lopatice...
linkovi uskoro  ::)
Sačuvana
Vule~
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 341


« Odgovor #10 poslato: Januar 13, 2011, 04:46:18 posle podne »

E super hvala ti... Radicu vezbe naravno.
I jos nesto samo jel se ti misici jacaju  klasicnim vezbama iz teretane za ledja?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #9 poslato: Januar 13, 2011, 12:58:53 posle podne »

Okačiću linkove , malo kasnije. Bez brige, sa vezbama ćeš popraviti stvar. Ako do sada nisi imao probleme, verovatno se neće ni pojaviti...
Dobro bi bilo da radiš vežbe da stabilizuješ lopaticu, kako se ne bi javili problemi sa ramenom. Lopatica nosi zglob ramena, pa problem lopatice može se preneti na pokrete ramena...
Sačuvana
Vule~
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 341


« Odgovor #8 poslato: Januar 13, 2011, 03:19:06 pre podne »

Uh pa bice ali bi bilo dobro ako ima na youtubu  snimak  pa da mi okacis jer ne razumem bas najbolje ove prve 2 vezbe.
A inache ako to ne bi radio i ostalo mi kako jeste  dal bi bilo nekih posledica bolova itd?
Jer ja sam to pitao cisto zato sto nekako ruzno na oko izgleda, a  sad sam se malo i uplasio :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #7 poslato: Januar 13, 2011, 01:55:41 pre podne »

Vežbe za jačanje stabilizatora lopatice:

- za m.serratus anterior
1) scapular push-up (sklekovi) - npr. u položaju za sklek,  oslonac na laktovima i nožnim prstima, podlaktice na podlozi. Pri izvodjenju vežbe vodimo računa da telo držimo u liniji, bez propadanja karlice. spuštamo grudni koš na niže, održavajući ramena u početnom položaju, približavamo lopatice. Pri podizanju vraćamo se u početni položaj.
2) chest punch - ležeći na ledjima, kolena savijena, ruke potpuno opružene u laktovima, u nivou ramena pod pravim uglom na podlogu. U rukama držimo medicinku (ili bučice). Podižemo ruke naviše, ne podižući glavu i ledja od podloge. Zatim spuštamo ruke u početni položaj.

- za m.trapezius i rhomboideus
1) Upright barbell row, vežbe veslanja, npr. veslanje dvoručnim tegom
2) scapular depresion exercise http://www.ifbb.com/newsletter/detail.php?id=1998&date=2008-04-08&language=english&prov=arch

nadam se da ce biti od pomoci  :)
Sačuvana
Vule~
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 341


« Odgovor #6 poslato: Januar 12, 2011, 06:31:07 posle podne »

Ok hvala.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #5 poslato: Januar 12, 2011, 05:56:50 posle podne »

Sobzirom da lopatica nije čvrsto fiksirana za trup, izuzetno su važni mišići stabilizatori lopatice:
-m. serratus anterior (fiksira lopaticu prema napred i u polje)
- m. trapezius, m. rhomboideus (fiksiraju lopaticu prema pozadi i srednjoj liniji tela)
Najverovatnije su problemi o kojima pričamo posledica slabosti ovih mišića. Korektivne vežbe za jačanje mišića stabilizatora lopatice trebalo bi da poprave stvar  :)
U narednom postu napisacu nekoliko vezbi za stabilizatora lopatice....
Sačuvana
Vule~
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 341


« Odgovor #4 poslato: Januar 12, 2011, 02:37:52 pre podne »

Pozdrav.
Nemam problema ni sa dizanjem ruku iznad glave ni sa bolovima.
I to ne iskoci mi uvek  kad ispruzim ruku napred nego  tako po nekad i  tacnot tako izgleda lopatica nalik krilu.
Eh sad nzm od kad mi je to  tacnije  video sam od kako sam kreno u tertanu jer se  mnogo ogledam u ogledalu pa sam primetio znachi bar godinu dana mada mislim da je meni to od uvek.
Sačuvana
n3mke
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #3 poslato: Januar 12, 2011, 01:53:10 pre podne »

Imam isti problem.. Medjutim ne iskoci kada ispruzim ruku niti kada se odgurnem o zid, nego npr. kada stavim ruke iza ledja paralelno sa podom.
Koliko dugo nisam siguran, primetio sam recimo pre oko godinu - godinu ipo dana. Ruke ne mogu da podignem skroz iznad glave, npr. imam problema kad radim bucicom triceps iza glave..
Takodje me zanima da li postoje vezbe za ispravljanje.
pozdrav i hvala
« Poslednja izmena: Januar 12, 2011, 03:40:36 pre podne od strane n3mke » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #2 poslato: Januar 12, 2011, 01:44:10 pre podne »

Pozdrav Vule,
to što opisuješ liči na stanje koje se naziva scapula winging (što bi značilo otprilike lopatica nalik krilu). Uzrok je slabost mišića m. serratus anterior, koji se pripaja jednim krajem na lopatici, a drugim na bočnoj strani rebara. Test kojim se potvrdjuje slabost mišića: guranje opruženim rukama na zid, dolazi do izbočenja lopatice.
Slabost mišića najčešće je posledica oslabljene funkcije nerva koji ga inerviše. Nerv može biti oštećen prethodnom povredom, virusom, operacijom, čak i neprimetno svakodnevnim aktivnostima...
Leči se fizikalnim postupcima rehabilitacije. Važno je: koliko dugo to imaš? da li imaš bolove? da li imaš problem pri podizanju ruke iznad glave?
Sačuvana
Vule~
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 341


« Odgovor #1 poslato: Januar 11, 2011, 10:15:43 posle podne »

Kada ispruzim ruku  napred  jako mi  iskoche lopatice.
Jel se to moze ispraviti  i kako?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.107 sekundi sa 18 upita.