TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 10:25:55 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: ne bih da budem zamorce  (Pročitano 2770 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #7 poslato: Januar 24, 2011, 01:12:13 posle podne »

hvala na odgovorima ,poceo sam da iscitavam forum i konacno shvatam neke stvari ,ali i na forumu i po teretanama po kojima sam isao nmailazim na problem o informisanju ,evo pitanja sta bi po vama bio idealan plan treninga za pocetnike ,procitao sam i cuo razne stvari ,npr da treba da se trenira 3x nedeljno odnosno da se radi 1 dan trening ,jedan pauza ,pa sam opet procitao da treba da se trenira 3 danauzastopno pa da se pravi pauza dva dana ,pa sam naisao na podelu treniranja grupa misica
jedan trening se rade ruke (biceps triceps ) pa drugi trening grudi ledja treci trening ramena noge.
ali onda sam dobio drugacije savete ,da je najbolje da se u jednom treningu rade srodni misici ondosno ledja biceps ,grudi triceps i treci trening ramena noge .
pa sam procitao da se trbusnjaci rade posle svakog treninga ,a onda sam procitao da i njima reba odmor i da se i oni rade jednom nedeljnokao i ostali misici.
Takodje sam ostao zbunjen kada je u pitanju trajanje treninga ,vidim da se ljudi drze treninga od 45 minuta jer je u tom periodu lucenje adrenalina povecano a posle dolazi do zamora misica usleda nagomilavanja mlecne kiseline i onda trening ima slabiji efekat ,ili cak kontra efekat .Ali nakav trening od 45 minuta je tesko izvodljiv ,znaci uzeo sam stopericu ,dosao u teretanu kada je bila najmanja guzva i merio ,ciamao sam se i na kraju mi je ipak trebalo 55 minuta i to bez zagrevanja i istezanja. Pa opet nailazima na zabludu u vezi sa brojem vezbi po grupi misica i brojem serija svake vezbe. Jedni pisu 3 vezbe po tri serije po grupi misica onda odem u teretanu i vidim profesora fizickog kako radi po cetri vezbe i sve me to zbunjije ,zanimam me sta je najbolje od svega a to ne mogu da procitam na forumu jer ima milion ljudi i toliko cudi i svako brani svoj stav.
P.S. Alene procitao sam tvoj vodic za pocetnike i zaista sam naucio nesto novo ,ranije nisam obracao paznju na disanje ,jutros sam probao sa pravilnimdisanjem da odradim neke vezbe i ima pozitivnih rezultata ,hvlala na savetima

Dobrodošao na forume o bodybuilding-u ;)

Zbunjen si zato što imaš brdo neke mase koja kao deli savete, a ni sami ne treniraju kako treba niti znaju kako da treniraju.

Svi početnici koji treniraju pod mojim voĂ°stvom rade prva tri meseca klasičan 5x5 trening i to tri puta nedeljno.

Prvi dan se radi:

Čučanj 5 serija po 5 ponavljanja
Bench press, 5 serije po 5 ponavljanja
Mrtvo dizanje, 5 serija po 5 ponavljanja

Drugi dan se radi:

Čučanj 5 serija po 5 ponavljanja
Vratilo 5 serija po 5 ponavljanja
Push press 5 serija po 5 ponavljanja

Radi se 3 treninga nedeljno i izmeĂ°u svakog treninga je minimum jedan dan treninga. Svaki trening se radi sa sve većim težinama, sve ostalo ostaje isto.

Ovo je moj princip (nisma ga ja izmislio, ja ga smao primenjujem) i taj sistem primenjujem na svakom početniku. Nema najboljeg sistema, ali recimo da je ovaj dosta dobra polazna tačka.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Dukiknight
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32


znaci plazma ,znaci litre i litre mleka dnevno :)

« Odgovor #6 poslato: Januar 24, 2011, 12:20:16 posle podne »

hvala na odgovorima ,poceo sam da iscitavam forum i konacno shvatam neke stvari ,ali i na forumu i po teretanama po kojima sam isao nmailazim na problem o informisanju ,evo pitanja sta bi po vama bio idealan plan treninga za pocetnike ,procitao sam i cuo razne stvari ,npr da treba da se trenira 3x nedeljno odnosno da se radi 1 dan trening ,jedan pauza ,pa sam opet procitao da treba da se trenira 3 danauzastopno pa da se pravi pauza dva dana ,pa sam naisao na podelu treniranja grupa misica
jedan trening se rade ruke (biceps triceps ) pa drugi trening grudi ledja treci trening ramena noge.
ali onda sam dobio drugacije savete ,da je najbolje da se u jednom treningu rade srodni misici ondosno ledja biceps ,grudi triceps i treci trening ramena noge .
pa sam procitao da se trbusnjaci rade posle svakog treninga ,a onda sam procitao da i njima reba odmor i da se i oni rade jednom nedeljnokao i ostali misici.
Takodje sam ostao zbunjen kada je u pitanju trajanje treninga ,vidim da se ljudi drze treninga od 45 minuta jer je u tom periodu lucenje adrenalina povecano a posle dolazi do zamora misica usleda nagomilavanja mlecne kiseline i onda trening ima slabiji efekat ,ili cak kontra efekat .Ali nakav trening od 45 minuta je tesko izvodljiv ,znaci uzeo sam stopericu ,dosao u teretanu kada je bila najmanja guzva i merio ,ciamao sam se i na kraju mi je ipak trebalo 55 minuta i to bez zagrevanja i istezanja. Pa opet nailazima na zabludu u vezi sa brojem vezbi po grupi misica i brojem serija svake vezbe. Jedni pisu 3 vezbe po tri serije po grupi misica onda odem u teretanu i vidim profesora fizickog kako radi po cetri vezbe i sve me to zbunjije ,zanimam me sta je najbolje od svega a to ne mogu da procitam na forumu jer ima milion ljudi i toliko cudi i svako brani svoj stav.
P.S. Alene procitao sam tvoj vodic za pocetnike i zaista sam naucio nesto novo ,ranije nisam obracao paznju na disanje ,jutros sam probao sa pravilnimdisanjem da odradim neke vezbe i ima pozitivnih rezultata ,hvlala na savetima
Sačuvana
Brankica Ilic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 101


« Odgovor #5 poslato: Januar 24, 2011, 12:06:55 posle podne »

kroz par godina vidjao ljude ,pa i decu kako upropascavaju svoje zdravlje tako sto uzimaju proteine kreatine sagorevace amino kiseline na svoju ruku i na kraju su nezadovoljni svojim izgledom a pored toga imaju problema sa srcem pritiskom i smrde kao tvorovi :)

Mislim da treba da se zapitas da li su ti ljudi iz tvoje okoline ispostovali osnovne principe pravilne i zdrave ishrane a potom i da li su trenirali na pravi nacin. Ovde ces saznati da je suplementacija uzaludna ako se ne hranis kvalitetno i ako treniras sa 10% svojih mogucnosti, sto je uglavnom slucaj sire populacije.

Druga stvar koja mi nije jasna kako su doveli u vezu srce i pritisak sa suplementima?

A sto se mirisa tice verovatno je stvar licne higijene, mada postoje ljudi koji imaju jaci miris. I tu opet ne vidim vezu sa suplementima...ako gresim neka me neko ispravi :)

Ako se budes dovoljno jako potrudio mozda i budes najlepsi na plazi , ali da ti odam jednu zensku tajnu :) zene uvek opisuju muskarca " kako je snažan  :)" i nemoj da bezis od toga

Srecno i dostizanju svojih ciljeva i samo pametno nista nije nemoguce  ;)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #4 poslato: Januar 24, 2011, 11:49:08 pre podne »

da objasnim naslov ,imam dosta predrasuda o suplementima jer sam kroz par godina vidjao ljude ,pa i decu kako upropascavaju svoje zdravlje tako sto uzimaju proteine kreatine sagorevace amino kiseline na svoju ruku i na kraju su nezadovoljni svojim izgledom a pored toga imaju problema sa srcem pritiskom i smrde kao tvorovi :)

Da ovaj post jasno govori da nisi upućen u ovaj sport i spuplementaciju.

niko od suplementacije nije dobio probleme sa srcem ili protiskom, a ljudi smrde kad se ne tuširaju, to je fakat. Možda se od steroida mogu izazvati zdravstveni problemi, ali to je sasvim neka druga priča. Naravno ne treba da ti govorim kad treba da se tuširaš...;)

Naravno da je pametna odluka da se informišeš o treninzima i ishrani i naravno suplementaciji. Ako bih morao da sortiram ovo troje onda bi rekao da treba prvnestveno da naučiš kako pravilno da se hrnaiš. Nema mnogo ljudi na ovom svetu koji se tokom cele godine pravilno hrane, a da imaju problema sa viškom kilograma ili bilo kakvih zdravstvenih problema.

Pravilna ishrana znači da imaš dobar balans svih hranjivih materija - proteina-masti-ugljenih hidrata. To znači da ćeš se hraniti sa zdravim mesom, jajima, voće i povrćem, dok se brza hrana i razne grickalice/slatkiši isključuju iz ove grupe.

Na drugom mestu je trening i budući da sam ja u ovom sportu preko 16 godina i prolazim kao neki trener, kažem da je trening sa tegovima idelana varijanta za svaku osobu. Ima stvarno raznih sistema treninga i ni jedan nije pogrešan, ali uvek ima onih koji su malo bolje osmišljenih od drugih...u stvari ima i treća grupa, ato su pomalo retardirani sistemi, ako ih tako mogu nazvati...ali oni se uvek lako prepoznaju.

Koji god da sistem treninga uzmeš da radiš bitno je nekoliko stvari:

- Da imaš nekoga ko je dovoljno stručan da ti objasni pravilan trening.
- Da savladaš pravilnu tehniku vežbanja.
- Da naučiš šta znači progresija u treningu i kako da ju koristiš da bi napredovao.

Naravno sve ovo se može naučiti samostalno, literature ima na sve strane...samo ti treba vremena.

Na kraju imaš suplementaciju. Ona je osmišljena da pomogne sportistima, kako profi tako i rekreativcima da postižu bolje rezultate tokom treninga. Različite grupe suplementata imaju različite svrhe upotrebe. Dosta toga je napisano na forumu, siguran sam da ćeš dosta naučiti samo čitanjem. Bitno je zapamtiti da su suplementi dodatci već dobroj ishrani i dobrom treningu i da ih držiš na tom nivou, a nikako da preko njih tražiš rešenje za problem.

Tačno je da ćeš uz odreĂ°ene preparate brže napredovati nego da ih ne uzimaš, ali stopa napretka nije konstantna niti univerzalna za svakoga. Ovo je dosta individualan sport i kao takav zahteva angažovanje pojednica da naĂ°e šta njegov organizam zahteva od njega.

pošto nisi imao nekog boljeg napretka do sada, onda si verovatno skroz pogrešno shvatio čitav koncept ovog sporta i to je prva promena koju moraš da uradiš - da naučiš šta je tačno trening sa tegovima i da kreneš sa pametnim vežbanjem i ishranom i siguran sam da napredak neće izostati niti ćeš imati problema sa salom na stomaku.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #3 poslato: Januar 24, 2011, 08:45:48 pre podne »

Podforum suplementacija imas sve napisano, sa iskustvima pojedinaca, samo treba jedan dan da procitas, zajebi da formiras misljenje unapred, proteine, amino kiseline, sve sto na sebi ima natpis dijetetski suplement je sastavljeno od HRANE! ILI HEMIJSKIH JEDINJENJA IZ HRANE, I U STVARI JE HRANA, NARAVNO KONCENTROVANO! CAK I SAGOREVACI! SUPLEMENTACIJA JE HRANA NALIK KONCENTRATU ZA STOKU I ZIVINU, SAMO STO JE ZA LJUDE! SAMO HRANA U SMANJENOM I PRECISCENOM OBLIKU! TAKO DA, ZAGREJ STOLICU I MUNEM VRLO :D
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
Dukiknight
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32


znaci plazma ,znaci litre i litre mleka dnevno :)

« Odgovor #2 poslato: Januar 23, 2011, 11:59:39 posle podne »

da objasnim naslov ,imam dosta predrasuda o suplementima jer sam kroz par godina vidjao ljude ,pa i decu kako upropascavaju svoje zdravlje tako sto uzimaju proteine kreatine sagorevace amino kiseline na svoju ruku i na kraju su nezadovoljni svojim izgledom a pored toga imaju problema sa srcem pritiskom i smrde kao tvorovi :)
Sačuvana
Dukiknight
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32


znaci plazma ,znaci litre i litre mleka dnevno :)

« Odgovor #1 poslato: Januar 23, 2011, 11:55:30 posle podne »

Veliki pozdrav svima ,potpuno sam nov na forumu a uclanio sam se jer zelim da razgovaram sa ljudima iz sveta bb ali pre svega zelim pravu preporuku o suplementaciji imam 18 godina i vec nekih par godina se vucaram po teretanama ali ne konstantno ,znam da je greska ali ranije nisam imao vremena da se posvetim ovom sportu pa nemam ni neke vidljive rezultate ,visok sam 190 i imam 87 kg ali imam dosta masti u predelu stomaka i nisam video trbusnjake zadnjih deset godina ,u sustini moje zelje su da uz tacnu suplementaciju i savetima za treninge do leta postignem lep izgled ,ne zelim neku preveliku snagu samo zelim da misici budu lepo iscrtani i da mozda spustim masu za 10 kg ,izivnite sto duzim i nisam konkretan ,to je jer stvarno nisam uoucen u funkcijonicanje foruma ,dakle hocu da mi date savete ili linkove na kojima su vec ispisani saveti o suplementaciji koja mi treba i treningu koj mi je potreban da budem ne najsnazniji vec najlepsi :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.084 sekundi sa 17 upita.