TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395192 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 05:37:42 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc pocetniku oko whey-a i kreatina  (Pročitano 5606 puta)
GOLUB991
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #9 poslato: Februar 03, 2011, 03:25:09 posle podne »

Ok,pitam posto sam procitao negde da u prvih 20ak minuta trebam da unesem protein i kreatin jer su tada najpotrebniji  :)

Ok znaci odmah kada zavrsim sa treningom popijem whey i kreatin i posle pola sata kad se sve to slegne jedem normalan obrok?  ;D
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: Februar 03, 2011, 03:06:53 posle podne »

OK hvala  :)

Jos jedna stvar me zanima sto se tice kreatina...popijem ga ujutru na prazan zeludac,a sta sa onim posle treninga?

Msm znam da trebam da ga popijem odmah posle treninga sa wheyom i dekstrozom,i zanima me jel nije frka da rucam odmah posle toga ili trebam da sacekam malo posto kolko sam skapirao kreatin ide na prazan zeludac??

20-30 minuta posle treninga sačekaj da se organizam dovede u normalu i onda pojedi normalan obrok.
(ne računam protein, dekstrozu i kreatin koji piješ ODMAH posle treninga sa vodom)
Sačuvana
GOLUB991
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #7 poslato: Februar 03, 2011, 02:52:40 posle podne »

OK hvala  :)

Jos jedna stvar me zanima sto se tice kreatina...popijem ga ujutru na prazan zeludac,a sta sa onim posle treninga?

Msm znam da trebam da ga popijem odmah posle treninga sa wheyom i dekstrozom,i zanima me jel nije frka da rucam odmah posle toga ili trebam da sacekam malo posto kolko sam skapirao kreatin ide na prazan zeludac??
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #6 poslato: Februar 01, 2011, 07:36:03 posle podne »

Samo ako su ti obroci siromašni proteinima. Ako imaš 100-150g nekog mesa za obrok, ne treba ti whey.
Sačuvana
GOLUB991
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #5 poslato: Februar 01, 2011, 07:23:58 posle podne »

Pa trenutno sam slab sa finansijama,mogu whey,ella sir i creatim  ;D

Hvala ti pomogao si mi za ovo za creatim u danima kad se ne trenira  ;)

A whey kada se ne trenira uzimam 2-3 puta uz obroke npr uz dorucak i rucak?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #4 poslato: Februar 01, 2011, 06:56:11 posle podne »

Nema potrebe da uzimaš whey pre doručka. Uzimaj ga kao sastavni deo doručka, tj. sa ovsenim ili pirinčem. Napisao sam ti gore. IzmeĂ°u glavnih obroka odlično bi došao neki protein blend a ne čist whey, ali to već zavisi od tvojih finansija. Stvarno nema potrebe da 4 x dnevno piješ whey. Imaćeš više konzumacija wheya nego čvrstih obroka, što ne bi trebalo biti.

Možeš pre spavanja Ellu + whey. Dodaj tome i koji badem ili lešnik. Ne previše.

Kreatin možeš kao što si rekao ili varijanta pre i posle treninga. U dane kada ne treniraš kreatin uzimaš ujutru(15-20 min pre doručka) i u popodnevnim časovima(isto na prazan stomak).
Sačuvana
GOLUB991
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #3 poslato: Februar 01, 2011, 06:45:29 posle podne »

Hvala ti  :)

Znaci ovako nesto ide:

WHEY: 1.)-dvadesetak minuta pre dorucka 2.)-izmedju dorucka i rucka 3.)-posle treninga 4.)-pred spavanje.......znam da bih pred spavanje trebao neki protein koji se duze apsorbuje,probacu sa Ella sirom ako je to ok?

KREATIN MALAT: 1.)-ujutru pre dorucka isto 20ak minuta 2.)-odmah posle treninga


Ispravi me ako sam negde pogresio za ova dva.......i jos mi reci kako uzimam whey i kreatin u danima kada ne treniram?  :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #2 poslato: Februar 01, 2011, 05:54:44 posle podne »

Dobro došao na naš forum. ;)

1. Može i ne mora. Sve manji broj ljudi radi punjenje. Ja sam od onih koji ne radi.
2. Naravno da smeš.
3. 1 dozer wheya sa 20 ak grama dextroze posle treninga. Ujutru ga možeš uzeti uz neki izvor ugljenih hidrata(pirinač ili ovsene).
4. Sigurno će ti pomoći. Whey može da uzima i neko ko uopšte ne trenira, čisto da bi poboljšao svoju ishranu.
Sačuvana
GOLUB991
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #1 poslato: Februar 01, 2011, 05:44:03 posle podne »

Pozdrav svima!!!

E ovako...nov sam na forumu i uopste u bodybuilding-u ali sam malo upucen oko nekih stvari u vezi kreatina i whey-a ali me jos nesto zanima.

Visok sam 177cm,tezak 67kg(znam mrsav sam  ;D ),citam vas forum duze vreme i dosta sam sredio ishranu.

Necu ici u teretanu,zaludjenik sam za bodyweight vezbama,cepam sklekove,zgibove,propadanja trbusnjake itd. i lepo mi ide,napredovao sam dosta u zadnjih par meseci  ;)

E sad sam resio da malo pojacam treninge sa suplementima...juce sam kod vas u Pansportu kupio Trikreatine malat(Scitec Nutrition) 350gr i 100% Whey Isolate(isto Scitec Nutrition) 2kg.

Pa sam resio ta dva da kombinujem uz moje treninge...e sad,imam par pitanja:


1.) Da li je potrebna faza punjenja za trikreatine malat?
2.) Da li smem u jedan sejker da pomesam trikreatine malat,dekstrozu i whey?
3.) I ako mozete da mi kazete nesto oko doziranja whey-a i kreatina....posto koliko sam ja razumeo whey uzimam ujutru na prazan stomak,izmedju dorucka i rucka,posle treninga i pre spavanja(ispravite me ako gresim) a trikreatine malat ako nema faze punjenja ujutru na prazan stomak i posle treninga(opet,ispravite me ako gresim  ;D )
4.) Da li je pametno uzimati ova dva suplementa u kombinaciji sa bodyweight vezbama?     Mislim znam da sigurno necu napredovati kao u teretani ali opet...sta znam   :(


Ja se izvinjavam ako sam vas smorio sa ovolikim tekstom,al sta cu,morao sam  ;D

Hvala unapred.... Sportski pozdrav!!!   :)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.089 sekundi sa 17 upita.