TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395109 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 23, 2024, 11:49:23 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 4 5 [6] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: jetra i trening ??  (Pročitano 24986 puta)
ambiciozan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60

« Odgovor #15 poslato: Januar 30, 2011, 04:10:29 pre podne »

drugari (i drugarice:)) puno hvala,ali meni je najvise bilo frka dal necu na putu do kuce iz teretanew da ispustim dusu i otegnemn papke :) posto to niko nije pomenuo znaci da me nece ubiti,,,,a to je super :) poznajem sebe,,ako se olenjim i odlaZEM za naredni mesec nema od toga nista,,,a gvozdje se kuje dok je vruce i bolji bilo kakav trening nego nikakav ;) ako nista drugo,,bar cu malo da se pokrenem,imacu razlog da smanjim ugljene hidrate,pa sta bude bice- nadamo se da ce misici ko iz vode rasti ;) xexe .pozdrav
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #14 poslato: Januar 28, 2011, 10:55:01 posle podne »


:)AXXXAAxxa,dobro ste me nasmejali za ona tri meseca:) ajde za to da skinem stomace izvodljivo je uz liposukciju,,,al zivo me zanima gde cu  bicepse i tricepse da kupim :) xexe ,hvala u svakom slucaju-ali mi vasa ponuda zvuci kao SF ;)
[/quote]

za stomače kreći se što više: fizička aktivnost niskog do srednjeg intenziteta, dužeg trajanja (min 30-45min, a najbolje 1,30-2h najbolje aktivira potrošnju masti) - znači šetnja što više. Smanji sedenje, kola, autobus.... gibaj!
+
dobro izbalansirana ishrana: više manjih obroka, odredjeni kalorijski unos, niži glik index, voće, povrće...
....i eto tebe bez stomačeta
a onda za tri meseca - build your biceps  ;D
...and summertime ;)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #13 poslato: Januar 28, 2011, 09:21:57 posle podne »

Nestrpljiv si, nema šta.. osujećeni su ti planovi za prošlo leto pa sad pošto po to da se nabilduješ... nisam sigurna da će ti vežbuckanje u februaru značajno pomoći u tome i pripremiti te za udarne mesece, a mirovanje i kvalitetna klopa sigurno hoće..
ali zaista dosta mi je da te nagovaram, odrastao si čovek, odluči sam
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #12 poslato: Januar 28, 2011, 07:43:05 pre podne »

Pa el ti u nadimku piše da si ambiciozan ili ne?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
ambiciozan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60

« Odgovor #11 poslato: Januar 27, 2011, 09:24:53 posle podne »

 
A baš te žulja da počeš da treniraš...
Travar ne može da izleči hepatitis B, ako si imao akutni oblik onda je to to, mogao ti je samo pomoći da se brže oporaviš i to je ok. Ali da si imao hronični oblik, ne bi te spasio čaj...

Ti kako hoćeš, mi ti možemo pomoći da se utegneš za tri meseca... od marta do juna :)


:)AXXXAAxxa,dobro ste me nasmejali za ona tri meseca:) ajde za to da skinem stomace izvodljivo je uz liposukciju,,,al zivo me zanima gde cu  bicepse i tricepse da kupim :) xexe ,hvala u svakom slucaju-ali mi vasa ponuda zvuci kao SF ;)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #10 poslato: Januar 27, 2011, 03:58:26 posle podne »

A baš te žulja da počeš da treniraš...
Travar ne može da izleči hepatitis B, ako si imao akutni oblik onda je to to, mogao ti je samo pomoći da se brže oporaviš i to je ok. Ali da si imao hronični oblik, ne bi te spasio čaj...

Ti kako hoćeš, mi ti možemo pomoći da se utegneš za tri meseca... od marta do juna :)

Sačuvana
ambiciozan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60

« Odgovor #9 poslato: Januar 27, 2011, 02:31:45 pre podne »

Matori, iskuliraj se slobodno još koji mesec - imaš ostatak života da treniraš. Teško je stoji, ali ipak naĂ°i snage.
Sve što se nagomila u mišiću tokom intenzivne aktivnosti ide na reciklažu u jetru. Ne treba ti dodatni stres na tom mestu posle hepatitisa B.

Odmori još malo slobodno. Pusti ovo leto, a spremaj se za sledeće. ;)
e brate braticu,,,,moja originalna zamisao bila je da se spremim za proslo leto,,,a ti mi pricas za sledece...pa dokle tako :) pred penziju da dizem tegove kad vec drugo nista ne mogu a :) xexex ja bi to dok sam jos mlad ;) xee,pozdrav i hvala  ;)
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #8 poslato: Januar 27, 2011, 01:34:08 pre podne »

Matori, iskuliraj se slobodno još koji mesec - imaš ostatak života da treniraš. Teško je stoji, ali ipak naĂ°i snage.
Sve što se nagomila u mišiću tokom intenzivne aktivnosti ide na reciklažu u jetru. Ne treba ti dodatni stres na tom mestu posle hepatitisa B.

Odmori još malo slobodno. Pusti ovo leto, a spremaj se za sledeće. ;)
Sačuvana
ambiciozan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60

« Odgovor #7 poslato: Januar 27, 2011, 01:28:12 pre podne »

Malo dodatak.. Ja se ne bi šalila što si tiče hepatitisa B.. i nisam neka baba kojoj sve smeta i sve zabranjuje već imam 5 godina ozbiljnog iskutva sa pacijentima obolelim od hepatitisa...
Hepatitis B je jako specifičan a da ne kažem da je opasan.
Obzirom da si očigledno (daj bože) imao sreću da imaš aktuni oblik onda moraš dati vremena jetri da se ooporavi... svaki vid treinga je za jetru napor i zahteva ozbiljan dodatni rad, kao i loša hrana koju je Alen spomenuo.
Šetnja i to je to do marta, ako mene pitaš.

Hmmm...vidim da ste lekar po zanmanju,,,ali zlu ne trebalo ako vam je zaista potreban lek za hepatitis b ,,,,mogu vas uputiti na travara,,,zvuci glupo -ali meni je samo to pomoglo i nista vise :) pozdrav

Alen je super spomenuo ishranu. Mlečni proizvodi, povrće i dosta voća, meso takoĂ°e, samo ne svinjsko i prženo u ulju. Uzmi malo whey proteina, jednu do dve merice na dan, ako želiš.
Sačuvana
ambiciozan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60

« Odgovor #6 poslato: Januar 27, 2011, 01:25:19 pre podne »

E ljudi puno hvala na paznji-mnogo mi znaci to!!!
svaki mesec se proveravam i svaki nalaz je do sad bio uredan,,a bas zbog teretane sam i uradio pocetkom januara gde je posle svog alkohola i prasetine nalaz bio odlican,,,,nista van normale !!!
PLANIRAO SAM PRVI MESEC DA POCNEM KAO TRENING TIPA SMESNE TEZINE DA DIZEM...20-40 KG,,,NISTA POSEBNO,,,PA U MARTU DA VADIM REZULTATE I NA OSNOVU NJIUH DA VIDIM DAL VALJA ILI NE :)
a da i planiram kao izvor proteina samo da koristim belance i mleko,,,nista od pravljenih jer izbegavam aditive boje arome i konzervanse ;)
PS. strah me da me do marta zelja ne prodje,,,,a i u susret letu se treba malo pozabaviti telom ;)
sad sad  jos u goroj nedoumici...ali hvala..pozzz
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #5 poslato: Januar 26, 2011, 11:42:28 posle podne »

.... i danijela je u pravu  ;)
Hep B je specifičan! A, jetra ti treba za ceo život (i to zdrava  :) ). rekao si da su kontrolni lab nalazi uredni (enzimi jetre i hep b), i to je dobro.
Ako napraviš pauzu još mesec- dva, nećeš ništa veliko izgubiti, a igraš na siguricu!
Pre nego kreneš jači trening možeš još jednom ponoviti laboratoriju...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #4 poslato: Januar 26, 2011, 10:41:22 posle podne »

Malo dodatak.. Ja se ne bi šalila što si tiče hepatitisa B.. i nisam neka baba kojoj sve smeta i sve zabranjuje već imam 5 godina ozbiljnog iskutva sa pacijentima obolelim od hepatitisa...
Hepatitis B je jako specifičan a da ne kažem da je opasan.
Obzirom da si očigledno (daj bože) imao sreću da imaš aktuni oblik onda moraš dati vremena jetri da se ooporavi... svaki vid treinga je za jetru napor i zahteva ozbiljan dodatni rad, kao i loša hrana koju je Alen spomenuo.
Šetnja i to je to do marta, ako mene pitaš.

Alen je super spomenuo ishranu. Mlečni proizvodi, povrće i dosta voća, meso takoĂ°e, samo ne svinjsko i prženo u ulju. Uzmi malo whey proteina, jednu do dve merice na dan, ako želiš.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #3 poslato: Januar 26, 2011, 05:44:43 posle podne »

...poslušaj alena!!!  8)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #2 poslato: Januar 26, 2011, 07:57:51 pre podne »

Što se treninga tiče nećeš imati problema. Vidi sa lekarom šta kaže kad je u pitanju vreme punog oporavka tvoje jetre.

Ono što je sigurno je da ne treba da kreneš sa vežbanjem jakog intenziteta, ja bi čak savetovao da radiš samo vežbe sa svojom kilažom i da ne forsiraš velike otkucaje srca kako ne bi imao velik priliv krvi u jetru. Sve ovo u svrhu da ne opterećuješ čitav svoj organizam. Bitno je da postepeno kreneš sa treninzima jer nije samo jetra u pitanju, tvoje telo funkcioniše kao jedna celina i od jetre zavise mnogi drugi organi i sistemi u telu i obrnuto. Tako da prvo saznaj koja je procedura punog oporavka kad si ti u pitanju (sa svojim lekarom) pa onda lagano kreni sa treninzima da možeš krenuti sa tegovima i nekim većim intenzitetom.

Generalno govoreći, ako si se zalečio onda treba da vodiš računa o svojoj ishrani malo više nego o vežbanju. Jetra preraĂ°uje dosta proteina i masti i većina toxina ide kroz jetru. Tako da se više brini o ishrani, nego o vežbanju za početak.

Kao što rekoh vežbanje kreni lagano, vežbe sa svojom kilažom (sklekovi, čučnjevi, iskoraci...) i zaustavljaj se za početak kad vidiš da ti puls počinje skakati previše, recimo preko 140, možda  bi bilo pametno da nabaviš puls metar da pratiš otkucaje. Kako ti forma bude napredovala tako možeš da dižeš i intenzitet i eventualno preĂ°eš na trening sa tegovima.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
ambiciozan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60

« Odgovor #1 poslato: Januar 25, 2011, 11:46:52 posle podne »

u junu prosle godine sam imao hepatitis b .ali sam se vec u oktobru izlecio skroz- i jetreni enzimi su ok kao i to da sam izbacio virus...e sad,ja bih da pocnem da vezbam jos u februaru pa se pitam al to ok posto kao rekose mi da zbog jetre se ne trebam naprezem i tako to . ima li neko iskustva misljenje znanje ??.. ...
Sačuvana
Stranice: 1 ... 4 5 [6] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 17 upita.