TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 11:49:44 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kratko i jasno pitanje u vezi povecanja telesne mase..  (Pročitano 6688 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #16 poslato: Januar 20, 2011, 09:03:49 posle podne »

Kao što Alen reče bez stimulacije ništa...
Ne možeš prevariti mišiće da treba da budu nabildovani kad od njih ne tražiš da budu snažniji i veći - nema načina! Od hemije ne rastu mišići...
Ukratko: nisam sigruna da ti je plan dobar
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #15 poslato: Januar 20, 2011, 12:32:21 posle podne »

To ti je već problem i ako ne možeš da radiš sa kilažama i da imaš dobru progresiju onda nema ništa od treninga sa tegovima. Jednostavno stimulacija od treninga sa tegovima neće biti dovolj na da izazove mišićni rast, na to zaboravi.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
choks
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #14 poslato: Januar 20, 2011, 11:06:01 pre podne »

Pazi, ja ne bi smeo nista sem 20kg da podignem (figurativno)... ali kapiram da ce mi sa suplementima trebati manje napora... a sem toga, mislim da ce i taj napor samim tim krace trajati, za zeljeni efekat..

Tanka mreznjaca, nemam problema sa pritiskom u oku, samo ne trebam da idem do krajnjij granice - tj. kad pocnes da crvenis i treses se....
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #13 poslato: Januar 20, 2011, 10:42:04 pre podne »

Ne moraš da se prenaprežeš, samo treba dobro osmisliti trening da možeš trenirati. Lično, kao trener, se ne bi ususdio predlagati treninge, a da pre toga nemam od tvog lekara smernice kako i šta tačno utiče na nerve u tom oku i recimo koja je gornja granica pritiska koji može da se stvori. Pošto ako ti je oko osetljivo na povećanje pritiska u organizmu onda treba samim time i birati treninge.

Suplementacija je u redu, može i treba da se koristi, ali opet treba biti dovoljno oprezan ukoliko se mogu stvoriti komplikacije.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
choks
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #12 poslato: Januar 20, 2011, 09:19:16 pre podne »

Dobro, znam ja da bez treninga nista, ali evo sad vise nije kratko ispalo pitanje.... stos je u tome nazalost sto sam imao operaciju na oku pre 2 godine, a inace mi je relativno zabranjeno naprezanje zbog problema s vidom... e sad kako bez muke nema nauke, mora da se pribavi hemija... kako ne bi morao da se iznaprezem ko kobila.... :)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #11 poslato: Januar 19, 2011, 10:41:30 posle podne »

I trening! Nista ne poboljsava apetit kao trening. Jeste da se izgubi stotinjak Kcal ali se lako nadoknadi i visestruko vise ako je valjan trening i otvori se apetit, a ne vidim zasto ne bi.

Tačno zato se ljudi goje kad krenu u teretanu iako im je cilj da smršaju... samo treninraju i nastave da jedu kao ranije a uglavnom i više nego ranije i eto dodatnih kg
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Na mreži Na mreži

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #10 poslato: Januar 18, 2011, 10:23:18 posle podne »

Pozdrav, u ime Pansport tima zelim ti dobrodoslicu na nas forum.

Sto se tice suplementacije za povecanje telesne i misicne mase su svakako Geineri.U pansport ponudi imas podosta geinera a ja bih izdvojio dva koja sam ranije uzimao i bila su veoma dobra.Dymatize mega geiner i Scitec volumass 35.Uz prilagodjenu ishranu gde ces voditi racuna o povecanom unosu kvalitetnih uh i proteina bice mase sigurno.Kreatin je ok i to mozes uzeti i ukombinovati sa geinerima.


Jel to ovo: http://www.pansport.rs/shop.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=185&category_id=22

i ovo :http://www.pansport.rs/shop.html?page=shop.browse&category_id=22&manufacturer_id=31

Jeste na to sam mislio.
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #9 poslato: Januar 18, 2011, 04:19:05 posle podne »

I trening! Nista ne poboljsava apetit kao trening. Jeste da se izgubi stotinjak Kcal ali se lako nadoknadi i visestruko vise ako je valjan trening i otvori se apetit, a ne vidim zasto ne bi.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #8 poslato: Januar 18, 2011, 03:42:11 posle podne »

Dobra je i ideja i da jedeš bademe lešnike orahe i to sa medom.
Onda sendvič sa kikiriki puterom i marmeladom.
Bonžite i tako te stvarčice.
Suvo voće, pistaće, kikiriki.
Stalno treba da imaš u džepu nešto za grickanje.

Ne sme da proĂ°e dva-tri sata a da ništa nisi jeo...

Apetit će ti povećati neki multivitaminski preparat (Take One), a i sam B kompleks bi trebao da posluži.
Sačuvana
choks
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #7 poslato: Januar 18, 2011, 03:37:11 posle podne »

pazi, ja sam ranije umeo i skoro 10 za mesec i kusur dana da nabacim, a posle tih mesec dana ide sporije... naravno.
Generalno, nije meni do nekog napucavanja preterano, vec da ne kupujem odecu novu ;) :D
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #6 poslato: Januar 18, 2011, 03:00:08 posle podne »

5 kg za mesec dana može biti realno ako dodaš dosta kalorija u sebe. povrh nekih 150gr proteina koje bi trebao da unosiš dnevno (minimum) bi trebao da dodaš još jedno 2500kcal da bi dobijao kilažu, a ako hoćeš baš ovoliko kila onda bi ja išao sa još 3000+kcala dnevno.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
choks
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #5 poslato: Januar 18, 2011, 02:35:36 posle podne »

Nisam ja ni mislio odjednom... ali za mesec dana, razumno je bar 5 kila da nabacim..
Ranije sam imao 85kg skoro (175cm) a sada imam jedva 70... jos malo pa ce poceti kosava.. brinem se :D :o
« Poslednja izmena: Januar 18, 2011, 02:38:47 posle podne od strane choks » Sačuvana
choks
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #4 poslato: Januar 18, 2011, 02:33:52 posle podne »

Pozdrav, u ime Pansport tima zelim ti dobrodoslicu na nas forum.

Sto se tice suplementacije za povecanje telesne i misicne mase su svakako Geineri.U pansport ponudi imas podosta geinera a ja bih izdvojio dva koja sam ranije uzimao i bila su veoma dobra.Dymatize mega geiner i Scitec volumass 35.Uz prilagodjenu ishranu gde ces voditi racuna o povecanom unosu kvalitetnih uh i proteina bice mase sigurno.Kreatin je ok i to mozes uzeti i ukombinovati sa geinerima.


Jel to ovo: http://www.pansport.rs/shop.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=185&category_id=22

i ovo :http://www.pansport.rs/shop.html?page=shop.browse&category_id=22&manufacturer_id=31
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #3 poslato: Januar 18, 2011, 01:43:06 posle podne »

Pozdrav choks,

Znaš i sam kad je u pitanju povećanje telesne mase da je ishrana prva, jedi dosta mesa i dobijaćeš dosta i kila i to mišića pogotovo ako budeš radio sa velikim težinama u teretani.

Koliko brzo ćeš povećati telesnu masu zavisi od toga koliko ćeš da jedeš ili da obuhvatimo sve zajedno - koliko kalorija ćeš da uneseš.

Nikad nisma bio pristalica namernog dobijanja sala, ali za najbrže povećanje telesne mase (bez obziranja na to koliko sala ćeš da dobiješ) najbolje je da piješ što više mleka, naravno govorim o punomasnom i još bolje mleko koje se muze od domaćih životinja koje idu na ispašu redovno. Neki ljudi ne podnose mleko, tako da to možda nije opcija.

Tako da možeš da biraš neki od gejnera koji imaju dosta kalorija u sebi, kao recimo http://www.pansport.rs/shop.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=185&category_id=22

Inače ima dosta hrane koja je kalorična, pogotovo masne hrane. Uvek možeš da dodaješ maslinovo ili laneno ulje u hranu koju uzimaš da dodaš kalorije, ali opet ti kažeš da imaš problem sa apetitom.

Apetit se povećava postepeno, bar ja mislim da je to najbolja opcija. Postepenim povećanjem unosa hrane tokom vremenskog perioda će ti dati takav rezultat, mislim da ti ni jedan preparat neće dati momentalno povećanje apetita, jer fakat to tako ne radi u telu.

TakoĂ°e treba voditi računa o zdravlju, jer naglo povećanje kilaže može da izazove i probleme sa zdravljem, tako da jedan problem možeš lako zameniti sa drugim.

Moj savet je naravno, da postepeno povećavaš unos proteina i masti (zdravih masti) pa onda da ubaciš whey, kreatin i BCAA u suplementaciju i tako teraš par meseci i rezultata mora da bude - neminovno je. Sve ostalo ćeš izgubiti baš kako je i došlo.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Na mreži Na mreži

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #2 poslato: Januar 18, 2011, 01:34:48 posle podne »

Pozdrav, u ime Pansport tima zelim ti dobrodoslicu na nas forum.

Sto se tice suplementacije za povecanje telesne i misicne mase su svakako Geineri.U pansport ponudi imas podosta geinera a ja bih izdvojio dva koja sam ranije uzimao i bila su veoma dobra.Dymatize mega geiner i Scitec volumass 35.Uz prilagodjenu ishranu gde ces voditi racuna o povecanom unosu kvalitetnih uh i proteina bice mase sigurno.Kreatin je ok i to mozes uzeti i ukombinovati sa geinerima.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.102 sekundi sa 17 upita.