TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395292 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 01, 2024, 07:01:18 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Problem sa pripojima-ligamentima iznad kolena  (Pročitano 11724 puta)
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #30 poslato: Februar 25, 2011, 10:47:59 posle podne »

yes!  :)
Puno ti hvala na savetima!
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #29 poslato: Februar 25, 2011, 11:10:04 pre podne »

yes!  :)
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #28 poslato: Februar 24, 2011, 11:18:17 posle podne »

uzmi sa nekom vrstom vitamina c, za svaki slučaj... sa vitaminom c ne možeš preterati  :D
Jel ga mogu u tom slucaju uzeti sa vit-min kompleksom tab. (take one, daily vit, iss vit pak,...)?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #27 poslato: Februar 24, 2011, 10:05:17 posle podne »

uzmi sa nekom vrstom vitamina c, za svaki slučaj... sa vitaminom c ne možeš preterati  :D
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #26 poslato: Februar 24, 2011, 06:28:45 posle podne »

kolagen umutiš u juice sa vitaminom c, ili suplement sa vitaminom c (vit c je potreban za kvalitetnu izgradnju kolagena u tkivima)..
što se tiče kolena malo ih rastereti, izbegavaj klečanje, čučanje i sedenje sa savijenim kolenima.....
..kada se baviš nekim sportom godinama, uvek si u riziku da pazariš neku povredu preopterećenja (kada hiljadama puta ponoviš neki pokret, a još i sa težinama, gvoždje bi se pohabalo a ne čovek  ;) ). za više info oko povreda propterećenja pogledaj http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/sportske-povrede-uzroci-i-prevencija.html

pozdrav  :)
Jel je potrebno unositi vit C neposredno sa Collagenom, ako imam dovoljno visoki dnevni unos vit C, kroz svakodnevno koriscenje vit-min suplementa i preko kg dnevnog unosa salate?
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #25 poslato: Februar 23, 2011, 09:40:27 posle podne »

Ako ti se prvi put javila sada preporucujem kiroprakticara pogotovo posto je diskus u pitanju.

Posle 2 tretmana bi trebao biti kao nov.

Ne moze se nikako reci da je normalno kad vec pitas. Svakako da se svima nama desava, ali ne mora uospte, problem je sto smo kao bica krhki i najmanja greska kosta, ali svakako treba gledati da se ni najmanji problemcic t.j. bol javi bilo kada. Ne sme se ignorisati, to je znak da nesto nije u redu.

Uvek je problem disbalans u jacini misica i dodje do popustanja tetive t.j. ostecenja tetive ili hrskavice kod najcescih povreda...

Tako da pi svakako to sto ti je Ognjen preporucio ali poseti kiroprakticara neces se pokajati veruj mi!
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #24 poslato: Februar 23, 2011, 09:15:01 posle podne »

kolagen umutiš u juice sa vitaminom c, ili suplement sa vitaminom c (vit c je potreban za kvalitetnu izgradnju kolagena u tkivima)..
što se tiče kolena malo ih rastereti, izbegavaj klečanje, čučanje i sedenje sa savijenim kolenima.....
..kada se baviš nekim sportom godinama, uvek si u riziku da pazariš neku povredu preopterećenja (kada hiljadama puta ponoviš neki pokret, a još i sa težinama, gvoždje bi se pohabalo a ne čovek  ;) ). za više info oko povreda propterećenja pogledaj http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/sportske-povrede-uzroci-i-prevencija.html

pozdrav  :)
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #23 poslato: Februar 23, 2011, 12:16:58 posle podne »

Kupio sam Collagen type 1&3 od proizvodjaca NeoCell, isti je u prahu i pise da ga je potrebno uneti sa vit C,
kojeg u tom pak nema. Da li to znaci da se moze uneti uz neko voce/povrce koje sadrzi vit C ili?
Inace sam ga uzeo, jer imam manjih problema sa diskusom, a sad osecam i manji bol u kolenima,
tamo negde u sredini, bol nije jak i nije redovan. Od "joint" preparata unosim  Animal Flex, 3-4 kutije godisnje.
BB se bavim oko 11god, ne forsiram ogromne tezine i iste povrede/bolove osecam po prvi put u zivotu.
Jel se moze reci da je to "prirodna" posledica ovog sporta ili?
 
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #22 poslato: Februar 21, 2011, 07:18:35 posle podne »

mislio sam na šutalicu  ;) . Probaj recimo da povećaš težinu na leg ekstenziji (imaš bolju kontrolu pokreta) da na taj način pripremiš kvadriceps za čučanj (koii je više eksplozivan na 220  :o ).
Mislim da nije dobro da se istežeš pre treninga već posle...
Sačuvana
KDT
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19


« Odgovor #21 poslato: Februar 21, 2011, 10:50:32 pre podne »

Leg ekstenzije? Mislis sutalicu kao vezbu za noge? Radim 2 do 3 puta nedeljno i to uglavnom u danima kada se ne rade velike tezine sa tegovima i kada je skoro ceo trening baziran na sporednim vezbicama tipa sutalica , trbusnjaci , zadnja loza itd...
To uvek radim nekih 4-5 serija po 15ak ponavljanja sa 30 do 50 kg opterecenja...
Ako si pod ekstenzijom mislio istezanje radim i to ali je taj deo tela po malo specifichan pa mi bas neka dobra istezanja vezana za kolena bash i nisu poznata... Npr redovno radim ono kada kleknes dole na kolena i sednes na svoje listove... Pa se onda sto vise naginjes kicmom nazad da se  kvadricepsi istegnu... Ostala istezanja sto radim su za druge delove tela...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #20 poslato: Februar 21, 2011, 12:39:48 pre podne »

Pedja hvala na odgovoru!
Hmm kolagen?Nije mi poznata ta supstanca niti se secam da sam je video u nekim joint preparatima... Koristio sam do sada samo Natrol-ov MSM&Glucosamine preparat... I pomagalo je malo...
Cucnjeve do 90% ugao sam vec probavao.. To i jeste najbolnija tacka.. Znaci skoro nista ne boli skroz u dubokom cucnju (kada sednem na listove skroz) niti boli pri zavrshnici cucnja kada se ispravljam.. Nego negde izmedju u tom polu cucnju... To je ono najgore :S
Drugo sto sam probavao je da smanjim malo tezinu ali da povecam broj ponavljanja.. I to se nije pokazalo lose.. Sutradan pripoji mnogo manje bole ali opet tako nailazim na jedan drugi problem.. A to je da se nas sistem treninga nedeljno menja.. I da necu uvek moci da radim recimo petice na 170 kg cucanj.. Moracu nekad i dvojke na 200 kg primer.. ili keca na 220... A posle takvih teskih serija pripoji u penziju odma! :S
Dali mozda imate jos nekih predloga u vidu poboljsanja i ojacavanja ovih tetiva? Neke terapije? Ili kreme , lekovi koji bi mogli makar malo pomoci...
Elektroliza mozda?
Jedan sportski lekar mi je preporucio da uvece pre spavanja izmasiram kolena  i pripoje  kremama koje hlade poput zelenog ben gay-ja ili konjske masti.. I da na bolna mesta nanesem malo vise kreme i da sve to tako zajedno umotam nekom kesom ili folijom.. I da tako prespavam...
Tako da u ponedeljak trcim u apoteku kupiti neku kremicu pa probati da vidim pomaze li:)


terapije koje su navedene (kreme, gelovi, elektroterapije) smanjuju posledice mikrotrauma na tkivima, oslobadjaju te od bola, ubrzavaju oporavak - i omogućiće ti da guraš jake treninge... No, kolena ti trebaju do kraja života, a bolovi koje navodiš su signal koji ti šalju tvoja kolena da im opterećenje ne prija. Mislim da je jedino rešenje da postepeno podižeš težinu da pripremiš mišiće i tetive za taj napor (220!). Kolagen i glukozamin ti može ojačati vezivo. Sve ostalo ti smanjuje bol i upalu, ali promene na kolenima (pripoju kvadricepsa) se dešavaju... Pažljivo napravi pan treninga za svoje kvadricepse. Da li radiš leg ekstenzije?
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #19 poslato: Februar 21, 2011, 12:33:26 pre podne »

Морам да вас исправим, у Анималу има 8 таблета - 4 беле, 2 жуте, 1 мала и 1 "коњска"... народски речено, да не улазим у анализу истих.  :)

Што се прашкастих, а а добрих суплемената тиче ту је и Лабрада са ценом од неких 3000 дин, само обрати пажњу на "порције", јер сам од 28 декларисаних - добио 25...  :-\
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
KDT
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19


« Odgovor #18 poslato: Februar 21, 2011, 12:10:09 pre podne »

Ma kakvi :)
Kamo srece da je u prahu pa da moze da se dozira kao i svi ostali suplementi po potrebi :P
Sačuvana
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #17 poslato: Februar 20, 2011, 09:28:53 posle podne »

KDT, Geladrink ima da se kupi u redovnim apotekama. Stvarno 9 komada tableta popiti odjednom, za mene je to previse, ja sam mislila da je i Animal flex u prahu.
Sačuvana
KDT
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19


« Odgovor #16 poslato: Februar 20, 2011, 07:48:08 posle podne »

JEste 9 komada ali ako se ne varam od tih 9, 3 ili 4 su iste tablete a to mi nesto govori da je najvaznija supstanca.. Tj glukozamin...
Nekako mi logicnije da se to podeli na 3-4 obroka tokom dana zar ne?
I mozda jos uz sto mesati po malo ovog Biljaninog preparata?
Dobra zagrevanja , istezanja , masaze i ako da bog neki tretman kod nasih dragih doktora u bolnici (elektroliza ili nesto slicno) pa ako to ne pomogne onda je to prvi znak da treba nesto menjati... :s
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.101 sekundi sa 17 upita.