TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395109 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 23, 2024, 02:00:49 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana (kako smrsati)  (Pročitano 3938 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #10 poslato: Januar 31, 2012, 10:20:47 posle podne »

Slazem se sa Danijelom,potrebno je u pocetku blaga vizicka aktivnost u vidu setnje bar 4x nedeljno i postepeno regulisanje unosa hidrata,izbegavati ih posle podne,jesti povrce i proteinsku ishranu,ali najbitnije je nista ne raditi naglo vec na duze staze i postepeno kako kasnije ne bi doslo do povratnog efekta i ponovnog gojenja!
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #9 poslato: Januar 28, 2012, 06:29:10 posle podne »

Svakako treba da smanji količinu ugljenih hidrata, ne treba da povećava ništa za sad jer joj treba značajno manje kalorija nego što sad uzima. Ono što bi mogla povećati jeste povrće koje nema kalorije a povećava sitost.
Što se tiče aktivnosti za sad je dovoljno da šeta najnormalnije svaki dan bar jednom dnevno bar 1h
(za ostale savete trebali bi nam dodatni podaci ili može tetka da mi se javi na mail)
Sačuvana
believe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 86


« Odgovor #8 poslato: Januar 28, 2012, 06:16:46 posle podne »

Imam tetku koja ima oko 95-100kg. Manja je od mene (ja sam visoka 173). Prije je bila mrsava, ali posljednjih nekoliko god se naglo udebljala, zbog ishrane jednim dijelom, a drugim mozda i zbog klimaksa...
 Sto se tice ishrane, znam o njoj dovoljno da bih je posavjetovala kako da se hrani, ali sta da joj prepopucim za fizicku aktivnost? S obzirom na debljinu, pretpostavljam da ne moze u pocetku trcati, ali tu je brzo hodanje...
Uglavnom, sta biste mi vi preporucili za nju kada je u pitanju fizicka aktivnost, koliko puta nedjeljno i koliko vremenski da traje?
A kada je u pitanju ishrana, da li treba da smanji unos ugljenih hidrata, a poveca unos proteina? Bilo koji savjet bi mi dobrodosao :)
 
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Februar 12, 2011, 11:04:01 pre podne »

Na stranici http://www.pansport.rs/o-nama/pansport-bilten.html

u izdanju bilten Maj Jun 2010 možeš pročitati obiman tekst Ognjena Stojanovića  Ishrana u svrsi mršavljenja :)   ako imaš još neko pitanje budi slobodan da nam se obratiš
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12780


Never give up!

« Odgovor #6 poslato: Februar 10, 2011, 11:19:10 posle podne »

U ime pansport tima zelim ti dobrodoslicu na nas forum!

Rad na skidanju masnog tkiva zahteva jedan plan i program kojeg se moramo drzati ukoliko zelimo napredak.Ja cu ti dati link moje teme gde sam o tome pisao kako se ja hranim tada,sta radim itd..ti pogledaj i znaces koje su namirnice u tom periodu potrebne.

http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=117971.0
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #5 poslato: Februar 10, 2011, 11:17:05 posle podne »

AC ti nece nista pomoci ako ne sredis ishranu.
Sačuvana
1Sasha3
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 186


Believe in yourself when no one else does.

« Odgovor #4 poslato: Februar 10, 2011, 08:11:19 posle podne »

Preporucujem ti da nastavis da posecujes forum i tragas za nekim novim odgovorima. Puno stvari sam naucio ovde, a najvaznije izmedju ostalog (u zavisnosti sta je tvoj cilj) su mera i balans. Vremenom ces shvatiti koliko je lako hraniti se zdravo i u isto vreme uzivati u tome.
Sačuvana
Smajli123
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #3 poslato: Februar 10, 2011, 07:55:23 posle podne »

@1Sasha3
hvala ti puno na tekstu. Znam da treba vremena, pravo da ti kazem i ne zurim mnogo, posto sam se nauci da je bolje ici postepeno nego, neke dijete (nezdrave) drzati, ajd' sto nisu zdrave, nego sto se vremenom sve vrati cak i vise.

Sačuvana
1Sasha3
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 186


Believe in yourself when no one else does.

« Odgovor #2 poslato: Februar 10, 2011, 07:47:13 posle podne »

Potrebno je vreme da bi promenio neke lose navike... Imao sam slican problem... Visok sam 197, a imao sam oko 110kg pre 3 godine. Sada imam oko 90kg, ali je moj put do idealne tezine bio veoma dug jer nisam znao puno o ishrani...

Toplo preporucujem da procitas ovaj tekst (nekoliko puta) ako imas vremena...

http://www.triogy.com/ishrana-za-mrsavljenje/

Mnoge stvari oko ishrane i uticaja hrane na organizam ce ti biti mnogo jasnije... :)

Sačuvana
Smajli123
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #1 poslato: Februar 10, 2011, 07:23:53 posle podne »

Pozdrav svima, ja sam novi na forumu, vidim da zaista ima iskusnih vezbaca cak i stucnih lica. Pa ako bih mogao nekoga da zamolim da mi pomogne oko nacina ishrane. Idem u teretanu vec oko 3 meseca, ali imam problem sa tezinom. Visok sam 194 imam 110kg, imam 19 godina.. sad ovako na moj laicki pogled cini mi se da imam dosta misicnog tkiva. Sad trebao bi mi neki nacin ishrane, recimo da izgubim 20tak kg, vremenski period mi je totalno nebitan. (ne patim od kompleksa nize vrednosti) Ali nemam zelju da izgubim misice, tj hocu da skidam salo i nabacujem misice. Pregledao sam dosta tema ovde, ali nisam naisao na nista konkretno.
Do sada sam se hranio manje vise sto kazu ''srpski'' za dorucak virlse,pasteta, suhomesnato, rucak uvek nesto kuvano uz dosta mesa, i vecera sta znam kako kad, uz to sam dosta pio sokova, i uz gledanje filmova grickalice razno razne. U zadnjih mesec dana se trudim da predjem na sto zdraviji nacin ishrane, tj da izbacujem sokove i grickalice, i uspeva mi u tome,

Sad sta Vi mislite da bi bilo dobro jesti i kombinovati? kupio sam Animal Cuts pre 10tak dana. Nema rezultata za sad, verovatno zbog nacina ishrane.

U naprd svima hvala na pomoci.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.067 sekundi sa 17 upita.